Obrábění

10. dubna 2018 00:17

Nové obráběcí centrum z Varnsdorfu

Stává se to v posledních letech téměř železným pravidlem, že společnost TOS VARNSDORF a. s. každým rokem přichází na trh s novým výrobkem. Po loňské úspěšné premiéře nové řady obráběcích center, když v březnu představila svým obchodním partnerům obráběcí centrum WHT 110 C (v těchto dnech je dokončována jeho instalace v provozu těžké mechaniky firmy), bude v červnu na Zákaznickém dnu TOSday předvedeno ve světové premiéře obráběcí centrum WHT 130 C.

Toto nové obráběcí centrum je dalším členem řady obráběcích strojů WHT 110 / 130 (C). Je to horizontální obráběcí stroj vhodný pro nejnáročnější operace, které vyžadují přesné vrtání, řezání závitů, karuselování nebo frézovaní. Stroje řady WHT mohou být koncipovány jako obráběcí centra s širokou škálou přídavných zařízení, například automatickou výměnou technologických palet, nástrojů, zvláštního příslušenství, přídavných karuselovacích stolů a řadou dalších doplňků, které uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších aplikací v takových odvětvích, jako jsou letecký průmysl, energetika, zemní práce, ropný průmysl a obecné strojírenství. Tyto stroje jsou vhodné pro kusovou i sériovou výrobu.

Obráběcí centrum WHT 130 (C) je krytovaný frézovací a vyvrtávací stroj s uspořádáním loží do tvaru T s příčně přestavitelným otočným stolem resp. paletou, nebo karuselovacím stolem a podélně přestavitelným stojanem. Stroj je koncipován do kompaktního celku, ve kterém je integrováno i třískové hospodářství a oběh chladicí kapaliny. V základním provedení má stroj 5 plně řízených os a CNC řízené otáčky vřetena s možností jeho úhlového polohování. Standardně je řízen řídicím systémem HEIDENHAIN iTNC 530 HSCI (nebo TNC 640) a vybaven AC-digitálními servopohony pro náhon posuvů a AC-digitálním pohonem vřetena firmy Siemens. V případě požadavku zákazníka je možné stroj vyzbrojit i jiným řídicím systémem (např. Sinumerik 840 D SL atd.). Stroj je nabízen v „levém“ provedení, tj. s vřeteníkem po levé ruce obsluhy (při pohledu ze stanoviště obsluhy do místa obrábění).

Nová řada obráběcích strojů a center byla vyvinuta na základě požadavků zákazníků pro moderní výrobu. Po takřka šestiletém vývoji, který zahrnoval nejdříve vývoj vřeteníkových jednotek, následně rámu a nakonec aplikaci přídavných zařízení, tak přicházejí na trh skutečně technicky unikátní stroje, které svým výkonem, multifunkčností, komfortem pro obsluhu a jedinečným designem představují unikátní přidanou hodnotu pro zákazníky. Přednosti těchto strojů lze ukázat na několika základních vlastnostech:

Výkon – pracovní rychlosti až 36 m/min, otáčky výsuvného vřetena 5 000 ot/min, instalovaný výkon 37 kW, litinový rám a instalované lineární vedení a tepelná kompenzace rámu stroje předurčují stroj pro opravdu výkonné a přitom přesné obrábění.

Univerzálnost – možnosti konfigurace os, typu a provedení stolu/palet, aplikací systémů výměny nástrojů / frézovacích hlav a výběr dalšího příslušenství umožňuje skutečně přizpůsobit stroj dle požadavků zákazníka.

Multifunkčnost – stroje lze vybavit dvěma typy vřeteníkových jednotek, různými frézovacími hlavami, včetně soustružnických držáků a karuselovacím provedením stolu/palety tak, aby stroj umožňoval plnohodnotné frézovací a soustružnické užití.

Snadná obsluha a servis – pracoviště obsluhy vybavené ergonomicky řešeným panelem pro obsluhu, včetně přenosného ručního ovládání a ofukovací pistole. Stroj je přizpůsobený pro snadnou demontáž krytů v oblasti stojanu a podél ukotvení rámu stroje umožňuje jedinečnou kombinaci komfortní obsluhy a údržby stroje.

Integrace konceptu Průmysl 4.0 – speciálně vyvinuté programové prostředí TOS Control s integrovaným řídicím systémem a dalšími aplikacemi, které rozšiřují technologické užití a umožňují integraci s dalšími prvky výrobního procesu. To je základem pro plnohodnotné užití strojů v 21. století.

www.tosvarnsdorf.cz

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]