Nástrojárna

26. listopadu 2018 14:07

Síla čtyř nejlepších na veletrhu AMB 2018

Skupina CERATIZIT spojila čtyři přední světové značky, aby tak zlepšila podporu pro zákazníky napříč strojírenským výrobním spek­trem. Veletrh AMB přinesl zákazníkům příležitost tyto značky vidět; řezná řešení od firmy CERATIZIT, Komet, Klenk a WNT. Každá z těchto firem je leaderem na trhu, ale nyní se spojily, aby mohly nabízet mnohem širší sortiment produktů, rozsáhlejší technické know‑how a zákaznickou podporu. Toto spojení posune zákaznickou podporu a technickou odbornost na novou úroveň. A zákazníky z České republiky si vezme pod patronát firma CERATIZIT Česká republika s. r. o.

Firma CERATIZIT je inovátorem ve vývoji a vyrábí inovativní řezné nástroje, mezi které patří vyměnitelné břitové destičky a nástroje ze slinutého karbidu. Mezi její zákazníky se řadí výrobci z automobilového, leteckého, energetického a železničního prů­myslu a jejich dodavatelé. V průběhu 95 let historie firmy byl cílem inovativní strategie firmy vývoj odolných materiálů pro výrobu řezných nástrojů a vývoj aplikací odolných vůči opotřebení.

Společnost Komet je technologickým leaderem v oblasti výroby nástrojů pro vysoce přesné vrtání, vystružování, frézo­vání, řezání závitů a mechatronických nástrojů. Stejně jako ostatní členové skupiny se rozvíjí díky inovacím a kvalitě, díky nimž před­stavuje špičku v oblasti vývojových řešení, jež jsou šitá na míru požadavkům jednotlivých zákazníků. Zároveň také uspokojuje potřeby zákazníků, kteří požadují vysoce kvalitní prémiové řezné nástroje v jakékoliv fázi obráběcího cyklu.

Společnost WNT poskytuje špičkové služby zákazníkům z oblasti průmyslu v rámci celé evropské sítě distribučních a technicko‑obchodních kanceláří.
Firma WNT zaměřuje svoje aktivity na vývoj unikátních řešení, která zákazníkům pomáhají držet svá přední postavení na trhu a dosahovat vysoké účinnosti při obrábění kovů. Současně je schopná již do druhého dne dodat jakýkoliv z více než 55 000 pro­duktů ze svého sortimentu, což představuje největší výběr v celém průmyslovém odvětví.

Firma Klenk se zaměřuje především na letecký sektor, kde je jedničkou ve výrobě rotačních obráběcích nástrojů pro vrtání, fré­zování, vystružování a zahlubování. Mnohé její produkty jsou spe­ciálně navržené pro jednotlivé zákazníky po celém světě, přičemž společnost využila své jedinečné znalosti obráběcích materiálů, jako jsou např. uhlíková vlákna, titan, hliník a ocel.

Skupina Ceratizit je celosvětově známá díky vývoji inovativ­ních řezných řešení, která její zákazníky udržuje vždy o krok před konkurencí. To platí zejména pro letecký průmysl, ve kterém jsou produkty, jako její nejnovější sorta 5240, ideální pro obrábění žáruvzdorných slitin. Mezi dalšími můžeme jmenovat nástroje s vyměnitelnými břitovými destičkami, frézy, vrtáky a závitníky ze slinutého karbidu, které byly vyvinuty speciálně pro letecké mate­riály, jako je např. titan. Účelem všech těchto inovací je zvýšení produktivity. Díky spojení vysoce účinných řezných nástrojů se špičkovou úrovni služeb a technickou podporou skupina Ceratizit garantuje neustálou konkurenceschopnost svých zákazníků i ve stále složitějším tržním prostředí.

„Spojení těchto čtyř značek pod křídla skupiny Ceratizit přinese zákazníkům významné výhody, jelikož lze nyní využívat jednoho z nejpestřejších sortimentů řezných nástrojů a upínačů prostřed­nictvím jediného kontaktu. Zákazníci se také mohou spolehnout na to, že úroveň zákaznické podpory a logistiky, která je již nyní perfektní a na kterou jsou zvyklí, zajistí maximální produktivitu a účinnost řezných nástrojů,“ uvedl Antonín Holub, jednatel spo­lečnosti CERATIZIT Česká republika s. r. o.

Jan Gryč
www.ceratizit.com

 

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]