Obrábění

01. září 2015 00:02

Průvodce veletrhem EMO MILANO

Jak se dostat do Milána?

Autem:

Do Itálie přes Německo – z Čech se většina lidí vydává do Itálie přes Německo s přechodem hranic v Rozvadově. Dále pokračují na Mnichov, Rosenheim a rakouský Innsbruck, nutné zakoupení dálniční známky (10 dnů / 8,7 €). Z Innsbrucku vede cesta přes zpoplatněný Brennerský průsmyk na italské Bolzano/ Milano. Z Mnichova lze také využít dálnici A95 na Garmisch-Partenkirchen a z něj pokračovat po silnici 177 do Innsbrucku, což šetří kilometry a někdy i nervy ohrožené častou dopravní zácpou. Výhodou Německa je, že jsou řidiči ušetřeni poplatku za dálniční známku, průjezd je placen jen u vozidel nad 12 tun průjezdem mýtnou bránou.

Do Itálie přes Rakousko – tato trasa je vhodná pro cestující z Moravy, kteří se hraničním přechodem v Mikulově dostanou na dálnici do Vídně. Je třeba zakoupit rakouskou dálniční známku (10 dnů / 8,7 €). Dále se pokračuje směrem na jih na Graz, Klagenfurt, Villach, Benátky, Veronu, až do Milána. Výhodou cesty přes Rakousko je možnost vyrazit o den dříve a zastavit se v malebném Mikulově a třeba i ve vinném sklípku.

Platba za využití dálnic v Itálii probíhá průjezdem mýtných bran, kde řidiči zaplatí při průjezdu poplatek přímo úměrný vzdálenosti uražené po tomto druhu komunikací. Výše dálničních poplatků je 5,5 € / 100 km.

Letecky:

Zjistili jsme vám, že v pondělí 5.10., letí do Milána z Prahy minimálně 7 přímých letů, v časovém horizontu od 7.00 hod do 22.00 hod! Letenky se pohybují v cenových relacích od 2 000 Kč do 5 000 Kč!

Vybírat můžete z následujících leteckých společností, které jsou seřazeny od nejlevnějších: easyJet, WizzAir, CzechAirlines, Lufthansa. Cesta do Milána trvá v průměru 1,25 hod. a vzdušnou čarou urazíte 629 km. Týdně je k dispozici cca 31 letů, které přistávají na jednom ze čtyř letišť: Milán Bergamo, Milán Linate, Milán Malpensa a Milán Segrate.

Jak se dostat na výstaviště?

Metrem:

Červenou linkou (Red Line) – M1, výstup na zastávce Rho Fiera Milano (je nutná mimoměstská jízdenka). K dispozici jsou tyto typy jízdenek:

  • Nepřestupní, na jednu cestu: „One-way“ (2,5 €), platné pro jednu cestu metrem a na tratích Trenord (omezeno na oblast města Milano).
  • Zpáteční: „Return“ (5 €), platí v metru i mimoměstských linkách.
  • Celodenní: „Day Pass“ (8 €), platí v metru i na mimoměstských linkách.

Informace na: www.atm.it

Jak zvládnout parkování?

Parkoviště jsou vyznačena na mapce. Bezplatná kyvadlová autobusová doprava KOLEM veletrhu funguje od 8.30 do 19.30 a spojuje různé brány výstaviště (Est, Sud, Ovest). Bezplatná INTERNÍ kyvadlová doprava je v provozu od 8.30 do 19.00.

Kolik stojí vstupné?

Lze zakoupit tzv. Golden Card, a to buď online nebo až na místě. Její majitelé získavají nejrůznější výhody až do 31. prosince 2015. Karta Vám zajistí jak levnější turistické hotely, tak i hotely s velkým H, kde, když moudře vyberete, můžete ušetřit skoro třetinu nákladů. Držitelky Golden Card uvítají 5–20% slevy na módní kousky ale i kadeřníka či wellnes. Pánové budou moci slevu uplatnit například při placení v mnoha restauracích a pizzeriích.

1) nákup online

  • 15 € (včetně DPH), denní vstupenka (jeden vstup)
  • 40 € (včetně DPH), lístek platný po dobu tří dnů (jeden vstup/den).

Odkaz na online předprodej:
ticketonline.fieramilano.it/emo/2015/buy/index.jsp?lang=en

Odkaz na online předprodej pro návštěvníky, kteří obdrželi vystavovatelský kód v pozvánce: ticketonline.fieramilano.it/emo/2015/op/view.jsp?lang=en

2) nákup na místě na recepci veletrhu

  • 25 € (včetně DPH), denní vstupenka (jeden vstup)
  • 50 € lístek platný po dobu tří dnů (jeden vstup/den)

Chybí Vám další informace?

Sledujte stránky www.emo-milano.com.

redakce Infocube s.r.o.

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]