Obrábění

11. září 2017 01:03

DoMini-Mill pro polodokončovací obrábění tvarových ploch

Společnost Tungaloy představila v rámci nové kampaně TunGforce nový produkt DoMini-Mill, frézu pro polodokončovací obrábění tvarových ploch.

Obecně je známo, že mezi nejpopulárnější nástroje, jenž jsou používány pro polodokončovací obrábění forem a zápustek, patří bezesporu monolitní a stopkové frézy s vyměnitelnými hlavičkami. Vzhledem k ostrosti jejich břitů ale nejsou tyto nástroje dostatečně odolné při vysokých hodnotách posuvu a nedosahují požadovaného výkonu obrábění. Mají tedy nízkou produktivitu a vyšší náklady.

Nové frézy DoMini-Mill společnosti Tungaloy se řadí mezi výkonné nástroje vyvinuté pro polodokončovací operace, osazené unikátními destičkami s vyšší třídou přesnosti H. Díky jejich speciální geometrii s vysokou ostrostí jsou destičky se 6 řeznými hranami vyjímečné svým nízkým řezným odporem a současně vysokou odolností břitu. Kombinací celkové odolnosti použitých destiček a hustoty jejich rozložení na tělese je možné s frézou DoMini-Mill výrazně zvýšit posuvové rychlosti v porovnání s běžnými produkty tohoto zaměření. Destičky jsou vyrobeny z jemnozrnného slinutého karbidu AH110, který zajišťuje stabilní a dlouhou životnost při obrábění uhlíkových ocelí i kalených materiálů až do hodnoty 60HRC. Pomocí dostupného modulárního systému TungFlex můžou být tělesa DoMini-Mill téměř libovolně vyložena dle potřeby aplikace.

Nové frézy DoMini-Mill společnosti Tungaloy tak přináší zákazníkům vyšší stupeň produktivity pro polodokončovací frézování tvarových ploch. Tělesa jsou dostupná v rozsahu průměrů 16 až 25 mm.

Více informací o novém produktu DoMini-Mill Vám rádi poskytnou regionální obchodní zástupci společnosti Tungaloy Czech s. r. o.

www.tungaloy.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]