Obrábění

01. září 2015 00:06

Exotický Karibik a parní turbíny Škoda

Koncem května 2015 podepsala Doosan Škoda Power kontrakt na dodávku turbosoustrojí 45MW do departementu La Trinité na francouzském Martiniku v Karibském moři.

Na snímku pánové Jiří Šmondrk (CEO Doosan Škoda Power) a Claude Décamp (ředitel projektů firmy Albioma) při podpisu kontraktu.

Martinik je součástí Francouzské republiky a tedy součástí EU. Jedná se o první projekt přímo pro francouzského zákazníka, v tomto případě pro firmu Albioma. Ve Francii realizuje Doosan Škoda Power zatím jediný projekt a tím je retrofit zařízení v elektrárně Gardanne. Otevírá se nám tak reálná možnost uspět v tomto teritoriu i s dalšími projekty.

Elektrárna na Martiniku bude spalovat biomasu a dodávat elektrickou energii do sítě ostrova provozované francouzskou EdF. Rovněž bude dodávat procesní páru do místního cukrovaru a lihovaru. V rozsahu dodávky Doosan Škoda Power pro tuto elektrárnu je turbína osvědčeného designu MTD30CA, vč. převodovky, generátoru a příslušenství. Doosan Škoda Power zajišťuje i kompletní montáž na stavbě.

„Získat kontrakt v ostré světové konkurenci a v teritoriu, kde naši firmu neznají, je velký úspěch. Dokládá to vysokou úroveň našich produktů“, říká generální ředitel Doosan Škoda Power pan Jiří Šmondrk.

www.doosanskodapower.com

Mohlo by se Vám líbit

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]