Obrábění

15. února 2020 15:38

EMO 2019: Pro každý materiál optimální nástroj – s novými vysokoposuvovými frézami rozšiřuje LMT Tools své spektrum použití

Se svou rozsáhlou nabídkou nástrojů nabízí LMT Tools každému zákazníkovi perfektní řešení jeho potřeb, zejména v případě nároků na vysoce komplexní obrábění. Společnost LMT Tools – specialista na precizní nástroje, nyní rozšířil své portfolio vysokoposuvových fréz o kompletně novou generaci tvrdokovových stopkových fréz, které tak doplnily úspěšnou řadu fréz s výměnitelnými břitovými destičkami. Důraz při vývoji aktuálních typů fréz byl kladen na důsledné maximalizování výkonu obrábění a rozšíření možností nasazení obráběcích nástrojů.

 

Vysokoposuvové frézování umožňuje vyšší odběr třísky v daném čase, a tím pádem snížení celkových výrobních nákladů. Velký profit přináší tento typ obrábění při intenzivním odběru třísky, zejména při hrubování, obzvláště při takových operacích, jako je opracování zápustek a výroba forem. Nabídka vysokoposuvových fréz od LMT Tools zahrnuje tvrdokovové frézy a frézy s vyměnitelnými břitovými destičkami v rozsahu průměrů 1–160 mm a pokrývá tak všechny způsoby opracování v těchto daných rozměrech. S novými přírůstky tak došlo k dalšímu rozšíření spektra obráběcího výkonu a nabídka nástrojů pro vysokoposuvové frézování se tak stala jednou z nejširších na trhu. A to při souběžném nárůstu efektivity a hospodárnosti obrábění.

Na nový standard a nová měřítka doslova posouvají nové VHM‑vysokoposuvové frézy obrábění oceli a litiny (CarbFeed Steel), nerezových ocelí a těžce obrobitelných slitin (CarbFeed Inox) stejně tak jako vytvrzovaných materiálů (CarbFeed Hard), a to v takových veličinách, jako je životnost nástroje a jeho produktivita. Nejlepších výsledků, které leží výrazně nad běžným průměrem, dosáhly nástroje v testu obrábění kapsovitých útvarů. Tyto špičkové výkony byly dosaženy díky optimálnímu přizpůsobení makro a mikrogeometrie a správnému výběru nástroje.

Vyšší posuv, kratší časy obrábění. A to díky řezné geometrii, kvalitnímu materiálu, povlakované vrstvě a tvaru řezné hrany, které byly pro nové nástroje speciálně vyvinuty a navzájem optimálně sladěny. Charakteristická je řezná geometrie nástroje, kdy je díky pozitivnímu úhlu řezné hrany odběr třísky podstatně jemnější než u předchozích fréz. To šetří vřeteno stroje a zvyšuje životnost nástroje. Také počet řezných hran se zvýšil, což má vliv na rychlost posuvu: díky čtyřem (ISO M, ISO P) a dle průměru i šesti a případně i osmi řezným hranám (ISO H) se prodloužila, za stejný čas obrábění, řezná dráha nástroje o zhruba 50 %, a to navíc při současném nárůstu životnosti nástroje.

Garantován je nejvyšší objem úběru třísky v čase. A to díky modulárnímu frézovacímu systému MultiEdge 2Feed mini, který najde uplatnění zejména při hrubování malých a středních dílů. A to při obrábění ocelí (ISO‑P), korozivzdorných ocelí (ISO‑M), litiny (ISO‑K), tvrzených ocelí a odlitků (ISO‑H) a opracování kalených ocelí a superslitin (ISO‑S). Pozitivní nastavení řezného úhlu vyměnitelných břitových destiček (VBD) vede k hladkému řezu, a redukuje tak sílu potřebnou k úběru třísky. Nejvyšší objem úběru třísky je zaručen zejména na moderních obráběcích centrech, která mají často slabý výkon.

Dlouhá životnost a klesající náklady. Vynikající kombinace tvrdokovu a povlakované vrstvy zaručuje vysokou procesní jistotu obrábění a dlouhou životnost. Jednotná velikost vyměnitelných břitových destiček (bez ohledu na průměr nosné frézy) snižuje náklady na pořízení a skladové náklady. Nový řezný materiál nachází upatnění u osvědčených VBD‑geometrií: u VBD s negativním úhlem čela břitu (ER‑Geometrie) se vyznačuje obzvláště stabilní řeznou hranou a u VBD destiček s řezným obloukem (SR‑Geometrie) se vyznačuje hladkým řezem. Rychlejší řezný proces, vyšší procesní jistota, maximální hospodárnost: s novými nástroji píše LMT Tools novou kapitolu v oblasti vysokoposuvového frézování a posouvá dál svůj inovační náskok.


www.lmt‑fette.cz

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]