Nástrojárna

06. června 2017 00:36

ZPS – FRÉZOVACÍ NÁSTROJE

Náskok díky kvalitě

Společnost ZPS – FRÉZOVACÍ NÁSTROJE a. s. se sídlem ve Zlíně je na domácím trhu známa především jako největší výrobce monolitních fréz v České republice se stále se rozšiřující nabídkou kvalitních nástrojů pro třískové obrábění, jako jsou vrtáky a pily.

Významnou, avšak méně známou aktivitou firmy jsou služby tepelného zpracování převážně nástrojových ocelí ve vakuu. V této oblasti patří nejen díky novým technologiím, kapacitě pecí a zkušenému personálu k významným poskytovatelům těchto činností na našem trhu. Investice do nových technologií přesáhly za poslední 3 roky 30 milionů Kč. Důležitou součástí nabízených služeb před samotným zahájením tepelných procesů je poradenství a stanovení optimální technologie pro zpracování konkrétního výrobku tak, aby bylo dosaženo jeho požadovaných vlastností. V oblasti tepelného zpracování nabízí ZPS – FRÉZOVACÍ NÁSTROJE zejména tyto služby:

 • kalení a popouštění nástrojových ocelí kalitelných na vzduchu, nerezových kalitelných ocelí a rychlořezných ocelí,
 • kapilární pájení s využitím Ni pájek,
 • veškeré způsoby žíhání ocelí.

Pro tyto operace jsou využívány čtyři vakuové kalicí a popouštěcí pece od firem SCHMETZ a KOPP a dvě popouštěcí pece KOPP s těmito základními parametry:

 • pracovní prostor 600 × 900 × 600 mm,
 • pracovní teplota do 1 350 °C,
 • hmotnost vsázky do 600 kg,
 • kalicí tlak až 10 bar N2.

 

 

 

Výše uvedenou nabídku doplňuje vysoce nadstandardní technologie plazmové nitridace, karbonitridace a oxidace ve vakuu, pro kterou je využívána technologie značky RÜBIG s těmito parametry:

 • pracovní prostor Ø 700 × 1 200 mm,
 • pracovní teplota 480 °C ÷ 580 °C,
 • hmotnost vsázky do 1 200 kg,
 • pracovní plyny: dusík, vodík, metan, argon.

Proces vakuové nitridace výrazně zlepšuje otěruvzdornost součástí, povrchovou tvrdost, zvyšuje odolnost proti únavovému lomu (např. nitridace ozubených kol) a odolnost proti korozi. Zvyšuje se životnost nástrojů pro práci za tepla i za studena, životnost forem a lisovacího nářadí.

Aktuálně nejnovější technologií je stále vyhledávanější možnost kryogenního zpracování neboli hlubokého zmražení (až do − 160 °C), které se využívá po procesu kalení. Tímto procesem se dosáhne dokončení přeměny austenitu na martenzit, to má vliv na delší životnost nástrojů a jejich rozměrovou stabilitu.

 • Pracovní prostor 600 × 900 × 600 mm.
 • Pracovní teplota od − 160 °C do +200 °C.
 • Hmotnost vsázky do 800 kg.

Standardem pro veškeré nabízené produkty je vlastní svozová služba pro zákazníky z Moravy, východních Čech, západního Slovenska, ale i Maďarska a Rakouska. V případě zájmu lze na základě poptávky řešit individuální svozy z dalších oblastí. Kromě svozu jsme schopni zboží zasílat přepravními společnostmi jako PPL, DPD, Česká pošta apod.

Respektovanou pozici firmy ZPS – FRÉZOVACÍ NÁSTROJE dokazuje i její členství v mezinárodní organizaci HSS FORUM (www.hssforum.com), sdružující výrobce a zpracovatele rychlořezných ocelí. Současným prezidentem sdružení je obchodní ředitel ZPS – FRÉZOVACÍ NÁSTROJE Ing. Michal Grepl.

Aktuální nabídku nástrojů prezentuje katalog č. 34, webové
stránky a e-shop společnosti. Kromě standardizovaných fréz,
vrtáků a pil se společnost zabývá výrobou speciálních nástrojů dle
specifikace zákazníka a technologickým poradenstvím.


ZPS – FRÉZOVACÍ NÁSTROJE a. s.
třída Tomáše Bati 5334, 760 01 Zlín
Tel.: +420576777510
info@zps-fn.cz
www.zps-fn.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]