Obrábění

02. května 2024 21:43

Nejrůznější typy upichovacích a zapichovacích operací bez vychýlení z požadovaného směru

Koncepce CoroCut® 2 umožňuje zvýšení výkonnosti u všech typů upichovacích a zapichovacích operací

Společnost Sandvik Coromant, která se specializuje na obráběcí nástroje a nástrojové systémy, vylepšila svou dlouhá léta zavedenou koncepci CoroCut® 1-2 pro upichování a zapichování. Lepší stabilita, mnohem vyšší flexibilita a výrazné zvýšení produktivity, to jsou jen některé z mnoha výhod, které nabízí nový systém CoroCut® 2.

Inzerce

Koncepce CoroCut® 1-2 již řadu let představuje základní instrument pro oblast upichování a zapichování a díky své vyhlášené univerzálnosti a spolehlivosti se v mnoha dílnách stala vysoce ceněným pomocníkem. Tuto koncepci nyní čeká zásadní modernizace a změna názvu na CoroCut® 2.

Co můžete od nové koncepce CoroCut® 2 očekávat? “Začnu tím, že všemi výhodami a vlastnostmi, které jste od stávající koncepce očekávali — univerzálností, hospodárností a bezpečností obráběcího procesu — disponuje rovněž”, říká Jenny Claus, produktová manažerka pro oblast upichování a zapichování ze společnosti Sandvik Coromant. “Úzce spolupracujeme s našimi zákazníky, sdílíme s nimi naše znalosti a zároveň se snažíme pozorně naslouchat jejich potřebám a konstruktivním připomínkám. Výsledek byl po všech stránkách pozitivní.”

Pro všechny upichovací a zapichovací operace je klíčová stabilita. Ze všeho nejdůležitější je udržet břitovou destičku v stanovené poloze a minimalizovat všechny možnosti jejího pohybu. Známé a osvědčené rozhraní se stabilizačním vedením, v minulosti dostupné jen u středně velkých a velkých břitových destiček, zajišťuje přesnější ustavení břitové destičky do stanovené polohy  a činí ji odolnou proti působení bočních sil. Toto rozhraní se stabilizačním vedením bude nyní dostupné také u menších velikostí břitových destiček, čímž bude zajištěna náležitá stabilita u všech prováděných operací.

Vylepšené upichovací nožové planžety CoroCut® 2 jsou nově opatřeny vnitřním přívodem řezné kapaliny a využívají modernější konstrukci upínací lamely, která poskytuje vyšší upínací sílu a zajišťuje lepší boční stabilitu, což je vítaná výhoda, provádí-li se před upichováním také zkosení hran. Modernizované nástrojové držáky s přesným přívodem řezné kapaliny nově využívají systém s upínáním šroubem, který — v kombinací s novou konstrukcí lůžka břitové destičky s lineárním stabilizačním vedením — minimalizuje nežádoucí pohyb břitové destičky a zajišťuje konstantní velikost upínací síly.

Dalšími důležitými součástmi připravované modernizace jsou nové, vylepšené nástrojové třídy a geometrie, včetně nové třídy GC1225, která je první volbou, hladící úprava Wiper u všech upichovacích geometrií a výrazné vylepšení kvality ostří u všech břitových destiček. “Čím je toto řešení unikátní je naší společností vyvinutá a patentovaná výrobní technologie”, říká Fredrik Selin, produktový a aplikační specialista ze společnosti Sandvik Coromant. “Díky lepší kvalitě polotovarů vyráběných naší novou výrobní technologií dosahujeme vyšší konzistence kvality linie ostří. To znamená, že jsme mohli zpřísnit tolerance a dosáhnout menšího zaoblení břitu než dříve, což ve svém důsledku přináší delší a předvídatelnější životnost nástrojů.”

Koncepci CoroCut® 2 lze využít pro všechny typy upichovacích a zapichovacích operací s hloubkami řezu umožňujícími použití břitových destiček se dvěma řeznými hranami.. Pro větší hloubky řezu je doporučeno použití příbuzných koncepcí CoroCut® QD a CoroCut® QF, první volbou pro výrobu vnitřních a čelních drážek malých průměrů pak je koncepce CoroCut® QI.

 


Sandvik Coromant

Firma Sandvik Coromant kráčí společně se zákazníky a partnery směrem k udržitelné budoucnosti a dodává obráběcí řešení nejlepším průmyslovým firmám světa. Z více než osmdesáti let úspěšné činnosti čerpáme spoustu cenných znalostí v oboru obrábění kovů. Díky nim je každá výzva příležitostí k inovacím, spolupráci a progresivním řešením. Chceme vytvářet pozitivní změny díky podpoře udržitelnosti, efektivity a růstu. Tím se podílíme i na tvorbě budoucnosti nakloněné inovacím. Společnost Sandvik Coromant je součástí globální průmyslové skupiny Sandvik a podílí se na tvorbě společné budoucnosti. Na firemním webu najdete další informace.

www.sandvik.coromant.com 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]