Obrábění

01. září 2015 00:02

Průvodce veletrhem EMO MILANO

Jak se dostat do Milána?

Autem:

Do Itálie přes Německo – z Čech se většina lidí vydává do Itálie přes Německo s přechodem hranic v Rozvadově. Dále pokračují na Mnichov, Rosenheim a rakouský Innsbruck, nutné zakoupení dálniční známky (10 dnů / 8,7 €). Z Innsbrucku vede cesta přes zpoplatněný Brennerský průsmyk na italské Bolzano/ Milano. Z Mnichova lze také využít dálnici A95 na Garmisch-Partenkirchen a z něj pokračovat po silnici 177 do Innsbrucku, což šetří kilometry a někdy i nervy ohrožené častou dopravní zácpou. Výhodou Německa je, že jsou řidiči ušetřeni poplatku za dálniční známku, průjezd je placen jen u vozidel nad 12 tun průjezdem mýtnou bránou.

Inzerce

Do Itálie přes Rakousko – tato trasa je vhodná pro cestující z Moravy, kteří se hraničním přechodem v Mikulově dostanou na dálnici do Vídně. Je třeba zakoupit rakouskou dálniční známku (10 dnů / 8,7 €). Dále se pokračuje směrem na jih na Graz, Klagenfurt, Villach, Benátky, Veronu, až do Milána. Výhodou cesty přes Rakousko je možnost vyrazit o den dříve a zastavit se v malebném Mikulově a třeba i ve vinném sklípku.

Platba za využití dálnic v Itálii probíhá průjezdem mýtných bran, kde řidiči zaplatí při průjezdu poplatek přímo úměrný vzdálenosti uražené po tomto druhu komunikací. Výše dálničních poplatků je 5,5 € / 100 km.

Letecky:

Zjistili jsme vám, že v pondělí 5.10., letí do Milána z Prahy minimálně 7 přímých letů, v časovém horizontu od 7.00 hod do 22.00 hod! Letenky se pohybují v cenových relacích od 2 000 Kč do 5 000 Kč!

Vybírat můžete z následujících leteckých společností, které jsou seřazeny od nejlevnějších: easyJet, WizzAir, CzechAirlines, Lufthansa. Cesta do Milána trvá v průměru 1,25 hod. a vzdušnou čarou urazíte 629 km. Týdně je k dispozici cca 31 letů, které přistávají na jednom ze čtyř letišť: Milán Bergamo, Milán Linate, Milán Malpensa a Milán Segrate.

Jak se dostat na výstaviště?

Metrem:

Červenou linkou (Red Line) – M1, výstup na zastávce Rho Fiera Milano (je nutná mimoměstská jízdenka). K dispozici jsou tyto typy jízdenek:

  • Nepřestupní, na jednu cestu: „One-way“ (2,5 €), platné pro jednu cestu metrem a na tratích Trenord (omezeno na oblast města Milano).
  • Zpáteční: „Return“ (5 €), platí v metru i mimoměstských linkách.
  • Celodenní: „Day Pass“ (8 €), platí v metru i na mimoměstských linkách.

Informace na: www.atm.it

Jak zvládnout parkování?

Parkoviště jsou vyznačena na mapce. Bezplatná kyvadlová autobusová doprava KOLEM veletrhu funguje od 8.30 do 19.30 a spojuje různé brány výstaviště (Est, Sud, Ovest). Bezplatná INTERNÍ kyvadlová doprava je v provozu od 8.30 do 19.00.

Kolik stojí vstupné?

Lze zakoupit tzv. Golden Card, a to buď online nebo až na místě. Její majitelé získavají nejrůznější výhody až do 31. prosince 2015. Karta Vám zajistí jak levnější turistické hotely, tak i hotely s velkým H, kde, když moudře vyberete, můžete ušetřit skoro třetinu nákladů. Držitelky Golden Card uvítají 5–20% slevy na módní kousky ale i kadeřníka či wellnes. Pánové budou moci slevu uplatnit například při placení v mnoha restauracích a pizzeriích.

1) nákup online

  • 15 € (včetně DPH), denní vstupenka (jeden vstup)
  • 40 € (včetně DPH), lístek platný po dobu tří dnů (jeden vstup/den).

Odkaz na online předprodej:
ticketonline.fieramilano.it/emo/2015/buy/index.jsp?lang=en

Odkaz na online předprodej pro návštěvníky, kteří obdrželi vystavovatelský kód v pozvánce: ticketonline.fieramilano.it/emo/2015/op/view.jsp?lang=en

2) nákup na místě na recepci veletrhu

  • 25 € (včetně DPH), denní vstupenka (jeden vstup)
  • 50 € lístek platný po dobu tří dnů (jeden vstup/den)

Chybí Vám další informace?

Sledujte stránky www.emo-milano.com.

redakce Infocube s.r.o.

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]