Obrábění

01. září 2015 00:29

MillLine – Rovinné frézy DoPent nově také v levostranném provedení

Společnost Tungaloy rozšířila řadu rovinných fréz DoPent také o tělesa s levostrannou orientací otáček, která nejsou na trhu tak zcela běžná. Od uvedení této řady na trh si získávají tělesa DoPent oblibu u našich zákazníků především díky ekonomickým destičkám s 10 řeznými hranami a velmi klidným chováním v řezu.

Inzerce

Nové levostranné frézy najdou uplatnění v aplikacích, kde je nezbytné využití levých otáček vřetene. Kombinací s pravostrannými tělesy, která jsou již běžně v nabídce, je tak DoPent velmi výhodným produktem pro čelní frézování na frézách duplexních a zarovnávacích.

Břitové destičky s 10 řeznými hranami jsou k dispozici s MJ a ML utvařeči a neutrální geometrií s použitím pro levá i pravá tělesa. MJ typ je univerzálním utvařečem s výbornou kombinací ostré řezné hrany a celkové tuhosti destičky, zatímco ML typ přináší výhody unikátní geometrie břitu s nízkou řeznou silou a přináší tak výborné opracování měkkých a nerezových ocelí. Jako standardní materiál břitové destičky doporučujeme nový AH3135, který zajišťuje zejména stabilní životnost a univerzální použití.

Toto rozšíření o levostranně orientované frézy tak přináší další možnosti použítí kompletní řady DoPent.

TurnLine: T515

Nový slinutý karbid s CVD povlakem pro soustružení litiny

Další novinkou z produkce společnosti Tungaloy Corporation je uvedení nového materiálu T515 s CVD povlakem pro soustružení litiny.

Materiál T515 se speciálně navrženým základním substrátem a strukturou povlaku je vysoce univerzálním karbidem pro většinu aplikací soustružení litiny. Adhezní pevnost mezi substrátem a povlakem byla velmi výrazně procesně vylepšena, díky tomu také vzrostla celková odolnost proti vylamování ostří a následně i vlastní stabilita obrábění. Vynikající odolnost proti otěru při vysokých řezných rychlostech je další silnou stránkou tohoto nového materiálu. Je to způsobeno především zesílením povlaku Al2O3 o 1.7násobek vůči běžným materiálům, čímž je dosažena pozoruhodně dlouhá životnost destičky. Speciální technologie PremiumTec zde hraje také velmi důležitou roli a zlepšuje drsnost povrchu destičky, která vede k posílení odolnosti proti vylamování ostří a tvorbě nárůstků.

Pro zjednodušení výběru byly do prodeje zařazeny osvědčené utvařeče, a to velmi univerzální All-Round a břitová destička bez utvařeče.

Nový CVD-povlakovaný materiál T515 pro soutružení litiny přináší spolehlivost a stabilitu od všeobecného po vysokorychlostní obrábění. Společně s existující sérií T5100 je tak materiál T515 doplňkem pro všechny operace soustružení litiny, jenž přináší zákazníkům ze všech průmyslových odvětví bezkonkurenční kvalitu japonského produktu značky Tungaloy.


Tungaloy Czech s. r. o.
Tuřanka 115
CZ-627 00 Brno
T: +420 532 123 391
F: +420 532 123 392
info@tungaloy.cz
www.tungaloy.cz


 

 

Mohlo by se Vám líbit

Německá výroba obráběcích strojů dále stagnuje. Očekává se pokles výroby. Nové objednávky nejsou na obzoru.

Prodej obráběcích strojů členských firem svazu VDW je v současné době stále podporován nevyřízenými objednávkami. Na obzoru se nerýsuje žádná pozitivní změna trendu v objednávkách. Ve […]

AI na veletrhu HANNOVER MESSE: Klíč ke konkurenceschopnému a udržitelnému průmyslu

Posílení konkurenceschopnosti, ochrana klimatu, podpora prosperity – to jsou hlavní úkoly, které dnes stojí před průmyslem. Klíčem ke zvládnutí těchto výzev jsou inovativní technologie. Jak […]

OSTROJ pokračuje v investicích do energetických úspor. Loni ušetřil téměř 3 miliony Kč

OSTROJ, jedna z předních strojírenských firem v České republice s více než sedmdesátiletou historií, čelí v posledních letech rapidnímu nárůstu nákladů na energie, a to v desítkách milionů korun. V roce […]