Nástrojárna

06. června 2018 00:42

Tankplatten STRACK – pružná alternativa!

Když se expanzní objem plynových pružin přesune do upínací desky

Spolehlivá. Jistá. Univerzální.

Plynové pružiny jsou čím dál tím víc nepostradatelné při výrobě nástrojů, protože poskytují velké síly a dlouhou dráhu. Nicméně, tato výhoda představuje také jednu z největších nevýhod těchto pružin. Vzhledem k tomu, že kompresní poměr je velmi vysoký a vzhledem k extrémně kompaktnímu provedení, celková životnost pro delší zdvihy nebo pro vysoký počet cyklů je extrémně nízká. Zvláště ve stále častěji používaných servopohonových technologiích se tyto samostatné plynové pružiny velmi rychle dostanou ke svým limitům. Další nevýhodou standardních systémů s plynovými pružinami je rozdílné rozložení výkonu. Síly a rychlosti působící na plynové pružiny jsou více či méně odlišné. Výsledkem je, že desky nástrojů nejsou při zátěži vzájemně rovnoběžné, což vede k rozměrově nestabilním výliskům a nebo k možnému poškození nástroje.

Přestože propojovací hadice plynových pružin do jisté míry tento problém eliminují, je tímto uživatel „odměněn“ velkým zvýšením utěsněných průchodů. Pulzující hadice jsou také vystaveny trvalému pohybu, což může způsobit problémy. Všechny tyto nevýhody překonávají rozvodné desky STRACK se zásobníkem.

Zde se plynové pružiny našroubují na zásobníky přímo do nástroje nebo do desky stroje. Jsou vzájemně propojeny pomocí vrtání, a proto nemají žádná další těsněná rozhraní. Integrace do nástroje nebo do desky stroje je také extrémně úsporná.

V desce je vytvořen expanzní objem pomocí vrtaných otvorů s velkým objemem, což vede k rovnoměrnému rozložení tlaku. Nízké zatížení pracovních ploch zajišťuje, že pružiny tankových desek mohou být v činnosti velmi dlouhou dobu. Těsnicí a vodicí prvky pružin desek se zásobníky jsou vyrobeny z nejmodernějších materiálů, aby vyhovovaly požadavkům na dlouhou životnost. Také umožňují pravidelné přimazávání pružin v deskách, aby se zajistilo ideální prostředí pro kluzná těsnění. Navíc i po dodání se odběratelé mohou spolehnout na zákaznický servis společnosti STRACK NORMA. Systém je firmou STRACK navržen, testován před uvedením do provozu a je zajištěno i následné opětovné testování těchto systémů. Zákazník se tedy může po několik let klidně soustředit na dodávku dílů a ne na problémy s pružinovým systémem. Tyto systémy STRACK jsou individuální řešení, která jsou přizpůsobena konkrétním potřebám zákazníka. Jsou k dispozici systémy tankových desek s různými rozměry válců, které pokrývají sílu v rozmezí 50 až 20 000 daN a tlak lze průběžně měnit na 40 až 150 barů. Rozsah zdvihů je 6 až 150 mm jako standard a také jsou možné individuální parametry podle zadání s využitím tří různých montážních variant. Řídicí ventily s integrovanou přetlakovou ochranou stejně jako elektronické tlakové spínače zajišťují maximální bezpečnost při provozu i manipulaci.

Společnost STRACK NORMA vyrábí a testuje své systémy podle platných právních předpisů a současných technických předpisů. (směrnice o tlakovém zařízení 2014/68/EU )

Ing. Radim Horečka


VMM s. r. o.
1. Máje 103, 703 00 Ostrava
vmm@vmm.cz
www.vmm.cz

 


 

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]