Obrábění

11. září 2017 01:03

DoMini-Mill pro polodokončovací obrábění tvarových ploch

Společnost Tungaloy představila v rámci nové kampaně TunGforce nový produkt DoMini-Mill, frézu pro polodokončovací obrábění tvarových ploch.

Obecně je známo, že mezi nejpopulárnější nástroje, jenž jsou používány pro polodokončovací obrábění forem a zápustek, patří bezesporu monolitní a stopkové frézy s vyměnitelnými hlavičkami. Vzhledem k ostrosti jejich břitů ale nejsou tyto nástroje dostatečně odolné při vysokých hodnotách posuvu a nedosahují požadovaného výkonu obrábění. Mají tedy nízkou produktivitu a vyšší náklady.

Nové frézy DoMini-Mill společnosti Tungaloy se řadí mezi výkonné nástroje vyvinuté pro polodokončovací operace, osazené unikátními destičkami s vyšší třídou přesnosti H. Díky jejich speciální geometrii s vysokou ostrostí jsou destičky se 6 řeznými hranami vyjímečné svým nízkým řezným odporem a současně vysokou odolností břitu. Kombinací celkové odolnosti použitých destiček a hustoty jejich rozložení na tělese je možné s frézou DoMini-Mill výrazně zvýšit posuvové rychlosti v porovnání s běžnými produkty tohoto zaměření. Destičky jsou vyrobeny z jemnozrnného slinutého karbidu AH110, který zajišťuje stabilní a dlouhou životnost při obrábění uhlíkových ocelí i kalených materiálů až do hodnoty 60HRC. Pomocí dostupného modulárního systému TungFlex můžou být tělesa DoMini-Mill téměř libovolně vyložena dle potřeby aplikace.

Nové frézy DoMini-Mill společnosti Tungaloy tak přináší zákazníkům vyšší stupeň produktivity pro polodokončovací frézování tvarových ploch. Tělesa jsou dostupná v rozsahu průměrů 16 až 25 mm.

Více informací o novém produktu DoMini-Mill Vám rádi poskytnou regionální obchodní zástupci společnosti Tungaloy Czech s. r. o.

www.tungaloy.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]