Obrábění

21. listopadu 2016 00:44

Koncepce CoroMill® 415 má veškeré předpoklady pro použití vysokých rychlostí posuvu

Do nabídky společnosti Sandvik Coromant byly zařazeny frézy o průměru 13–32 mm (0,512-1,26 inch), umožňující práci s vysokými rychlostmi posuvu. Jednou z výhod použití nové frézy CoroMill® 415 je zvýšení bezpečnosti díky technologickému řešení rozhraní lůžka břitové destičky iLock™ a vysokým rychlostem úběru kovu v důsledku vysoké zubové hustoty frézy a funkčním předpokladům pro použití vysokých rychlostí posuvu.

CoroMill 415 představuje významné rozšíření možností volby ze sortimentu fréz Sandvik Coromant, protože vyplňuje mezeru mezi oblastí použití stávajících produktových řad monolitních karbidových nástrojů a stávajících produktů určených pro vysoké rychlosti posuvu, jako jsou frézy CoroMill 210 a CoroMill 419.

Inzerce

Důležitým prvkem frézy je její rozhraní lůžka břitové destičky iLock, které bylo navrženo s ohledem na dosažení vysoké stability a eliminuje potenciální výskyt zmetkových součástí. Navíc lůžko břitové destičky jako takové zaručuje jednodušší manipulaci s malými břitovými destičkami.

Jedním z faktorů, který z CoroMill 415 činí vhodnou volbu pro obrobny hledající produktivní řešení, je mimořádná stabilita v průběhu řezu. Tento nástroj je tak například schopen nabídnout zvýšení rychlosti úběru kovu, přičemž k dosaženému výsledku ještě přispívá vysoká zubová hustota frézy a funkční předpoklady pro použití vysokých rychlostí posuvu. Na druhou stranu, vysoké rychlosti úběru kovu přispívají ke zvýšení produktivity, přičemž hlavní podíl na tom má extrémně malá zubová rozteč H, kterou lze použít díky vysoké stabilitě neodmyslitelně spojené s tímto nástrojem. Toto řešení zaručuje, že v záběru je vždy více, než jen jeden zub. Dalším přínosem pro výrobce je to, že i když jsou břitové destičky malé, každá z nich nabízí čtyři řezné hrany, což přispívá ke snížení nákladů na obrobenou součást a ke zvýšení konkurenceschopnosti.

Pro ty, kteří hledají způsob, jak zredukovat skladové zásoby nástrojů a chtějí minimalizovat prostoje stroje, je fréza CoroMill 415 k dispozici také v provedení s rozhraním Coromant EH (s výměnnými frézovacími hlavicemi). Se systémem Coromant EH získávají výrobci přístup k bohatému sortimentu monolitních karbidových řezných hlavic, fréz s vyměnitelnými břitovými destičkami, vyvrtávacích hlav, integrovaných adaptérů pro rozhraní obráběcího stroje a upínacích stopek, který jim umožňuje snížení jejich skladových zásob nástrojů.

K dalšímu zvýšení všestrannosti frézy CoroMill 415 ještě přispívá možnost jejího použití pro obrábění všech skupin materiálů dle ISO i pro mnoho různých aplikací při obrábění nejrůznějších typů součástí. Další informace najdete na: www.sandvik.coromant.com/cs-cz/products/coromill_415.


K hlavním výhodám
patří vyšší produktivita
a nižší náklady na
obrobenou součást


www.sandvik.coromant.com/cz

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Makino uvádí na trh nové přírůstky do velmi úspěšné řady Slim

Řada kompaktních vertikálních obráběcích center Slim, ve které se dosud prodalo přes 3500 strojů, si od roku 2014 získala jméno v oblasti velkosériové výroby po […]

Omnetic ze skupiny EAG získává na digitalizaci služeb v automotive dvě a půl miliardy korun. V příštích letech chce znásobit svou EBITDA

Platforma Omnetic, přední poskytovatel systémů pro digitalizaci automotive a správu dealerství ve střední Evropě, získává od investorů 100 milionů eur (2,5 miliardy korun). V čele historicky […]

touchpoint sustainability: Utvářet udržitelnou změnu na veletrhu drupa 2024

Na udržitelnost v tiskařském průmyslu se bude v termínu od 28. května do 7. června 2024 zaměřovat veletrh drupa Düsseldorf,  k diskuzím na toto téma budoucnosti v rámci letošního […]