Obrábění

15. října 2019 09:37

CNC obráběcí stroj od společnosti Ljunghäll s. r. o. Čáslav pro SOŠ Třemošnice

Společnost Ljunghäll nabízí v rámci spolupráce se Střední odbornou školou a Středním odborným technickým učilištěm v Třemošnici žákům věcný dar. Jedná se o studenty oboru „mechanik seřizovač“. Předmětem daru je CNC obráběcí vertikální centrum. Firma nabízí výběr ze dvou CNC strojů, které jsou pravidelně servisované a ve firmě stále produkční.

Předmětem darování je možnost menšího stroje BROTHER TC-22 A nebo většího HYUNDAI WIA F500. Oba tyto stroje jsou vybaveny operačním systémem FANUC.

Firma Ljunghäll s. r. o. nejenže vybaví zařízení i náležitým nástrojovým příslušenství, samozřejmostí je i to, že zajistí oživení stroje a zaškolení pedagogů.

V případě maximálního využití stroje by byla v rámci spolupráce možnost kooperace výroby. Žáci by si mohli v rámci studia ve školních dílnách při odborném výcviku přivydělat peníze.

Výběr stroje a přesun je plánován na začátek nového školního roku 2019/20. Výuka na CNC stroji a následná kooperace bude reálná od nového kalendářního roku.

Redakce za použití materiálů z www.sos-tremosnice.cz

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]