Obrábění

07. září 2016 00:57

Dny otevřených dveří – OPEN HOUSE TECNOTRADE 2016

Společnost TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s. r. o., obchodní firma zabývající se prodejem, záručním i pozáručním servisem CNC obráběcích strojů a 3D tiskáren na území České republiky a Slovenska ve dnech 18.– 20. 5. 2016 pořádala v sídle firmy v Kuřimi Dny otevřených dveří – OPEN HOUSE TECNOTRADE 2016.

Na setkání se návštěvníci z řad odborné veřejnosti i studentů středních a vysokých škol seznámili se stroji značky DOOSAN i jiných značek z firemního portfolia, s robotizovanými pracovišti a nahlédli do světa 3D tisku. Návštěvníci si mohli také prohlédnout celé administrativní, servisní a skladové zázemí společnosti, včetně elektrického automatického skladu. Celkem navštívilo letošní OPEN HOUSE TECNOTRADE více než 600 návštěvníků.

Hosté měli možnosti setkat se s mnoha kolegy z oboru obrábění, dodavateli a dalšími spolupracujícími firmami, které se na OPEN HOUSE představily se svými produkty jako spoluvystavovatelé. Program ve středu 18. 5. byl určen prioritně pro studenty středních a vysokých škol technického zaměření a středních odborných učilišť, jejichž velký zájem o odborné prohlídky a další spolupráci nás velmi potěšil.

Součástí bohatého programu Dnů otevřených dveří byl ve čtvrtek 19. 5. slavnostní ceremoniál otevření nových prostor nového showroomu, rozšířeného o 1 500 m² na současných 2 500 m². Slavnostního stříhání pásky se ujali majitelé firmy Ing. Milan a Martin Ševčíkovi, představitelé firmy DOOSAN, starosta města Kuřimi a zástupci z řad významných zákazníků společnosti. V rámci doprovodného programu si hosté vyslechli vystoupení pěveckého souboru Rastislav a shlédli vystoupení vzdušných akrobatek ze skupiny ARTE LEVITE. O večerní zábavu se postarala skupina QUEENIE.

Po celou dobu OPEN HOUSE bylo na výstavní ploše 2 500 m² k vidění 27 CNC obráběcích strojů, včetně ukázek obrábění, 3D tiskárny a 2 robotizovaná pracoviště. První robotizované pracoviště se skládalo z horizontálního CNC stroje značky DOOSAN LYNX 300 a robota FANUX M-20i A 20M, který zakládal do stroje hliníkové dílce o Ø 20 mm, druhé robotizované pracoviště se skládalo z vertikálního obráběcího centra DOOSAN VC 400, robota FANUC M-20i A 10M a měřicího zařízení Renishaw, které zajišťuje a odesílá do stroje zpětnou kontrolu přesnosti obrábění. Stroje, které přitahovaly největší pozornost návštěvníků nejen z pro svoji velikost, bylo vertikální obráběcí centrum VCF 850 LSR a horizontální CNC soustruh PUMA MX 2100 ST.

www.tecnotrade.cz

Mohlo by se Vám líbit

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]

Panasonic vylepšil TOUGHBOOK 55, aby ještě lépe vyhovoval měnícím se nárokům na práci v terénu

TOUGHBOOK 55mk3 nastavuje standard v oblasti odolných mobilních počítačů pro jakékoli použití díky výrazně vylepšenému výpočetnímu výkonu „Raptor Lake“, modularitě a konektivitě. Společnost Panasonic Connect […]

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

3D tiskárna představuje vstup Raise3D na trh 3D tisku z fotopolymerové pryskyřice a je dalším milníkem firmy v portfoliu profesionálních a průmyslových 3D tiskových řešení Společnost […]