Nástrojárna

07. března 2024 09:32

Snadné a přesné seřízení digitální vyvrtávací hlavy snižuje množství zmetků

Digitální axiální vyvrtávací hlavy Seco Axiabore™ a Axiabore Plus™ eliminují zdlouhavé a nepřesné nastavování potřebného rozměru, které může vést ke vzniku zmetků. Velký digitální displej, který se při tom využívá, umožňuje rychlé a efektivní seřízení.

„Přesné nastavení vyvrtávací hlavy obvykle vyžaduje kvalifikovanou obsluhu,“ říká Kavita Dandge, produktová manažerka společnosti Seco. „Digitální axiální vyvrtávací hlavy využívají reverzibilní digitální displej, takže jsou vhodné i pro obrobny, kde mají potíže s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků – nastavení může bezchybně provést i méně zkušený operátor.“

Inzerce

Rychlé a snadné seřízení s digitální vyvrtávací hlavou Seco
Na přesnost vyvrtávání má zásadní vliv pozice ostří nástroje. Digitální axiální vyvrtávací hlavy Seco Axiabore a Axiabore Plus využívají k zobrazení přesných hodnot nastavené polohy externí digitální jednotku.  Tato jednotka s velkým displejem je společná pro všechny digitální axiální vyvrtávací hlavy Seco a zobrazení údajů se může překlápět, aby bylo vždy dobře čitelné.

Bez digitální jednotky vyžaduje seřízení vyvrtávací hlavy časově náročné postupné úpravy na malých a obtížně rozlišitelných stupnicích. Digitální axiální vyvrtávací hlavy Seco Axiabore a Axiabore Plus umožňují jednoznačné nastavení, které prakticky eliminuje lidskou chybu. Díky velkému, dobře čitelnému displeji a pohodlnému ovládání tlačítky zkracují digitální hlavy Seco dobu seřizování a zvyšují tak efektivitu i produktivitu.

Provoz bez rizika kontaminace a snadné dobíjení
Digitální seřizovací jednotka Seco je maximálně všestranná a nevyžaduje výměnu baterií – napájí se přes USB a k vyvrtávací hlavě se připojuje pomocí magnetů. Skutečnost, že není třeba jednotku kvůli výměně baterií otevírat, zabraňuje kontaminaci. Elektronická jednotka digitálních axiálních vyvrtávacích hlav Seco Axiabore a Axiabore Plus zůstává stále utěsněna proti prachu i chladicí kapalině, digitální displej dokáže zobrazit až 200 měření na jedno nabití.

Všestrannost velikostí i upínání nástrojů*
Seco nabízí digitální axiální vyvrtávací hlavy Axiabore a Axiabore Plus pro co nejvyyší všestrannost v pěti variantách. Průměry odpovídají analogovým axiálním nástrojům Seco, počínaje hodnotou 2 mm. Hlavy zvládají i obrábění vnějších průměrů od 2 mm do 57 mm (0.078 – 2.240″) a zapichování od 19 mm do 96 mm (0.75 – 3.78″).

Vyvrtávací hlavy jsou k dispozici s rozhraním Graflex®, Seco-Capto™ a HSK-A63, obrobené otvory dosahují přesnosti průměru IT5 a drsnosti povrchu Ra 0,6. Hlavy Axiabore umožňují přesné vyvrtávání průměrů  od 2 mm do 20 mm (0.078 – 0.780″). Pro průměry od 6 mm do 108 mm (0.236 – 4.250″) pak slouží víceúčelové hlavy Axiabore Plus.

Další informace o možnostech a specifikacích digitálních axiálních vyvrtávacích hlav Seco vám poskytne místní obchodní zástupce, případně je naleznete na webových stránkách www.secotools.com.

*K dispozici pouze pro určité trhy

Seco Digital Axiabore head parts


Digital Axibore and digital display

 


Společnost Seco Tools sídlí ve Švédsku ve městě Fagersta a má zastoupení ve více než 75 zemích světa. Je předním světovým expertem v oblasti kompletních řešení pro frézování, soustružení, obrábění otvorů, závitování a nástrojové systémy. Již po téměř 100 let vyniká značka Seco ve strojírenském průmyslu a přináší dokonalost do výrobních procesů, vysoce přesné obrábění a nejvyšší kvalitu produkce. Pro informace o aktuálních inovacích a produktech pro obrábění navštivte www.secotools.com.

 

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Technologie studené plazmy výrazně snižuje pachovou zátěž z gumárenské výroby

Společnost Continental Barum za poslední dvanáct let prováděla mnoho studií či testovala různé technologie vedoucí k snížení pachových emisí z výroby pneumatik. V loňském roce byla finalizován systém […]

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]

Transformace efektivity výroby: úspěšný příběh zákazníka

  • 23. dubna 2024

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohou strategická technologická partnerství pozvednout vaši výrobu do nových výšin? Ponořme se do skutečné proměny, které byl svědkem pan […]