Obrábění

07. září 2016 00:47

ISOG Technology představuje nový stroj

Na veletrhu AMB ve Stuttgartu bude uvedeno na trh nové CNC centrum ISOG 24. Firma z Weilheimu v Horním Bavorsku chce nastavit nová měřítka.

Zapálení konstruktéři z Weilheimu udávali v posledních dekádách pod původním jménem „Michael Deckel“ trendy v broušení. Svislý princip uspořádání strojů byl jedinečný, jejich přesnost obecně známá. Nyní si ISOG klade za cíl oživit staré silné stránky. Nové brousicí centrum ISOG 24 je první zcela nový stroj z Weilheimu za posledních 15 let. Jednotlivé komponenty byly vyvinuty ve spolupráci se zákazníky a optimalizovány v praxi.

Inovativní řešení pro chlazení

Přívod chladicí kapaliny je řešen inteligentně. Nová tryska chladicí kapaliny zajišťuje, že přívod chladicí kapaliny je optimální v zóně broušení – je jedno, v jakém úhlu a z jaké strany se brousí. Výhody: broušení je produktivnější, a to zejména při práci s vysokým úběrem při broušení drážek.

Nastavitelná obrazovka ve velkém formátu

Na velkém obrázku vidíte jednoduše více detailů. V tomto ohledu přináší obrazovka s 21,5″ rozhodující výhodu: Zejména při výrobě nástrojů se využije zlepšené zobrazení. Extra komfort přináší, že je tato velká obrazovka včetně ovládacího panelu umístěna na trojrozměrně pohyblivém rameni.

Okamžitá změna upínacího systému

Změna upínání je otázkou několika okamžiků. Až dosud jste museli vyměňovat celé systémy a stroj stál. Na novém ISOG 24 je použit systém speciálního adaptéru. Na konfigurovatelný adaptér pasují systémy od libovolného výrobce, jedno zda hydraulické pouzdro, upínací kužel SK50 nebo kleštiny. Od teď se mění jednotlivé předem smontované jednotky a stroj běží bez prostojů a efektivněji. V každém adaptéru je totiž integrován RFID čip, který slouží k identifikaci upínacího systému.

Big Brother hlídá stroj

Větší počet senzorů se nyní ukryl i v novém stroji. Díky jejich pomoci je stálá kontrola toho, co se děje přímo ve stroji. Při sledování podmínek umožňuje tento systematický monitoring stavu stroje s využitím mnoha detailů včasně odhalit chyby a odchylky. Takže můžete dříve zasáhnout a zabránit tak poruchám. Senzory lépe udržují stroj v bezporuchovém provozu.

Komplexní, pružnější, rychlejší

Obtížné obrábění složitých nástrojů nebo obrobků je s ISOG 24 jednodušší. Nový stroj je vybaven přepracovaným výmění kem brusných kotoučů pro 12 brusných paketů. Výměna kotoučů trvá nyní méně než 10 sekund. Různé díly se mohou brou sit nebo přebrušovat pouze na jedno upnutí. Řetězový nakladač je standardem jako nejdostupnější varianta automatizace. Je umožněna jeho obsluha zatímco stroj běží a celé zařízení je připraveno pro bezobslužný provoz. Uvnitř stroje převažují robustní komponenty. Vedení jsou o 40 % větší, jsou tudíž masivnější a navrženy pro dlouhou životnost. Více prostoru při náší větší flexibilitu, větší rozsah pohybu os a vyšší rychlost. Pohybové sekvence byly optimalizovány a zrychleny.

ISOG 24 přidává plyn: Otáčky vřetene jsou navýšeny na 12 000 ot/min. Zároveň byly zvýšeny rychlosti posuvu lineárních os. Tímto se dají jednotlivé pracovní kroky řadit hustěji za sebe a vedlejší časy jsou ještě kratší.

Nenechte si ujít tuto novinku na světové pre miéře na AMB ve Stuttgartu.

www.ingsimunek.cz

Mohlo by se Vám líbit

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]

Společnost Siemens představuje digitalizované nasávací kouřové hlásiče řady ASD+ pro rozlehlé chráněné oblasti

Portfolio elektrické požární signalizace Siemens se rozšiřuje o nové nasávací hlásiče Siemens ASD+ s označením FDA261 a FDA262 Vyšší detekční výkon předurčuje nové Siemens ASD+ hlásiče […]