Obrábění

07. září 2016 00:57

Dny otevřených dveří – OPEN HOUSE TECNOTRADE 2016

Společnost TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s. r. o., obchodní firma zabývající se prodejem, záručním i pozáručním servisem CNC obráběcích strojů a 3D tiskáren na území České republiky a Slovenska ve dnech 18.– 20. 5. 2016 pořádala v sídle firmy v Kuřimi Dny otevřených dveří – OPEN HOUSE TECNOTRADE 2016.

Na setkání se návštěvníci z řad odborné veřejnosti i studentů středních a vysokých škol seznámili se stroji značky DOOSAN i jiných značek z firemního portfolia, s robotizovanými pracovišti a nahlédli do světa 3D tisku. Návštěvníci si mohli také prohlédnout celé administrativní, servisní a skladové zázemí společnosti, včetně elektrického automatického skladu. Celkem navštívilo letošní OPEN HOUSE TECNOTRADE více než 600 návštěvníků.

Hosté měli možnosti setkat se s mnoha kolegy z oboru obrábění, dodavateli a dalšími spolupracujícími firmami, které se na OPEN HOUSE představily se svými produkty jako spoluvystavovatelé. Program ve středu 18. 5. byl určen prioritně pro studenty středních a vysokých škol technického zaměření a středních odborných učilišť, jejichž velký zájem o odborné prohlídky a další spolupráci nás velmi potěšil.

Součástí bohatého programu Dnů otevřených dveří byl ve čtvrtek 19. 5. slavnostní ceremoniál otevření nových prostor nového showroomu, rozšířeného o 1 500 m² na současných 2 500 m². Slavnostního stříhání pásky se ujali majitelé firmy Ing. Milan a Martin Ševčíkovi, představitelé firmy DOOSAN, starosta města Kuřimi a zástupci z řad významných zákazníků společnosti. V rámci doprovodného programu si hosté vyslechli vystoupení pěveckého souboru Rastislav a shlédli vystoupení vzdušných akrobatek ze skupiny ARTE LEVITE. O večerní zábavu se postarala skupina QUEENIE.

Po celou dobu OPEN HOUSE bylo na výstavní ploše 2 500 m² k vidění 27 CNC obráběcích strojů, včetně ukázek obrábění, 3D tiskárny a 2 robotizovaná pracoviště. První robotizované pracoviště se skládalo z horizontálního CNC stroje značky DOOSAN LYNX 300 a robota FANUX M-20i A 20M, který zakládal do stroje hliníkové dílce o Ø 20 mm, druhé robotizované pracoviště se skládalo z vertikálního obráběcího centra DOOSAN VC 400, robota FANUC M-20i A 10M a měřicího zařízení Renishaw, které zajišťuje a odesílá do stroje zpětnou kontrolu přesnosti obrábění. Stroje, které přitahovaly největší pozornost návštěvníků nejen z pro svoji velikost, bylo vertikální obráběcí centrum VCF 850 LSR a horizontální CNC soustruh PUMA MX 2100 ST.

www.tecnotrade.cz

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]