Obrábění

15. září 2022 23:03

Rozšíření produktové palety přístrojů ZOLLER »Erfolg ist messbar«

S tepelným upínáním a vyvažováním nástrojů má ZOLLER mnohaleté zkušenosti. Na letošním strojírenském veletrhu AMB ZOLLER představil zcela nové série těchto přístrojů – vše od jednoho výrobce, vše z jedné ruky – made by ZOLLER.

Firma ZOLLER »Erfolg ist messbar« představila na letošním veletrhu AMB Stuttgart nové perspektivní produkty z oblasti tepelného upínání a vyvažování nástrojů.
S ohledem na dvě desetiletí dlouhé zkušenosti a kompetence přichází ZOLLER u těchto nových produktů s inovacemi, které nastaví pomyslnou laťku ještě výše. Nové přístroje doplňuji již tak  širokou paletu produktů ZOLLER. Přístroje podléhají vysokým mezinárodním standardům a jsou certifikovány dle TÜV a UL/CSA pro bezpečnou obsluhu.


obr. 1
série přístrojů »powerShrink 400/600« díky nové koncepci ušetří až 30 % energie oproti předchozímu modelu

Systém tepelného upínání pro maximální bezpečnost procesu
Série přístrojů »powerShrink 400/600« se vyznačuje ergonomickým designem, který zajišťuje efektivní ovládání. Výjimečnou vlastností tohoto roky dlouhého vývoje je 30% úspora energie proti  předchozímu OEM modelu. ZOLLER tak vychází vstříc požadavkům zákazníků na snižování energetické náročnosti. Zcela nový ovládací koncept ZOLLER »actbyLight« nabízí navádění uživatele světelným upozorněním, což výrazně zvyšuje bezpečnost a efektivnost obsluhy přístroje. »powerShrink 400/600« je optimální souhrou elektroniky, softwaru a mechaniky a provede obsluhu rychle a procesně bezpečně celým postupem tepelného upínání. Výsledkem je snížení nákladů na energie, úspora potřebného času obsluhy a šetrné zacházení s tepelnými nástrojovými držáky.

Technologie vyvažování v ergonomickém designu
Také nová série přístrojů »toolBalancer 550/750« je vyvinuta firmou ZOLLER. Jedná se o vysoce přesný vyvažovací systém pro nástroje a nástrojové držáky, díky němuž roste bezpečnost procesu a kvalita vyrobených dílců. Podle délky nástroje je možné volit mezi verzí »toolBalancer 550«, pro nástroje do délky 550 mm, a verzí »toolBalancer 750« pro nástroje do délky až 750 mm. Oba přístroje mají masivní základnu díky použití tuhého a vibrace tlumícího materiálu UHPC a jsou vybaveny bezpečnostním krytem »twinPanel«, který zajišťuje obsluze maximální ochranu před případným rotujícím nástrojem. Opět byl kladen důraz na ergonomii. »toolBalancer« nabízí i odkládací prostor pro adaptery a další příslušenství.


obr. 2
vyvažovací přístroj »toolBalancer 550/750« existuje ve dvou provedeních – pro nástroje o délce do 550 mm a do 750 mm

Typické pro ZOLLER – vše z jedné ruky
Nové produkty ZOLLER spojují inovace a pokrok. Již v roce 2002 měl ZOLLER v nabídce vyvažovací a tepelné přístroje a díky tomu má za dvě desetiletí dostatek zkušeností. Pro firmu byla velká výzva nahradit stávající OEM přístroje, které nebyly vyráběny přímo u ZOLLER, zcela novými produkty vlastní konstrukce. Výsledkem vývoje jsou série »powerShrink 400/600« a »toolBalancer 550/750«.

ZOLLER »Erfolg ist messbar«
S nadšením pro měřicí, seřizovací a kontrolní techniku vyvíjí ZOLLER již více jak 75 let inovativní řešení pro vyšší hospodárnost ve výrobním procesu. Více jak 40.000 měřicích a seřizovacích  přístrojů a softwarových řešení dodaných po celém světě jasně hovoří o předním postavení firmy na světovém trhu.

Karel Suchna
jednatel
ZOLLER CZECH s.r.o.
+420 773 946 838
info@zoller.cz, www.zoller.cz

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]