Obrábění

21. listopadu 2016 00:31

HEIDENHAIN TS 642

Univerzální použití dotykových měřidel řady TS 6xx

Stačí jediná chybná výchylka, a neštěstí je hotové: dotykové měřidlo narazí nepřiměřenou silou do obrobku nebo upínacího zařízení. Aby podobná kolize nezpůsobila delší prostoj stroje, nabízí společnost HEIDENHAIN univerzální náhradu dotykových měřidel řady TC 6xx.

Pokud došlo ke kolizi některého ze známých dotykových měřidel TS 640, TS 641, TS 649 a TS 632, poskytuje TS 642 možnost univerzální náhrady. Univerzální dotykové měřidlo TS 642 může nahradit všechna stará dotyková měřidla řady TS 6xx, takže zákazník může redukovat svoje skladové zásoby. Stačí mít k dispozici jeden typ přístroje.

Původní vysílací i přijímací jednotka může navíc zůstat ve stroji a používat lze nadále i všechny kabely. Dokonce i dotykové hroty jsou kompatibilní. Výměna je díky tomu rychlá a jednoduchá.

Vlastnosti přístroje TS 642 v podstatě odpovídají vlastnostem známých dotykových měřidel, nicméně nabízejí některé další přednosti:

  • současnou technologii snímačů s životností minimálně 5 milionů cyklů,
  • integrované ofukovací trysky pro očištění obrobku vzduchem nebo chladicí kapalinou,
  • delší provozní dobu baterie a flexibilní použití různých typů baterií,
  • velký infračervený dosah až 7 m s velkým vyzařovacím úhlem.

Informace o opravách nebo možnostech výměny vadných nebo starších dotykových měřidel jsou k dipozici v servisu a v obchodních zastoupeních společnosti HEIDENHAlN.

www.heidenhain.cz

Mohlo by se Vám líbit

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]