Obrábění

11. září 2017 01:02

DoTriple-Mill – multi-funkční rovinná fréza

DoTriple-Mill je multi-funkční rovinná fréza s unikátním upínacím systémem.

DoTriple-Mill je nejnovějším produktem společnosti Tungaloy pro rovinné frézování s inovovaným rybinovým upínacím systémem, který svou konstrukcí brání uvolnění destičky a velké střižné síle působící na šroubky během těžkého frézování. V porovnání s předchozí generací fréz a upínáním destiček šroubky zajišťuje DoTriple-Mill stabilní obráběcí proces a vyšší životnost nástroje.

Velkou zajímavostí tohoto nástroje je propracovanost lůžek, která umožňují upnout 3 typy destiček do stejného tělesa frézy – SNGU, ONGU a RNGU, a to jak v broušené tak i lisované variantě. DoTriple-Mill tak dokáže pokrýt více frézovacích aplikací, než je zvykem u běžných rovinných fréz. Destičky typu SNGU jsou nejuniverzálnější z výše uvedených typů. Jedná se o čtvercovou destičku s 8 řeznými hranami a hloubkou řezu až 6.5 mm. Geometrie řezné hrany vytváří soudkovité třísky dokonce i při velké hloubce řezu s jejich následným vynikajícím odvodem z místa řezu. Geometrie je zejména vhodná pro korozivzdorné oceli s vysokým obsahem niklu a chromu. Typ ONGU je ekonomická destička pro rovinné frézování se 16 řeznými hranami a geometrií pro hladký řez až do maximální hloubky řezu 3,3 mm. Typ RNGU je pak silná kruhová destička s 8 řeznými hranami vhodná pro hloubky řezu až do 6 mm. Tato destička je nejen spolehlivá při hrubování abrasivních materiálů, ale vhodná také pro obrábění vysokým posuvem při malé hloubce řezu, a tím pokrývá široké spektrum aplikací. Sortiment destiček SNGU a ONGU je dále doplněn o wiper geometrie pro přesné dokončování s vynikajícími výsledky kvality obrobeného povrchu.

Nástrčný typ tělesa je dostupný jak se standardní roztečí zubů, tak i v provedení vícezubém, a na trh je dodáván v rozsahu průměrů D50 až D160 mm. Karbidové materiály destiček produktu DoTriple-Mill jsou k dispozici ve 4 provedeních: AH3135 pro obrábění oceli a korozivzdorné oceli se zvýšenou odolností proti křehkému lomu a dále pak v materiálu AH120 pro obrábění litiny s vysokou odolností proti otěru. Nově pak jsou připraveny destičky také v provedení s CVD povlakem T1215 pro obrábění litiny nebo T3225 pro obrábění oceli a korozivzdorné oceli.

Nástroje DoTriple-Mill s bohatou nabídkou destiček reagují na mnoho různých požadavků od zákazníků a pomáhají tak vylepšit jejich efektivitu a hospodárnost výroby.

Až do 15. 12. 2017 mohou zákazníci využít akční nabídky na tyto frézy. Více informací k produktům značky Tungaloy Vám rádi poskytnou obchodní zástupci společnosti.

www.tungaloy.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]