Obrábění

10. dubna 2017 00:29

Jednoduchá a chytrá

První 24V kompaktní lineární osa na světě s funkcí učení Auto-Learn a integrovaným řízením

Znalci mluví o revoluci, pragmatici o neuvěřitelném zjednodušení. Jistotou je, že lineárními moduly řady ELP kompetentní lídr pro upínací techniku a uchopovací systémy SCHUNK definuje novou úroveň mechatronizace ve vysokovýkonných montážních systémech. Vůbec poprvé se podařilo firmě SCHUNK realizovat ultrakompaktní lineární modul s bezúdržbovým 24V lineárním motorem, jehož uvedení do provozu je téměř tak jednoduché jako příprava kávy.

Díky funkci Auto-Learn není pro uvedení do provozu kompaktních lineárních modulů ELP firmy SCHUNK
zapotřebí žádných znalostí z oblasti mechatroniky. Pohon a řízení jsou kompletně integrovány uvnitř os.

Vrámci stavebnicových mechatronických systémů SCHUNK kompletuje tato řada segment snadno použitelných mechatronických alternativ. Nyní mohou být kompletní úlohy pick & place či manipulace řešeny elektricky stejně snadno, jako tomu bylo doposud s pneumatickými moduly.

Inzerce

Pohon, řízení a jedinečná technologie Auto -Learn jsou kompletně integrovány do kompaktního modulu. K uvedení do provozu stačí připojit osu přes normovaný konektor (M8/M12) a koncovou polohu nastavit mechanicky šestistranným klíčem. Dojezdovou, případně odjezdovou rychlost lze, v závislosti na hmotnosti, nastavit pomocí dvou otočných spínačů. K použití lineární jednotky nejsou proto potřeba ani mechatronické know -how a ani prostor v rozvaděči. Integrovaná LED dioda signalizuje stav průběhu učení Auto -Learn. Zpravidla dva až pět zdvihů stačí k dokončení automatického procesu učení a programování. Poté je proces průběžně sledován a flexibilně přizpůsobován změnám.

Nejjednodušší uvedení do provozu – žádné opotřebované díly

Stejně jako u konvenčních pneumatických os probíhá řízení přes binární signály. Pneumatické suporty mohou být tedy nahrazeny 1:1 elektrickými jednotkami ELP. Vzhledem k tomu, že kompaktní jednotky nevyžadují hydraulické tlumiče, snižují se náklady na uvedení do provozu a údržbu téměř na nulu. Navíc je vyloučeno, aby při poškození tlumičů došlo ke škodám a dlouhým odstávkám. Naopak elektrické osy přesvědčí dlouhou životností, v porovnání s pneumatickými moduly nízkými provozními náklady, stejně tak vysokou procesní stabilitou. Lineární osy jsou od podzimu 2016 k dispozici ve třech velikostech (25, 50, 100) vždy se třemi variantami zdvihu. Opakovatelná přesnost je 0,01 mm, maximální zdvih 200 mm. Díky standardizovaným montážním otvorům jsou připraveny pro bezprostřední kombinování s početnými moduly z celosvětově největšího systémového programu pro modulární vysoce výkonnou montáž firmy SCHUNK.


SCHUNK Intec s. r. o.
Tuřanka 115, 627 00 Brno-Slatina
T: +420-513 036 213
F: +420-513 036 219
info@cz.schunk.com
cz.schunk.com


Zjednodušení lineární techniky: Lineární moduly ELP firmy SCHUNK přesvědčují minimálními náklady na uvedení do provozu a údržbu, vysokou energetickou efektivností a nízkými náklady životního cyklu. S funkcí učení Auto -Learn definují nové měřítko u elektrických lineárních modulů.

Mohlo by se Vám líbit

Technologie studené plazmy výrazně snižuje pachovou zátěž z gumárenské výroby

Společnost Continental Barum za poslední dvanáct let prováděla mnoho studií či testovala různé technologie vedoucí k snížení pachových emisí z výroby pneumatik. V loňském roce byla finalizován systém […]

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]

Transformace efektivity výroby: úspěšný příběh zákazníka

  • 23. dubna 2024

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohou strategická technologická partnerství pozvednout vaši výrobu do nových výšin? Ponořme se do skutečné proměny, které byl svědkem pan […]