Obrábění

07. září 2016 01:02

DrillForce-Meister Vrtáky s vysokou produktivitou

Japonská společnost Tungaloy, světově významný hráč mezi výrobci nástrojů pro obrábění, přináší spolu s novou generací nástrojů TunGForce vrtáky DrillForce-Meister s vyměnitelnými planžetami.

Řada nástrojů DrillForce-Meister pro vrtání otvorů větších průměrů (průměry vrtání: Ø 26.0 – 41.0 mm) využívá vyměnitelných planžet se dvěma břity a dosahuje tak vynikající produktivity.

Jedinečný upínací systém tohoto produktu využívá unikátní asymetrické lůžko a fixační šroub, což umožňuje snadnou a rychlou výměnu planžety jednoduchým povolováním a utahováním šroubu. Vzhledem k tomu, že lze vrtací planžetu namontovat bez vyjmutí tělesa vrtáku z vřetena, dojde k výrazné úspoře času, který by byl nutný k nastavení a seřízení nového nástroje. Pravidelnou výměnou upínacího šroubu může být tělo vrtáku používáno ještě delší dobu, což snižuje náklady na nářadí a skladové zásoby.

Vrtací planžeta díky široké kontaktní ploše v lůžku odolává řezným sílám vznikajícím při vysokých posuvech během vrtání. Extra přesná upínací část planžety poskytuje vynikající opakovatelnost nastavení a nulové vyosení řezné části.

Řezná část nástroje je vyrobena z karbidu AH725 s precizně vyladěnou kombinací substrátu a odolného a spolehlivého povlaku přizpůsobeného náročným podmínkám vznikajícím při operacích obrábění otvorů. Propracovaná geometrie břitu a odolný řezný materiál výrazně zvyšuje životnost nástroje v řezu a zajišťuje stabilitu technolgického procesu, což je u operací vrtání velmi důležitý parametr. Nástroje DrillForce-Meister jsou připravené zkrátit výrobní časy a snížit náklady na obrábění optimalizací vedlejších časů potřebných pro výměnu nástroje po opotřebení.

www.tungaloy.cz

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]