Nástrojárna

06. června 2016 00:31

Vyvinuto pro nejvyšší výkon

V historii společnosti Reiden Technik AG bylo dosaženo dalšího milníku. Výrobková řada obráběcích center RX je nyní s nově vyvinutou RX12 zcela kompletní. RX12 je kompaktní univerzální 5osé obráběcí centrum s velkým pracovním prostorem pro obrábění a malými zástavbovými rozměry. Díky volitelnému kruhovému stolu může být využíváno také pro operace soustružení. V České republice firmu zastupuje GALIKA AG.

Zkušenosti se stávajícími konstrukčními řadami strojů a vliv nových technologií podpořily vývoj stroje RX12. Se zpevněním vřetena a volitelným kruhovým stolem lze obrobky soustružit maximálním počtem otáček 400 min-1 . Časově náročná výměna obrobků mezi různými stroji patří minulosti.

Sortiment je nyní kompletní

RX12 je poslední velikostní model, který ještě v řadě 5osých obráběcích center RX chyběl. Tato řada obsahuje ještě modely RX10, RX14 a RX18. Dva roky vývoje nového stroje byly ovlivněny především zkušenostmi se stávajícími konstrukčními řadami strojů a novými dostupnými technologiemi. Výkonný motor vřetena a osvědčený typ konstrukce stroje z kompozitního materiálu Hydropol® garantují i u RX12 velmi vysoké výkony třískového obrábění. Dynamika a přesnost je zaručena díky stabilním lineárním vedením, výkonným motorům a systému tepelné kompenzace.

Upínání a seřizování během doby chodu stroje: díky chytře vymyšlené koncepci paletizace se vedlejší časy redukují na minimum. RX12 lze jako opci vybavit 2 či 5násobným nebo lineárním zásobníkem palet.

Patentovaná koncepce dvojitého pohonu DDT – dva stroje v jednom

Pro splnění vysokých požadavků při stavbě strojů jsou stojan a lože stroje vyrobeny z kompozitního materiálu Hydropol®, kombince speciálního betonu a oceli. Dohromady vytvářejí jednotku s vysokou stabilitou, vynikajícími tlumícími vlastnostmi a velice dobrou dynamickou tuhostí – dimenzovanou na extrémní zatížení. Standardně se RX12 dodává s variantou motorového vřetena s 16 000 min-1 a maximálním točivým momentem 135 Nm. Jako opce se nabízí koncepce dvojitého pohonu DDT, patent společnosti Reiden Technik AG. U této varianty motor se silným točivým momentem dosahuje až 3 000 min-1 a maximálního točivého momentu 291 Nm. Od 3 000 min-1 se motor se silným točivým momentem odpojí a pomocí motorového vřetena, namontovaného v hlavě, se dosáhne maximálního počtu otáček 16 000 min-1.

Frézování a soustružení při jednom upnutí

Přímo poháněný kruhový stůl disponuje automatickým rozpoznáváním nevyváženosi. Pomocí vyrovnávacích závaží je i při maximálním počtu otáček 400 min-1 zajištěno opracování s velmi nízkými vibracemi. Obrobky se mezi operacemi frézování a soustružení nemusí už více přepínat. Provedení HSK100 frézovací hlavy zvládá i velké síly při opracování. Dvě varianty počtu otáček a pneumatické zpevnění vřetena zajišťují optimální poměry i při provozu frézování – soustružení.

Velice kompaktní paletizace

Plocha pro umístění nabízeného dvojnásobného měniče palet je konstruována velice kompaktně a úsporně z hlediska potřeby místa – délka stroje se prodlouží pouze o 1 300 mm. Boční uspořádání zaručuje obsluze stroje při odlaďování programů vždy optimální pohled na obrobek. Dvojnásobný (jako opce také 5násobný) měnič palet může být velice snadno a pro obsluhujícího komfortně naprogramován přímo v řízení stroje a nevyžaduje žádný dodatečný software.

Aby se vyhovělo vysokým požadavkům při stavbě strojů, jsou stroje a lože stroje vyrobeny z kompozitního materiálu Hydropol®, kombinace speciálního betonu a oceli

 


GALIKA AG, obchodní zastoupení
Zelený pruh 1560/99
140 00 Praha 4-Braník
Tel.: +420 241 440 600
galika@galika.cz
www.galika.com


 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]