Obrábění

14. května 2019 09:55

SCHUNK: Více než 1000 způsobů upnutí obrobků

Upínací systém nulového bodu VERO-S

Nejpohodlnější způsob zvýšení flexibility upnutí obrobků poskytuje zaručeně nulový upínací systém VERO-S firmy SCHUNK. V modulu nulového upínacího systému radiálně umístěné upínací čelisti vtáhnou upínací čep a zajistí jeho pozici díky samosvornému a tvarovému spojení. Protože všechny funkční části, jako základní tělo, upínací čepy a upínací čelisti, jsou vyrobené z kalené nerezové oceli a modul je kompletně utěsněný proti třískám, prachu a chladicím kapalinám, osvědčil se v praxi jako velmi robustní. SCHUNK standardně integroval připojení pro přetlakový vzduch, stejně jako možnost monitorování upínacích čelistí. Tím lze každý modul použít do automatického provozu.

Firmou SCHUNK patentovaný systém rychlého a upínacího zdvihu dosahuje paletový modul vtahovacích sil až 40 kN. Zvláště při náročném objemovém obrábění jsou spolehlivě zachyceny boční síly, aniž by obrobek změnil svou pozici.

Trend přímého upínání se stále více prosazuje při výrobě jednotlivých dílů nebo malých sérií. Přitom jsou obrobky opatřeny upínacími čepy VERO‑S a přímo, tedy bez přídavného upínacího zařízení, upnuty do modulu nulového upínacího systému. Přesně broušené upínací čepy zaručují samosvorné upnutí a zároveň je zajištěna vysoká opakovatelná přesnost < 0,005 mm. Pomocí zpětného tlaku vzduchu mohou být všechny kroky procesu spolehlivě monitorovány: modul otevřen, modul zavřen a přítomnost palety. Při výměně je paleta nadzvednutá speciálním čepem, a tím je zjednodušen proces odebrání palet. Výhoda: Bez dalších rušivých kontur od čelistí, podpěr nebo upínek. Pokud se moduly nulového upínacího systému umístí na standardizované modulové podložky, jsou obrobky volně přístupné ze všech pěti stran.

Bezpečně připevněný systém VERO‑S na stole stroje lze osadit všemi upínacími zařízeními z programu SCHUNK, např. upínacím svěrákem TANDEM, manuálním upínacím systémem KONTEC, magnetickou upínací technikou MAGNOS, stacionárním sklíčidlem ROTA, vakuovým upínacím systémem PLANOS nebo různými upínacími věžemi. Tento systém umožňuje téměř nekonečné možnosti upnutí. VERO‑S garantuje extrémně přesné upnutí a rychlé a vysoce flexibilní přestavění.

Rychlejší, přesnější a bezchybné ustavení

VERO‑S je základem pro pružná a snadno kombinovatelná řešení v oblasti upínání obrobků a kompletuje nejen výrobní proces, ale VERO‑S spojuje procesy a činí je ještě flexibilnějšími.

Naše záruka výkonu. Vaše výhody.
Bezpečnější Samosvorné upnutí pomocí pružin
Produktivnější Až 90% úspora nákladů na seřízení
Všestranější Více než 1 000 kombinací upnutí obrobků
Přesnější opakovatelná přesnost 0,005 mm
Bezúdržbový Hermeticky utěsněný proti prachu, třískám
a chladicím kapalinám
Trvanlivý Základní tělo a funkční díly z kalené
nerezové oceli

Pomocí největší stavebnice VERO‑S lze upnout obrobky, palety, upínací stanice a upínací věže jedním nebo více upínacími čepy. Pro každý stroj je optimálním upínacím řešením.

VERO-S znázorňuje extrémně přesné upnutí a rychlé a vysoce flexibilní přestavění. (foto: SCHUNK)

Zvýšení modulu nabízí další flexibilitu. S programem SCHUNK lze upnout téměř vše přesně v řádech μ a individuálně podle potřeb uživatele.

VERO‑S NSE plus

Vysoce přesné středění a bezpečné uzamykání

Pokud jsou upínací jednotky VERO‑S NSL základem veškeré flexibility, potom upínací moduly VERO‑S NSE plus doplňují funkčnost celého systému. Vtahovací síly až 40 kN a nerezové, tvrzené, kompletně utěsněné provedení zaručují bezpečnost, přesnost a dlouhou životnost. Bez nutnosti údržby!

Upínací systém nulového bodu pro běžné frézovací aplikace ƒa těžké obrábění z nerezové oceli

Oblasti použití:

  • 3osá standardní obráběcí centra,
  • 4osá vertikální obráběcí centra,
  • 4osá horizontální obráběcí centra,
  • 5osá obráběcí centra.

cz.schunk.com

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]