Obrábění

21. listopadu 2016 00:31

HEIDENHAIN TS 642

Univerzální použití dotykových měřidel řady TS 6xx

Stačí jediná chybná výchylka, a neštěstí je hotové: dotykové měřidlo narazí nepřiměřenou silou do obrobku nebo upínacího zařízení. Aby podobná kolize nezpůsobila delší prostoj stroje, nabízí společnost HEIDENHAIN univerzální náhradu dotykových měřidel řady TC 6xx.

Pokud došlo ke kolizi některého ze známých dotykových měřidel TS 640, TS 641, TS 649 a TS 632, poskytuje TS 642 možnost univerzální náhrady. Univerzální dotykové měřidlo TS 642 může nahradit všechna stará dotyková měřidla řady TS 6xx, takže zákazník může redukovat svoje skladové zásoby. Stačí mít k dispozici jeden typ přístroje.

Původní vysílací i přijímací jednotka může navíc zůstat ve stroji a používat lze nadále i všechny kabely. Dokonce i dotykové hroty jsou kompatibilní. Výměna je díky tomu rychlá a jednoduchá.

Vlastnosti přístroje TS 642 v podstatě odpovídají vlastnostem známých dotykových měřidel, nicméně nabízejí některé další přednosti:

  • současnou technologii snímačů s životností minimálně 5 milionů cyklů,
  • integrované ofukovací trysky pro očištění obrobku vzduchem nebo chladicí kapalinou,
  • delší provozní dobu baterie a flexibilní použití různých typů baterií,
  • velký infračervený dosah až 7 m s velkým vyzařovacím úhlem.

Informace o opravách nebo možnostech výměny vadných nebo starších dotykových měřidel jsou k dipozici v servisu a v obchodních zastoupeních společnosti HEIDENHAlN.

www.heidenhain.cz

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]