Obrábění

11. září 2017 00:41

Krytování obráběcích strojů

Novinky firmy P.E.I. Srl na veletrzích EMO a MSV

  • SMART DRIVE – nový, kompaktní a cenově zajímavý motorizovaný příčník pro WAVE-SKY
  • rozšíření produktového portfolia P.E.I. o inovativní a kompletně rozkládací krytování SNAP TELESCOPIC COVER
  • roletové kryty typu „J“, poháněné motorem testovány proti nárazům dle EN 12417
  • nový krytovací systém s ochrannými měchy a lamelami z ušlechtilé oceli X-Y LM

Firma P. E.I. Srl (www.pei.eu) sídlící v italském městě Bologna, je jedním z předních výrobců dynamického krytování obráběcích strojů. V roce 2017 bude na veletrzích EMO a MSV představovat své rozšířené portfolio krytování pro průmyslové stroje a zařízení, s důrazem na prezentaci krytování obráběcích strojů.

P. E.I. Srl prezentuje nový příčník SMART DRIVE pro motorizované provedení WAVE SKY. Toto krytování střech na bázi ochraného měchu redukuje na minimum kouř, prach a třísky, které vznikají v pracovním prostoru gantry strojů při opracování obrobku. Díky příčníku SMART DRIVE může být kryt motoru kompaktnější, což přináší výhody pro celý produkt, který je méně hlučný, má nižší váhu, a je tedy i cenově zajímavější.

Inzerce

Dvě velikosti SNAP TELESCOPIC COVER budou představeny jak na veletrhu EMO, tak na brněnském veletrhu MSV 2017. Toto nové krytování umožňuje díky své kompletní a rozebíratelné konstrukci montáž a demontáž přímo na stroji a zjednodušuje podstatně údržbu stroje. SNAP TELESCOPIC COVER je vyroben ze speciální oděruvzdorné oceli a polyuretanových stěračů. Realizována mohou být krytování s šířkou do jednoho metru a délkou do 4,5 m, do maximální rychlosti 150 m · min-1 a maximálního zrychlení do 2 g. Tento produkt je přihlášen k udělení patentu.

Roletové kryty typu „J“ byly pro firmu P. E. I. testovány a přezkoušeny německým renomovaným zkušebním ústavem, dle normy EN12417 proti nárazům. Provedení s pohonem odděluje obsluhu stroje od pracovního prostředí a je určené pro rychlou výměnu nástroje nebo obrobku. Uplatnění nachází především u vysoce automatizovaných obráběcích center. K testovacímu procesu byl vystaven certifikát.

Jako odpověď na zvyšující se poptávky výrobců obráběcích center, představuje firma P. E. I. nové konstrukční a výrobní struktury pro výrobu X-Y ochranných zástěn. Tato krytování se skládají z ochranných měchů svařovaných za tepla s ocelovými lamelami. Další inovativní produkt ze skupiny ochranných měchů s lamelami je systém MULTI-STEEL, kompletní řešení pro ochranu střechy a příčníku pro víceosá obráběcí centra.

www.pei.eu

Teleskopický kryt SNAP

WAVE-SKY

Roletový kryt „J“ s pohonem

Krytování X-Y LM

 


Firma P. E. I. Srl vystavuje:

na veletrhu EMO v Hannoveru od 18. do 23. září 2017, hala 7 stánek B58,
na veletrhu MSV v Brně od 9. do 13. října 2017, hala P stánek 080.


Informace k firmě P. E. I. Srl

Firma P. E.I. Srl s hlavním sídlem firmy v Itálii ve městě Calderara di Reno (BOLOGNA) a dalšími sídly v Německu, Srbsku a Brazílii vyrábí teleskopické a roletové kryty, ochranné měchy za tepla svařované s lamelami nebo bez nich, ochranné kruhové měchy, ochranné měchy pro kloubové autobusy stejně jako profilované nebo standardní stěrače pro různá odvětví průmyslu. Početné odbytové trhy a různorodá klientela jsou výhodou firmy P. E. I. Inovace vlastních produktů, nový vývoj spolu se zákazníkem již během konstrukčního vývoje stroje, kvalita produktů a v neposlední řadě poměr cena/kvalita dělají z firmy předního evropského výrobce krytování. Přibližně 50 % produkce firmy P. E. I. je rezervováno pro export.


 

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]