Obrábění

01. září 2015 00:46

GRUMANT – Vsadí na Váš úspěch

Mnoho ze zákazníků firmy GRUMANT se již osobně přesvědčilo o kvalitách CNC strojů SAMSUNG. Pro ty ostatní jsme na stránkách tohoto magazínu připravili serii článků o těchto strojích. V tomto čísle bychom rádi navázali a představili Vám výkonné CNC vertikální soustruhy SAMSUNG!

CNC vertikální soustruhy jsou vhodné pro oblast obrábění rotačních součástí rozmanitých průměrů v kombinaci s malou výškou obrobku. Jsou vhodné pro automatizaci díky volitelnému provedení stroje (pravé/levé) v kombinaci s manipulátorem. Také mohou být dobrým řešením pro ty, kteří jsou limitování volným prostorem na hale, díky malé zástavbové ploše.

SAMSUNG PL250V / VM

Díky optimalizované konstrukci a lineárnímu vedení zajišťuje maximální efektivitu a minimální vedlejší časy. Ideální řešení pro automatizované sériové provozy. Dostupné je pravé a levé provedení stroje s ohledem k robotizovanému pracovišti. Pro komplexní obrobení je dostupná revolverová hlava s možností použití poháněných držáků (provedení VM). I v tomto případě, tak jako je tomu u všech strojů SAMSUNG, je použit inovativní typ revolverové hlavy BMT, v tomto konkrétním případě BMT 55.

 

Otáčky vřetena: 4 000 ot/min
Výkon vřetena: 11/15 kW
Rychloposuv (X/Z): 24/24 m/min
Výkon os (X/Z): 3/4 kW
Maximální délka soustružení: 280 mm
Maximální průměr soustružení: 400 mm

 

SAMSUNG PL800V / VM

Pokud vyžadujete po stroji nekompromisní výkon a tuhost, je právě stroj SAMSUNG PL800 tou správnou volbou. Kluzné vedení všech os, výkon hlavního vřetena až 37 kW v kombinaci s 2stupňovou převodovkou a v neposlední řadě monolitický litinový odlitek, kdy váha celého stroje přesahuje 11 tun, jsou velmi dobrým předpokladem pro naplnění Vašich očekávání o těžkém soustružení. I pro tento stroj je dostupné levé a pravé provedení spolu s možností vybavení revolverovou hlavu s použitím poháněných nástrojů. V tomto případě se jedná o robustní typ BMT 75.

 

Otáčky vřetena: 2 000 ot/min
Výkon vřetena: 30/37 kW
Rychloposuv (X/Z): 20/20 m/min
Výkon os (X/Z): 4/9 kW
Maximální délka soustružení: 800 mm
Maximální průměr soustružení: 810 mm

 

GRUMANT showroom – vyprodáno!

Není tomu ani rok, co firma Grumant otevřela svůj showroom s CNC stroji SAMSUNG. Jakmile bylo možné tyto stroje předvádět zákazníkům tzv. „na živo“, bylo jasné, že kvalitní stroje s téměř okamžitým termínem dodání se rychle vyprodají. Jelikož GRUMANT nechce nechat své zákazníky čekat na nový CNC stroj zbytečně dlouho, jsou již na cestě do Prahy další modely od tohoto jihokorejského výrobce.

Nově bude k vidění CNC soustruh SAMSUNG PL 240LM, PL 25LM a LCV500. Všechny stroje v novém designovém provedení pro rok 2015!


GRUMANT s. r. o.
Bečovská 1435,
Praha 22-Uhříněves, 104 00 Praha 114
tel.: +420 283 870 731
fax: +420 283 870 733
obchod@grumant.cz
www.grumant.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]

Panasonic vylepšil TOUGHBOOK 55, aby ještě lépe vyhovoval měnícím se nárokům na práci v terénu

TOUGHBOOK 55mk3 nastavuje standard v oblasti odolných mobilních počítačů pro jakékoli použití díky výrazně vylepšenému výpočetnímu výkonu „Raptor Lake“, modularitě a konektivitě. Společnost Panasonic Connect […]

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

3D tiskárna představuje vstup Raise3D na trh 3D tisku z fotopolymerové pryskyřice a je dalším milníkem firmy v portfoliu profesionálních a průmyslových 3D tiskových řešení Společnost […]