Nástrojárna

06. června 2016 00:31

Vyvinuto pro nejvyšší výkon

V historii společnosti Reiden Technik AG bylo dosaženo dalšího milníku. Výrobková řada obráběcích center RX je nyní s nově vyvinutou RX12 zcela kompletní. RX12 je kompaktní univerzální 5osé obráběcí centrum s velkým pracovním prostorem pro obrábění a malými zástavbovými rozměry. Díky volitelnému kruhovému stolu může být využíváno také pro operace soustružení. V České republice firmu zastupuje GALIKA AG.

Zkušenosti se stávajícími konstrukčními řadami strojů a vliv nových technologií podpořily vývoj stroje RX12. Se zpevněním vřetena a volitelným kruhovým stolem lze obrobky soustružit maximálním počtem otáček 400 min-1 . Časově náročná výměna obrobků mezi různými stroji patří minulosti.

Sortiment je nyní kompletní

RX12 je poslední velikostní model, který ještě v řadě 5osých obráběcích center RX chyběl. Tato řada obsahuje ještě modely RX10, RX14 a RX18. Dva roky vývoje nového stroje byly ovlivněny především zkušenostmi se stávajícími konstrukčními řadami strojů a novými dostupnými technologiemi. Výkonný motor vřetena a osvědčený typ konstrukce stroje z kompozitního materiálu Hydropol® garantují i u RX12 velmi vysoké výkony třískového obrábění. Dynamika a přesnost je zaručena díky stabilním lineárním vedením, výkonným motorům a systému tepelné kompenzace.

Upínání a seřizování během doby chodu stroje: díky chytře vymyšlené koncepci paletizace se vedlejší časy redukují na minimum. RX12 lze jako opci vybavit 2 či 5násobným nebo lineárním zásobníkem palet.

Patentovaná koncepce dvojitého pohonu DDT – dva stroje v jednom

Pro splnění vysokých požadavků při stavbě strojů jsou stojan a lože stroje vyrobeny z kompozitního materiálu Hydropol®, kombince speciálního betonu a oceli. Dohromady vytvářejí jednotku s vysokou stabilitou, vynikajícími tlumícími vlastnostmi a velice dobrou dynamickou tuhostí – dimenzovanou na extrémní zatížení. Standardně se RX12 dodává s variantou motorového vřetena s 16 000 min-1 a maximálním točivým momentem 135 Nm. Jako opce se nabízí koncepce dvojitého pohonu DDT, patent společnosti Reiden Technik AG. U této varianty motor se silným točivým momentem dosahuje až 3 000 min-1 a maximálního točivého momentu 291 Nm. Od 3 000 min-1 se motor se silným točivým momentem odpojí a pomocí motorového vřetena, namontovaného v hlavě, se dosáhne maximálního počtu otáček 16 000 min-1.

Frézování a soustružení při jednom upnutí

Přímo poháněný kruhový stůl disponuje automatickým rozpoznáváním nevyváženosi. Pomocí vyrovnávacích závaží je i při maximálním počtu otáček 400 min-1 zajištěno opracování s velmi nízkými vibracemi. Obrobky se mezi operacemi frézování a soustružení nemusí už více přepínat. Provedení HSK100 frézovací hlavy zvládá i velké síly při opracování. Dvě varianty počtu otáček a pneumatické zpevnění vřetena zajišťují optimální poměry i při provozu frézování – soustružení.

Velice kompaktní paletizace

Plocha pro umístění nabízeného dvojnásobného měniče palet je konstruována velice kompaktně a úsporně z hlediska potřeby místa – délka stroje se prodlouží pouze o 1 300 mm. Boční uspořádání zaručuje obsluze stroje při odlaďování programů vždy optimální pohled na obrobek. Dvojnásobný (jako opce také 5násobný) měnič palet může být velice snadno a pro obsluhujícího komfortně naprogramován přímo v řízení stroje a nevyžaduje žádný dodatečný software.

Aby se vyhovělo vysokým požadavkům při stavbě strojů, jsou stroje a lože stroje vyrobeny z kompozitního materiálu Hydropol®, kombinace speciálního betonu a oceli

 


GALIKA AG, obchodní zastoupení
Zelený pruh 1560/99
140 00 Praha 4-Braník
Tel.: +420 241 440 600
galika@galika.cz
www.galika.com


 

Mohlo by se Vám líbit

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]

Projektory Panasonic poskytují pohlcující zážitek z motokár

Motokáry Chaos Karts v Manchesteru využívají LCD projektory Panasonic řady PT-MZ20 se svítivostí 20 000 lm, které hráčům umožňují vychutnat si živé hraní videoher V zábavním […]