Obrábění

04. října 2022 08:54

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se Svazem strojírenské technologie.

Inzerce

Nebudou chybět firmy jako ALBA precision, ALFLETH Engineering AG, CNC invest, CZ. TECH Čelákovice, DMG MORI Czech, Dormer Pramet, EMCO Intos, GALIKA AG, GF Machining Solutions, HEIDENHAIN, CHIRON Czech, ITAX PRECISION, Ludačka Machine Tools, Maschinenfabrik Berthold Hermle AG, Matrix Machine Tool (Coventry), Misan, NIKKEN Kosakusho Europe Ltd., PENTA TRADING, Renishaw, RETOS VARNSDORF, REXIM, Schwäbische Werkzeugmaschinen, SK Technik, SMW Autoblok, ST COM, STYLE CNC Machines BV, TAIMA, TAJMAC-ZPS, TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE, TEXIMP SA, TOS Hostivař, TOS KUŘIM, TOS VARNSDORF, TOSHULIN, Walter nebo Yamazaki Mazak Central Europe.

Obor tváření bude zastoupen například firmami ADIGE – BLM GROUP, Colab, CUTLITE PENTA, Flow Europe, HSG LASER, Jinan Bodor CNC Machine, Kimla, Maqfort, Nukon, PRESSENTECHNIK, Prima Power, PTV, Rimatec, Sp-Tech, Stema-tech, STROMAC a TRUMPF Praha.

Co chystají vystavovatelé?

Rozsáhlou expozici představí společnost TAJMAC-ZPS, která vystaví exponáty divize ZPS a divize MANURHIN K’MX.

Prezentovat se na veletrhu bude i TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE – autorizovaný zástupce a distributor CNC obráběcích strojů značky DN Solutions.

Interaktivní expozici zaměřenou na praktické ukázky si připravila společnost Yamazaki Mazak. Návštěvníci si prohlédnou například kompaktní soustruh QTE-200 SG. Na stánku bude také k vidění vysoce přesné simultánní pětiosé vertikální obráběcí centrum VARIAXIS C-600. Vedle ukázek pětiosého obrábění a soustružení se budou moci návštěvníci dozvědět více o řídicích systémech SmoothAi, SmoothEasy a servisní platformě iConnect.

Chybět nebude ani firma GF Machining Solutions – světový poskytovatel kompletních řešení pro výrobce přesných dílů, nástrojů a forem.

Kompletní řešení obrábění nástrojů bude prezentovat společnost WALTER. Na jejich expozici najdete nástrojové brusky HELITRONIC MINI PLUS a HELITRONIC POWER 400 nebo optický měřící CNC stroj HELICHECK ADVANCED.

Prezentovat se na veletrhu bude také společnost TOS VARNSDORF, jejíž hlavní činností je vývoj, výroba, prodej a servis obráběcích strojů určených pro opracování obrobků od velikosti jednoho metru krychlového s finální výrobní přesností dílců na úrovni setin milimetru. Na stánku vás prodejci seznámí také se systémem TOS control.

Novou generaci zarovnávacího stroje ZAH 900 představí společnost CZ. TECH Čelákovice. Jedná se o obráběcí centrum s centrálně umístěným vřetenem pro zarovnání, navrtání a soustružení obou konců obrobku na jedno upnutí. Celková koncepce centra je zaměřena na minimální zástavbové rozměry s maximálním využitím pracovního prostoru.

Firma EPPINGER GmbH přichází na letošní ročník MSV s absolutní novinkou Eppinger QUICKLOCK – unikátní rychlovýměnný systém nástrojových upínačů pro CNC soustruhy.

Německá firma KARL BRUCKNER si pro veletrh připravila kompletní sortiment otočných i pevných hrotů pro soustruhy i hrotové brusky. Dalším produktem firmy Bruckner, jenž bude prezentován na veletrhu, jsou čelní mechanické i hydraulicky tlumené unašeče.

Na stánku Prima Power najdete komplexní a všestranné technologie na zpracování plechu. Hlavními magnety expozice firmy budou letos stroj Laser Genius+, určený pro 2D laserové řezání, a inteligentní ohýbací centrum Prima Power BCe Smart.

S CNC strojem PYC 4500 se na veletrhu představí společnost COLAB. Jedná se o profesionální 3osé obráběcí centrum s dlouhým posuvem, navržené za účelem obrábění dlouhých dílů ve strojírenském průmyslu.

Jak optimalizovat výrobní procesy s pomocí stroje pro řezání vodním paprskem se dozvíte u společnosti Flow. Na MSV firma také představíme energeticky úsporné čerpadlo s přímým pohonem HyPlex Prime.

Společnost KIMLA představí na MSV vláknový řezací laser s výkonem 12kW s plně automatickým systémem pro zakládání a vykládání plechů a skladovací věží a univerzální řezací plotter pro řezání široké škály materiálů.

Praktické informace

MSV se společně s technologickými veletrhy IMT, PLASTEX, WELDING, FOND-EX a PROFINTECH koná na brněnském výstavišti od úterý 4. října do pátku 7. října 2022. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin.

Novinky vystavovatelů

iKatalog

Doprovodný program

Registrovat/koupit vstupenku

 

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]