Nástrojárna

06. června 2018 00:37

Závitořezy VOLUMEC s kloubovým ramenem

Strojírenské provozy často řeší alternativní způsoby řezání závitů mimo obráběcí centra. Důvodem bývá riziko zalomení závitníku, nedostatečný počet pozic v zásobníku nástrojů a vysoké provozní náklady stroje. Řešením jsou závitořezy s kloubovým ramenem.

Pomocí závitořezů s kloubovým ramenem je možné řezat vnitřní závity v požadované kvalitě od M2 až po M36. Dodávají se v provedení dvou a tří ramen s dosahem až 1 900 mm.

Pohonnou jednotkou závitořezu je asynchronní motor s bezkartáčovou technologií vyznačující se jednoduchým bezhlučným a bezúdržbovým provozem, nebo pneumatická jednotka. Velkou výhodou je možnost řezat závity pod jakýmkoli úhlem, což umožňuje vícesměrová otočná hlava. Tuhost a zároveň nízká hmotnost strojů je docílena použitím odlitků a profilů ze slitin hliníku. Všechna kloubová spojení jsou vyvložkovaná a osazena kuličkovými ložisky, což umožňuje plynulou a jednoduchou manipulaci.

U elektrické varianty lze otáčky plynule regulovat pomocí potenciometru, závitořezy lze doplnit automatickým přimazáváním, hloubkovým senzorem, který Vám při dosažení požadované hloubky závitu automaticky přepne na reverzní otáčky.

Další možností je systém pro asistované závitování a šroubování „VASTC“, ovládaný přes dotykovou obrazovku umožňující funkce manuální a automatický režim závitování s nastavením stoupání, hloubky a krouticího momentu, režim šroubování s automatickou stopkou při dosažení krouticího momentu.

Systém pro asistované závitování a šroubování „VASTC“

www.magcentrum.cz

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]