Nástrojárna

06. června 2017 00:55

Zákaznické dny / Customer Days 2017

Zákaznické dny firmy TAJMAC-ZPS, které se konaly ve dnech 27. a 28. 4. 2017, je již možné ve všech směrech nazývat veletrhem se specializací na obrábění. Počet elektronicky registrovaných hostů v týdnu konání akce již avizoval, že návštěvnost předčí minulý rekordní rok. Počet firem, které projevily zájem zúčastnit se Zákaznických dnů jako spoluvystavovatelé, již letos převýšil kapacitní možnosti výroby a tak bohužel nebylo ani možné všem zájemcům vyhovět.

Inzerce

Návštěvníci využili nabízené komentované prohlídky výrobního areálu společnosti i možnost exkurze do provozu ZPS – SLÉVÁRNA. Ve zvýšené míře zaujala technologická seřízení strojů výrobního programu firmy a velmi kladně hodnocený byl i doprovodný program. Počet návštěvníků letošních Zákaznických dnů se i přes nepřízeň počasí vyšplhal k číslu 710 osob. Tento počet ještě rozšířilo 165 spoluvystavovatelů ze 70 firem. Dění bylo možné po oba dva dny sledovat i díky přímému online přenosu na firemních webových stránkách www.tajmac-zps.cz. Mnoho návštěvníků využilo neformálních setkání s odbornými pracovníky jako možnost výměny cenných poznatků z praxe a pracovníci společnosti TAJMAC-ZPS využili možnosti seznámit návštěvníky na vlastní půdě a v reálném provozu s výrobním programem i posledními novinkami.

Své exponáty tradičně představily divize CNC, divize AUTOMATY, divize MANURHIN a také projekt NEGRI BOSSI. Každá z divizí měla pro návštěvníky připravena zajímavá technologická seřízení představující novinky či inovativní možnosti rozšiřující využití našich strojů, k vidění byl spolupracující robot a trojrozměrná lokalizace dílů, monitorování obrábění ARTIS a mnoho jiného. Letos se o nově předváděnou techniku rozšířila i mnohá stanoviště našich spoluvystavovatelů.

Divize CNC se prezentovala na celkem 9 seřízených strojích. Představeny byly všechny varianty kinematiky pětiosých strojů, které v současné době divize nabízí. Mezi nejzajímavější exponáty jistě patřila novinka ve výrobním programu, multifunkční stroj MCG 1000 5XT. Kombinace výkonnostního a rychlostního soustružení doplněné o HFC a 5AX frézovací operace měly za úkol představit možnosti stroje jeho potenciálním zákazníkům. Mezi dalšími ukázkami nechybělo porovnání moderních metod frézování na strojích MCFV 2080 a MCV 2318 3AX. Ukázky pětiosého obrábění byly připraveny také na obráběcích centrech MCFV 1060 s dvouosým stolem Nikken, MCV 1220 s 2osou hlavou Cytec S8 a v neposlední řadě také na MCV 1210. Divácky zajímavé byly ukázky z testu aplikace broušení na stroji MCV 2318 a kombinace soustružnických a frézovacích operací na nejsložitějším stroji divize TM 1250. Pomyslnou desítku vystavovaných exponátů doplnilo vertikální obráběcí centrum MCFV 1680, na kterém byla připravena ukázka alternativní možnosti paletizace na nabízených strojích.

Divize Automaty představila svůj standardní výrobní program šesti- a osmivřetenových soustružnických automatů, doplněný letos o novinku – 5vřetenový plně numericky řízený soustružnický automat MORI -SAY TMZ518CNC PENTA.

V divizi MANURHIN mohli návštěvníci zhlédnout celosvětovou premiéru obrábění na dlouhotočném CNC automatu MANURHIN K’MX 916 Clever (11 řízených os, čtyři nástroje obrábí současně). Zájem byl také o ukázky obrábění na strojích MANURHIN K’MX 413 a K’MX 632 DUO, ostatní modely dlouhotočných automatů byly představeny bez seřízení.

Doprovodný program s oblíbenou spoluvystavovatelskou i vizitkovou soutěží o lákavé ceny letos obohatilo představení vírníků firmy NIRVANA AUTOGYRO a zájmu se opět těšily vystavené závodní speciály teamu Tlusťák Racing. S přitažlivými expozicemi přispěly k nadmíru úspěšnému průběhu letošních Zákaznických dnů. Děkujeme za pochvalná hodnocení akce jak ze strany návštěvníků, tak i spoluvystavovatelů. Naše poděkování patří za účast všem hostům, návštěvníkům a vystavovatelům, kteří se nenechali odradit nepříznivým počasím. Je třeba dále poděkovat i firmě EUREST, která výborným rautem tradičně přispěla k celkově pohodové atmosféře letošních Zákaznických dnů.

Redakce magazínu NÁSTROJÁRNA+
S použitím zdroje: www.tajmac-zps.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]