Obrábění

10. dubna 2018 00:31

EASY ARM vyvážená kloubová ramena

Zvyšování efektivity výroby při současném snižování podílu manuální práce je dlouhodobým trendem ve výrobních provozech. Jednou z možností jak sloučit oba tyto požadavky je použití vyvážených kloubových ramen EASY ARM.

Kloubová ramena EASY ARM poskytují vysoce ergonomické řešení při práci s bruskami, frézkami, aplikačními pistolemi, utahováky a obdobným ručním nářadím.

Více směrová hlava nebo kardanový závěs umožňuje vysokou flexibilitu a jednoduchou obsluhu. Ve dvou až čtyřramenném provedení umožňují balancování nářadí o hmotnost až 30 kg v pracovním rádiusu až 1 900 mm.

EASY ARM je možné v nastavené výškové hladině zablokovat pomocí speciálního blokovacího systému. Blokace se například využívá u laserových popisovačů pro nastavení přesné vzdálenosti ohniska, nebo u úhlových brusek či frézovacích nástrojů.

Kloubová ramena EASY ARM výrazně snižují provozní náklady, snižují námahu obsluhy, a tím zvyšují celkovou efektivitu práce.

www.magcentrum.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]