Obrábění

11. září 2017 00:43

COMPACT LINE

6osá CNC bruska s vysokou přesností a flexibilitou

COMPACT LINE je vysoce přesná a flexibilní 6osá nástrojová bruska na výrobu vyměnitelných destiček z karbidu wolframu, cermetu, keramiky, PCBN a PKD.

Se svou výkonnou technologií v minimálním prostoru COMPACT LINE nastavuje nový standard ve výrobě tvarově složitých vyměnitelných destiček. Za použití nově vyvinuté opční 6. osy je teď COMPACT LINE perfektním strojem pro obvodové broušení. Vytvoření negativních fazetek na řezných hranách vyměnitelných destiček je umožněno novou, optimalizovanou kinematikou stroje a nově vyvinutou C-osou. Vedlejší časy jsou minimalizované díky krátkým posuvům v osách a zabudovanému robotu od firmy Fanuc. Plně integrovaný 6osý robot podporuje obratné zacházení s polotovary a nabízí vysoký stupeň flexibility pro autonomní manipulaci se složitými profilovými destičkami.

Za perfektní geometrii brusného kotouče a vysokou opakovatelnost procesů zodpovídá orovnávací jednotka „tři v jednom“. Ta umožňuje na tom samém místě orovnávat, regenerovat a profilovat. Uživatelsky orientovaný software ProGrind splní všechny Vaše náročné požadavky. Řídicí systém FANUC je dokonale sladěný s tímto softwarem. Všechny programy broušení lze rychle a snadno vytvářet a používat pomocí dotykového panelu.

www.walter-machines.com

 

Nový robotický podavač pro nástroje o hmotnosti do 20 kg a průměru do 320 mm

S novým robotickým podavačem rozšiřuje společnost Walter Maschinenbau GmbH stávající paletu typů podavačů o nový model pro nástroje s celkovou hmotností do 20 kg a s průměrem do 320 mm.

Robotický podavač 25 pro HELITRONIC VISION 400 L a HELITRONIC VISION DIAMOND 400 L

Nový robotický podavač 25 (Robot-Lader 25) je určen pro brusku HELITRONIC VISION 400 L a nový erodovací a brousicí stroj HELITRONIC VISION DIAMOND 400 L. Robotický podavač 25 je vybaven robotem FANUC, typ M-20iB25 a inovativním, nově vyvinutým softwarem s možností „chaotického“ zakládání nebo odebírání nástrojů a polotovarů v upínači HSK až do 7 úrovní palet, čímž robotický podavač 25 nyní nabízí větší flexibilitu také pro výrobu nástrojů s velkým průměrem a velkou hmotností. Na paletách může být uloženo až 21 nástrojů s průměrem do 320 mm nebo 28 nástrojů s průměrem do 220 mm nebo max. 70 nástrojů s průměrem do 105 mm.

Jako příslušenství se nabízí také automatický výpočet průměru, který zaručí plynulý automatický průběh výroby.

www.walter-machines.com

Společnost WALTER nyní představuje horní podavač také pro stroje HELITRONIC VISION 400 L a HELITRONIC VISION DIAMOND 400 L

Společnost WALTER nabízí od veletrhu EMO 2017 pro nové stroje typu HELITRONIC VISION 400 L a HELITRONIC VISION DIAMOND 400 L horní podavač (Top-Lader).

Horní podavač pro HELITRONIC VISION 400 L a HELITRONIC VISION DIAMOND 400 L

Toto prostorově úsporné automatizované řešení s nízkými pořizovacími náklady je integrované přímo do pracovního prostoru stroje a nepotřebuje proto žádnou další plochu navíc. V pracovním prostoru tímto v porovnání se strojem bez horního zakladače nevznikne žádné omezení.

Horní podavač je vybaven pneumatickým výkyvným ramenem s jedním párem čelistí a používá běžné robotické palety WALTER – vždy jednu pro polotovary a jednu pro hotové nástroje.

V závislosti na průměru nástroje lze na tyto palety umístit až 500 nástrojů. Rovněž je možné automatické zakládání hřibových nástrojů o průměru < 35 mm. Výměna nástroje trvá pouhých 27 sekund. Elektrický „dotyk“ umožňuje automatické nastavení palet s nástroji, čímž se minimalizuje přípravný čas.

www.walter-machines.com

Virtuální realita – LASER LINE ULTRA

Poznejte zevnitř náš stroj LASER LINE ULTRA prostřednictvím VIRTUÁLNÍ REALITY „live“ během veletrhu MSV od 9. do 13.10. 2017 v Brně na našem stánku 086 v pavilonu P.

Navštivte náš stánek, sestavte si sám LASER LINE ULTRA a nakoukněte do stroje zevnitř. Podívejte se na výrobní proces a laserovou technologii při výrobě nástrojů jako kdybyste stáli uvnitř stroje a vše se odehrávalo kolem Vás. Sledujte, jak funguje robotický podavač a jak laserový paprsek prochází strojem ze svého zdroje k obráběnému nástroji. Podívejte se na Youtube na naše LASER LINE ULTRA reklamní video: https://www.youtube.com/watch?v=XjEpSaKLAoM

www.walter-machines.com


WALTER na EMO Hannover 2017

Naše skupina WALTER a EWAG (WE) představí tyto novinky:

 1. Světová premiéra nového stroje 2v1 spojující technologii broušení a erodování – HELITRONIC VISION DIAMOND 400 L, který je vybaven novým robotickým zakladačem RL25, speciálně vyvinutým pro nástroje s váhou do 20 kg a průměrem do 320 mm.
 2. Světová premiéra integrovaného vrchního podavače nástrojů pro stroje HELITRONIC VISION 400 L a HELITRONIC VISION DIAMOND 400 L. Jeho umístění v pracovním prostoru stroje umožňuje mít flexibilní automatizaci v rámci původní zástavby stroje bez dalších nároků na prostor mimo stroj.
 3. HELITRONIC TOOL STUDIO 3.0 – Nová verze softwaru pro broušení a erodování nástrojů s řadou nových funkcí a pomůcek pro snadnější, rychlejší a pohodlnou práci se stroji.
 4. Nový kamerový systém, který slouží k zaměření chladicích otvorů u mikro nástrojů pro stroj HELITRONIC MICRO.
 5. LASER LINE PRECISION – laser na výrobu nástrojů s novým výkonnějším zdrojem rozšiřující technologické schopnosti stroje.
 6. Představení doplňkové 6. osy pro stroj COMPACT LINE, rozšiřující jeho flexibilitu a univerzálnost.
 7. Na stánku s virtuální realitou bude zákazník moci nahlédnout
  do vnitřního prostoru stroje LASER LINE ULTRA a tímto se lépe seznámit s laserovou technologii použitou při výrobě nástrojů.
 8. Společnost EWAG představí nový kamerový měřicí systém, čímž bude zlepšen komfort obsluhy. Tento systém je určen pro stroje WS11 a RS15.
  Zákazníci z regionu Centrální a Východní Evropy budou moci některé z těchto novinek vidět též na veletrzích TOOLEX v Sosnowci v Polsku od 3. do 5. 10. 2017 a na MSV v Brně v České republice od 9. do 13. 10. 2017.

 

Mohlo by se Vám líbit

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]