Obrábění

07. září 2016 01:02

DrillForce-Meister Vrtáky s vysokou produktivitou

Japonská společnost Tungaloy, světově významný hráč mezi výrobci nástrojů pro obrábění, přináší spolu s novou generací nástrojů TunGForce vrtáky DrillForce-Meister s vyměnitelnými planžetami.

Řada nástrojů DrillForce-Meister pro vrtání otvorů větších průměrů (průměry vrtání: Ø 26.0 – 41.0 mm) využívá vyměnitelných planžet se dvěma břity a dosahuje tak vynikající produktivity.

Jedinečný upínací systém tohoto produktu využívá unikátní asymetrické lůžko a fixační šroub, což umožňuje snadnou a rychlou výměnu planžety jednoduchým povolováním a utahováním šroubu. Vzhledem k tomu, že lze vrtací planžetu namontovat bez vyjmutí tělesa vrtáku z vřetena, dojde k výrazné úspoře času, který by byl nutný k nastavení a seřízení nového nástroje. Pravidelnou výměnou upínacího šroubu může být tělo vrtáku používáno ještě delší dobu, což snižuje náklady na nářadí a skladové zásoby.

Vrtací planžeta díky široké kontaktní ploše v lůžku odolává řezným sílám vznikajícím při vysokých posuvech během vrtání. Extra přesná upínací část planžety poskytuje vynikající opakovatelnost nastavení a nulové vyosení řezné části.

Řezná část nástroje je vyrobena z karbidu AH725 s precizně vyladěnou kombinací substrátu a odolného a spolehlivého povlaku přizpůsobeného náročným podmínkám vznikajícím při operacích obrábění otvorů. Propracovaná geometrie břitu a odolný řezný materiál výrazně zvyšuje životnost nástroje v řezu a zajišťuje stabilitu technolgického procesu, což je u operací vrtání velmi důležitý parametr. Nástroje DrillForce-Meister jsou připravené zkrátit výrobní časy a snížit náklady na obrábění optimalizací vedlejších časů potřebných pro výměnu nástroje po opotřebení.

www.tungaloy.cz

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]