Obrábění

02. března 2020 11:35

Co nového čeká uživatele CAD řešení ZW3D 2020?

Nová verze ZW3D 2020 právě vyšla a její vývojáři nám nabízí vylepšení a některé zcela nové funkce, které vám nyní ve zkratce představíme.

Začněme v oblasti nastavení a základní obrazovky. Nyní máme možnost velmi rychle nadefinovat „pracovní adresář“, ve kterém spravujeme své projekty a rychleji se tak dostaneme k požadovanému souboru. Můžeme nově nastavit výchozí cestu pro ukládání jak projektů, tak i záložních souborů.

V prostředí skici se objevila nová funkce „Přizpůsobit křivku“, která se může hodit při překreslování z podkladu (např. z obrázku, či nekvalitních PDF výkresů).

Pro popis forem se bude výborně hodit funkce pro zrcadlení písma. Jednoduše na místě zrcadlí písmo a umožní jednoduše vytvořit popis, aniž bychom museli použít další funkce pro správnou orientaci písma ve formě.

Všechny funkce pro plošné a objemové modelování zůstaly nezměněné, nicméně přibyla jedna funkce, která nahrazuje použití přídavku pro obrábění v CAM systémech.

Velmi praktickou funkci „Příruba s profilem“ najdeme v modulu „Plechový díl“. S její pomocí lze velmi snadno a rychle vytvořit přírubu definovanou vlastní skicou. V předchozí verzi bylo nutné nejprve vytvořit standardní přírubu a na ní skicu, kterou jsme přes vysunutí odebrali. Nyní lze snadno upravit profil standardní příruby, což velmi urychlí celý proces.

U tvorby sestav si můžeme všimnout nové funkce, kterou je mapování dráhy pohyblivé sestavy při animování pohybu. Lze si zvolit libovolný bod, u kterého potřebujeme zjistit dráhu pohybu, tuto dráhu můžeme dále analyzovat například jako jednotlivé souřadnice v tabulkách Excel nebo vytvořit křivku pro další zpravování v ZW3D.

Vylepšení se dočkala knihovna PARTsolutions, která nyní pracuje rychleji a podporuje 17 mezinárodních technických norem.

Velmi příjemnou změnou prošly vazby v sestavách, ty se aktualizují v závislosti na přesouvání komponent a řadí se ke své kmenové sestavě či podsestavě, to zlepšuje orientaci ve vazbách a jejich editaci.


Více o CAD řešení ZW3D a 30denní demo zdarma najdete na www.t-cad.cz.

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]