Obrábění

28. září 2019 09:12

7x s Zbyňkem Ludačkou

Ing. Zbyněk Ludačka

36 let

jednatel, Ludačka Machine Tools s. r. o.

Po absolvování Inženýrského studia na strojní fakultě ČVUT v Praze, konstrukčním oboru Výrobní stroje a zařízení, jsem pět let pracoval na pozici produktového manažera v Kovosvit MAS.

V současné době šestým rokem podnikám v obchodě s prvotřídními obráběcími technologiemi od světových lídrů a průkopníků v oboru.

Který technický, kulturní, společenský jev ( vynález, událost, myšlenka) považujete za nejdůležitější?

Nepřemýšlel jsem nikdy nad tím, který je zrovna ten jediný nejdůležitější vynález, ale vnímám skvělé a úžasné objevy jako je elektrická energie, s jejím následným využitím, přes například žárovku a telefon, předtím to byl objev parního stroje. Obdivuji tedy všechny vynálezce a jejich vynálezy, které posunuly zásadním způsobem naše denní možnosti. Pokud bych měl jmenovat, tak volím dieselový motor pro automobily, ten nám život neskutečně usnadnil a urychlil, avšak bez těch objevů předtím by jistě nebyl… Jako kulturní a společenský vnímám 17. listopad 1989, toto datum v zásadě ovlivnilo možnosti mého života a mojí generace.

Kdo nebo co Vás ve Vašem životě nejvíce ovlivnil?

Byla to samozřejmě moje rodina, které vděčím za podporu a možnosti, kterých mi bylo dopřáno a díky kterým jsem mohl studovat vysokou školu.

Pokud byste mohl v české, evropské nebo světové politice něco změnit, posunout nebo dotáhnout do konce, co by to bylo?

Působím obchodně v České republice a na Slovensku, mám však všechny obchodní partnery v zahraničí, v západních zemích jako je Rakousko, Německo, Švýcarsko a Francie. Neznám zatím nikoho, kdo je spokojený s politickými představiteli své země. Takže bych nedělal zásadní změny politických systémů a podobně, přestože v současnosti nerozumím ničemu, co se v České republice děje. To by se taky nemuselo povést… Měnil bych dílčí podmínky, které ovlivňují moji práci. Z evropského pohledu bych neumožnil financovat z EU fondů výrobek, který není z 90 % vyroben v Evropě. Pokud bych na něco zavedl kvóty, taky by to byla dětská hřiště a rodinný prostor vůbec, to vnímám jako velký problém denního života rodiče. Silněji bych podporoval strojírenskou výrobu s vysokou přidanou hodnotou. To znamená letecká technika pro globální hráče a dostat globální hráče do ČR.

Co je Vaším motorem?

Moje děti, naše budoucnost, pocit štěstí a naplnění. Vůle něco vybudovat.

Co byste dělal, kdybyste nedělal svoji současnou práci?

Nevím, jsem ve strojírenství přes deset let, předtím mě ovlivňovalo studium na strojírenské fakultě a neustále si to užívám a baví mě to. Jisté je, že bych chtěl tvořit, cokoliv, co má hodnotu a prospěch.

Kterou osobnost (žijící nebo historickou) byste rád potkal, a proč?

Zajímalo by mě jaký byl třeba TGM člověk z hlediska ega, chování a vnitřního vnímání sám sebe. Byl bych tedy rád za možnost neformálního setkání a času s ním.

Vaše životní motto?

Žij a nech žít? Bez práce nejsou koláče? Nemám žádné konkrétní, ale snažím se žít tak, abych se na sebe mohl usmívat do zrcadla, nemusel se za sebe stydět na ulici a měl dobrý pocit ze svého konání.

 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]