Nástrojárna

06. června 2018 00:37

Závitořezy VOLUMEC s kloubovým ramenem

Strojírenské provozy často řeší alternativní způsoby řezání závitů mimo obráběcí centra. Důvodem bývá riziko zalomení závitníku, nedostatečný počet pozic v zásobníku nástrojů a vysoké provozní náklady stroje. Řešením jsou závitořezy s kloubovým ramenem.

Pomocí závitořezů s kloubovým ramenem je možné řezat vnitřní závity v požadované kvalitě od M2 až po M36. Dodávají se v provedení dvou a tří ramen s dosahem až 1 900 mm.

Pohonnou jednotkou závitořezu je asynchronní motor s bezkartáčovou technologií vyznačující se jednoduchým bezhlučným a bezúdržbovým provozem, nebo pneumatická jednotka. Velkou výhodou je možnost řezat závity pod jakýmkoli úhlem, což umožňuje vícesměrová otočná hlava. Tuhost a zároveň nízká hmotnost strojů je docílena použitím odlitků a profilů ze slitin hliníku. Všechna kloubová spojení jsou vyvložkovaná a osazena kuličkovými ložisky, což umožňuje plynulou a jednoduchou manipulaci.

U elektrické varianty lze otáčky plynule regulovat pomocí potenciometru, závitořezy lze doplnit automatickým přimazáváním, hloubkovým senzorem, který Vám při dosažení požadované hloubky závitu automaticky přepne na reverzní otáčky.

Další možností je systém pro asistované závitování a šroubování „VASTC“, ovládaný přes dotykovou obrazovku umožňující funkce manuální a automatický režim závitování s nastavením stoupání, hloubky a krouticího momentu, režim šroubování s automatickou stopkou při dosažení krouticího momentu.

Systém pro asistované závitování a šroubování „VASTC“

www.magcentrum.cz

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]