Nástrojárna

06. června 2017 00:50

Přímo řízené závitovací jednotky v průmyslové výrobě.

Firma E – normalie servis s.r.o. poskytuje obchodní a technickou podporou závitovacích jednotek Bordignon na českém a slovenském trhu. Díky mnoha realizovaným projektům jsme schopni technicky zastřešit i nestandardní aplikace a nacházet další využití tohoto zařízení. Závitovací jednotky firmy Bordignon najdou uplatnění tam, kde je potřeba zhotovení velkého množství závitů tvářením nebo řezáním. Nejčastějším využitím těchto závitovacích jednotek jsou postupové nástroje, ale také i nejrůznější jednoúčelové stroje, jako jsou například ostřihovadla hliníkových odlitků a mnoho dalších.

Čas pro zhotovení jednoho závitu potřebuje zavitovací jednotka Bordignon cca 0,7 sekundy! Tento čas ovlivňuje mnoho dalších aspektu a je reálné se dostat i pod tento uvedený čas.

Inzerce

Přímo řízená závitovací jednotka.

Firma Bordignon díky 15-ti leté zkušenosti a know-how v oblasti vývoje závitovacích jednotek uvedla na trh zcela novou přímo řízenou závitovací jednotku DTAP. Tato jednotka je v současnosti jedním z nejvyspělejších zařízení na světovém trhu.

Závitovací jednotka Bordignon se skládá ze dvou částí:

Závitovací hlava

Přímo řízený motor umožňuje přímý přenos síly na vřeteno, čímž eliminuje mezilehlé komponenty jako jsou převody a kladky, které rozptylují energii a jsou náročné na prostor a údržbu. Absence vodícího šroubu umožňuje vysokou flexibilitu a jednoduchost při změně stoupání závitu. Systém Direct-drive poskytuje díky přímému přenosu větší sílu a také výjimečně rychlou rotaci zpět, což šetří prostor, čas i náklady na údržbu. Na rozdíl od mechanického nebo vodícího systému pracuje DTAP pouze s elektrickým impulzem „START“, jednotka tak pracuje nezávisle na zdvihu lisu, a to v libovolném úhlu. Tváří závit rychlým a přesným způsobem, a to nejen v lisu, ale i v jiných automatizačních systémech. Naše výkonná jednotka je dobře chráněná proti kapalinám a dalším substancím přítomných při procesu tváření.

Dotykový panel

Kompaktní dotykový panel poslední generace použitý k ovládání závitovací hlavy zaručuje jednoduchou kontrolu v každém kroku procesu. Poskytuje mnoho funkcí, které z něj dělají inteligentní a intuitivní nástroj.

Funkce a přednosti závitovací jednotky:
Nastavení hloubky a velikosti závitu
Nastavení rychlosti závitování (počet otáček za minutu), která zůstává konstantní po celou dobu tváření. Rychlost návratu závitníku je rychlejší než při závitování, což optimalizuje produkci.
Indikace hotového závitu, minimálního a maximálního točivého momentu
Nastavení pro levotočivý a pravotočivý závit
Ukládání a načítání programového nastavení
Nastavení mazání závitování
Časové znázornění závitování a historie závitování
Navíc panel zobrazuje problémy, které mohou nastat:
otvor nenalezen, maximální točivý moment dosažen, minimální točivý moment nebyl dosažen, zlomení závitníku, výměnu závitníku a nízký stav oleje a další …

 

E – Normalie servis s.r.o.
www.e-normalie.cz

Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]