Obrábění

06. dubna 2016 00:33

Jistota pro Vaše měření

Každá společnost se zajímá o to, jak zkvalitnit a zlevnit výrobu, aby její výrobky či služby byly konkurenceschopné. Proto stále více zákazníků hledá způsoby jak toho dosáhnout bez neúměrně vysokých investic. Našim zákazníkům se osvědčil „outsourcing“ služeb, na které nemají buď potřebné vlastní odborníky nebo se jim nevyplatí jednorázově investovat do nákupu drahých zařízení.

Vezměme příklad značky JW Fröhlich, německého výrobce speciálních zařízení pro kontrolu těsnosti tlakem a průtokem vzduchu, kterou naše společnost TM Technik výhradně zastupuje na území ČR i SR. Na začátku spolupráce byl samozřejmě „pouze“ prodej. Postupem času se rozšířil okruh zákazníků a s nimi i požadavky na poprodejní péči o přístroje, v tomto případě o kalibrace tlakových a průtokových snímačů, které jsou v zařízeních Fröhlich používány k vyhodnocení testů.

Dokázali jsme v krátké době pořídit vhodné technické vybavení pro kalibrace a s těmi u zákazníků začít. Díky tomu, že TM Technik je již akreditovanou kalibrační laboratoří, bylo možné rozšířit dosavadní akreditaci „délka, rovinný úhel, moment síly“ o obory tlak a průtok vzduchu, a to s minimálními náklady a administrativou. Nyní tedy TM Technik nabízí nejen prodej, ale i kompletní servis přístrojů JW Fröhlich v ČR a SR včetně akreditované kalibrace všech typů snímačů v nich používaných.

Služby TM Technik kromě kalibrace, servisu a oprav měřidel i dalších značek (např. ABERLINK, BATY, MAHR, METRO, MITUTOYO aj.), zahrnují i další služby, u kterých zákazníci oceňují vysokou přidanou hodnotu jako je komplexnost, odbornost a úspora nákladů. Toto naplňuje především nabídka outsourcingu služeb metrologie realizovaná formou pravidelné komplexní péče o vlastní měřidla zákazníků, do níž patří: evidence měřidel, sledování termínů kalibrace, vlastní kalibrace a servis – údržba a opravy. Celý proces má u nás zákazník možnost pohodlně sledovat prostřednictvím on-line webového zákaznického portálu.

Je nesnadné se zorientovat v nabídce měřidel na trhu a sledovat měnící se legislativu, proto nabízíme zákazníkům poradenství v metrologii, které zahrnuje optimalizaci množství a druhů měřidel ve výrobě, zacházení s měřidly, postupy správného měření, legislativu metrologie a zaškolování a školení metrologů firem.

Měření ve strojírenství není jen opakovaná kontrola výrobků, ale velmi často je třeba ověření rozměrů nových dílů či jednotlivých částí kusové výroby. S těmito měřeními se na nás obracelo stále více zákazníků, vyšli jsme jim proto vstříc rozšířením služeb o tzv. zakázkové měření. Jedná se o proměření jakéhokoliv výrobku na 3D souřadnicovém stroji, případně na optickém bezkontaktním systému ve 2D. Geometrické tvary měříme pomocí konturografu a drsnoměru. Veškerá zařízení jsou umístěna v nově vybudovaných prostorech, které zároveň slouží jako předváděcí místnosti pro námi dodávané měřicí stroje.


TM Technik s.r.o.
Křižíkova 2697/70
612 00 Brno
T: +420 541 633 723
kalibrace@tm-technik.cz
www.tm-technik.cz


Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]