Obrábění

22. června 2023 13:04

Řada Seco JS754 Stub přináší všestrannost a výkonnost při frézování houževnatých materiálů

Aby bylo možné vyrovnat se s náročnými a nestabilními podmínkami, které způsobují dlouhá vyložení, mají monolitní frézy Seco JS754 Stub kratší břity, které maximalizují využití nástrojů a prodlužují jejich životnost o 20–40 %.

Tato 4-břitá fréza je navržena pro soustružnicko-frézovací centra či multitaskingové stroje a kombinuje prověřenou řeznou geometrii JS754 s unikátním povlakem HXT pro vysokovýkonné obrábění. Díky své konstrukci se řada Seco JS754 skvěle hodí pro náročné aplikace v materiálech ISO M (nerezová ocel) a S (superslitiny a titan). Zkrácená délka řady JS754 Stub přináší vyšší pevnost a snižuje vibrace pro lepší stabilitu obrábění na hlavních i sekundárních vřetenech, frézovacích hlavách či jednotkách s naháněnými nástroji.

Ideální pro soustavy v minimálních prostorech
Mnohé varianty víceúčelových CNC strojů mají relativně omezený pracovní prostor, který znemožňuje využívání delších monolitních karbidových fréz. Kratší nástroje řady JS754 Stub osazené na sekundárních vřetenech těchto strojů zaujímají méně prostoru a pomáhají eliminovat problémy. Tato řada fréz tak nabízí vyšší volnost pohybů pro snadné manévrování kolem obrobků ve stísněných pracovních prostorech. Je tedy možné maximálně využívat všech možností víceúčelových obráběcích strojů, včetně kratší doby přípravy a lepší kvality dílců.

Řada JS754 Stub je k dispozici s rohovým sražením či rádiusem v průměrech od 3 mm do 16 mm a čistě válcovými stopkami nebo v provedení Weldon. „Ve všech výrobních segmentech, a zvláště pak v oblasti všeobecného strojírenství či leteckého průmyslu,vyžaduje nízkoobjemová výroba s vysokou variabilitou (HMLV) automatizaci a efektivitu, čehož lze dosáhnout právě díky víceúčelovým strojům,“ říká Rob Mulders ze společnosti Seco Tools. „Řada JS754 Stub zaručuje výbornou flexibilitu pro výrobu dílů na jediné upnutí, což tyto všestranné stroje umožňují.“

Snížení spotřeby řezného materiálu
Díky zkrácené funkční části i celkové délce dokáží frézy JS754 Stub zajistit využití úplné či podstatné části rozměru svých břitů. Tím se maximalizuje využití kapacity nástroje, snižuje množství karbidového odpadu, zlepšuje efektivita a podporuje udržitelnost.

Další informace o možnostech a specifikacích fréz řady Seco JS754 Stub vám poskytne místní obchodní zástupce, případně je naleznete na webových stránkách https://www.secotools.com/article/123679.

Seco JS754 Stub Series End Mills

 


Společnost Seco Tools sídlí ve městě Fagersta ve Švédsku a působí ve více než 75 zemích světa. Je předním globálním poskytovatelem řešení pro obrábění kovů – vyvíjí, vyrábí a dodává frézy s břitovými destičkami, monolitní frézy, nástroje pro soustružení, obrábění otvorů, závitování i různé nástrojové systémy. Seco Tools je již více než 80 let společenstvím nadšených lidí ve světě techniky – snaží se jít stále kupředu a zajišťovat vysoce přesné obrábění s vysokou kvalitou výsledných výrobků. Další informace o inovativních produktech, odborných službách, znalostech a zkušenostech společnosti Seco Tools, které přinášejí úspěch výrobním provozům ve všech průmyslových odvětvích, naleznete na adrese www.secotools.com.

Mohlo by se Vám líbit

Chart Ferox a cirkulární ekonomika: Kompletní recyklace odpadu a nižší emise CO2 o 50%

Děčínská firma Chart Ferox je jednou z prvních strojírenských společností v Česku, která při nakládání s odpady funguje na principech cirkulární ekonomiky. Celý systém zavedla před dvěma lety. […]

Nový hladinoměr GENESIS: Revoluce v měření rozhraní hladin kapalin

Unikátní způsob měření rozhraní hladin kapalin s dosud nedosažitelnou přesností – to je nový hladinoměr GENESIS společnosti Magnetrol. Ten na český trh přináší strojírenská firma HENNLICH. […]

Povlaky nástrojů pro udržitelnější obrábění

~ Monolitní karbidové stopkové frézy s povlaky Zertivo™ 2.0 prodlužují životnost nástrojů ~ V posledních letech kladou výrobci velký důraz na udržitelnost. Podle průzkumu firem Schneider Electric […]