Nástrojárna

26. listopadu 2018 14:07

Síla čtyř nejlepších na veletrhu AMB 2018

Skupina CERATIZIT spojila čtyři přední světové značky, aby tak zlepšila podporu pro zákazníky napříč strojírenským výrobním spek­trem. Veletrh AMB přinesl zákazníkům příležitost tyto značky vidět; řezná řešení od firmy CERATIZIT, Komet, Klenk a WNT. Každá z těchto firem je leaderem na trhu, ale nyní se spojily, aby mohly nabízet mnohem širší sortiment produktů, rozsáhlejší technické know‑how a zákaznickou podporu. Toto spojení posune zákaznickou podporu a technickou odbornost na novou úroveň. A zákazníky z České republiky si vezme pod patronát firma CERATIZIT Česká republika s. r. o.

Inzerce

Firma CERATIZIT je inovátorem ve vývoji a vyrábí inovativní řezné nástroje, mezi které patří vyměnitelné břitové destičky a nástroje ze slinutého karbidu. Mezi její zákazníky se řadí výrobci z automobilového, leteckého, energetického a železničního prů­myslu a jejich dodavatelé. V průběhu 95 let historie firmy byl cílem inovativní strategie firmy vývoj odolných materiálů pro výrobu řezných nástrojů a vývoj aplikací odolných vůči opotřebení.

Společnost Komet je technologickým leaderem v oblasti výroby nástrojů pro vysoce přesné vrtání, vystružování, frézo­vání, řezání závitů a mechatronických nástrojů. Stejně jako ostatní členové skupiny se rozvíjí díky inovacím a kvalitě, díky nimž před­stavuje špičku v oblasti vývojových řešení, jež jsou šitá na míru požadavkům jednotlivých zákazníků. Zároveň také uspokojuje potřeby zákazníků, kteří požadují vysoce kvalitní prémiové řezné nástroje v jakékoliv fázi obráběcího cyklu.

Společnost WNT poskytuje špičkové služby zákazníkům z oblasti průmyslu v rámci celé evropské sítě distribučních a technicko‑obchodních kanceláří.
Firma WNT zaměřuje svoje aktivity na vývoj unikátních řešení, která zákazníkům pomáhají držet svá přední postavení na trhu a dosahovat vysoké účinnosti při obrábění kovů. Současně je schopná již do druhého dne dodat jakýkoliv z více než 55 000 pro­duktů ze svého sortimentu, což představuje největší výběr v celém průmyslovém odvětví.

Firma Klenk se zaměřuje především na letecký sektor, kde je jedničkou ve výrobě rotačních obráběcích nástrojů pro vrtání, fré­zování, vystružování a zahlubování. Mnohé její produkty jsou spe­ciálně navržené pro jednotlivé zákazníky po celém světě, přičemž společnost využila své jedinečné znalosti obráběcích materiálů, jako jsou např. uhlíková vlákna, titan, hliník a ocel.

Skupina Ceratizit je celosvětově známá díky vývoji inovativ­ních řezných řešení, která její zákazníky udržuje vždy o krok před konkurencí. To platí zejména pro letecký průmysl, ve kterém jsou produkty, jako její nejnovější sorta 5240, ideální pro obrábění žáruvzdorných slitin. Mezi dalšími můžeme jmenovat nástroje s vyměnitelnými břitovými destičkami, frézy, vrtáky a závitníky ze slinutého karbidu, které byly vyvinuty speciálně pro letecké mate­riály, jako je např. titan. Účelem všech těchto inovací je zvýšení produktivity. Díky spojení vysoce účinných řezných nástrojů se špičkovou úrovni služeb a technickou podporou skupina Ceratizit garantuje neustálou konkurenceschopnost svých zákazníků i ve stále složitějším tržním prostředí.

„Spojení těchto čtyř značek pod křídla skupiny Ceratizit přinese zákazníkům významné výhody, jelikož lze nyní využívat jednoho z nejpestřejších sortimentů řezných nástrojů a upínačů prostřed­nictvím jediného kontaktu. Zákazníci se také mohou spolehnout na to, že úroveň zákaznické podpory a logistiky, která je již nyní perfektní a na kterou jsou zvyklí, zajistí maximální produktivitu a účinnost řezných nástrojů,“ uvedl Antonín Holub, jednatel spo­lečnosti CERATIZIT Česká republika s. r. o.

Jan Gryč
www.ceratizit.com

 

Mohlo by se Vám líbit

Lampy na obráběcí stroje

Profesionální osvětlení strojů, pracovních stolů a výrobních linek Naše firma dodala českým a slovenským zákazníkům už několik tisíc lamp, především na obráběcí stroje. Dodáváme lampy […]

50. konference s mezinárodní účastí: PROJEKTOVÁNÍ A PROVOZ POVRCHOVÝCH ÚPRAV

20. – 21. března 2024 v Hotelu Olšanka, Praha 3 Inzerce Konference je určena pro široký okruh posluchačů: pracovníky i majitele lakoven, autolakoven, galvanizoven, zinkoven, […]

Rychlejší přístup k datům přístrojů

EPLAN eStock umožňuje společnostem přístup k centralizované správě zařízení v cloudu EPLAN, zjednodušuje spolupráci, zkracuje dobu koordinace práce a odstraňuje nekontinuitu dat. Ve verzi EPLAN […]