Nástrojárna

06. června 2016 00:39

Open House Hermle praskala ve švech 25. 4. 2016

Nával na letošní Open House v Gosheimu byl obrovský. Jenom v pátek mohla společnost Hermle AG v Gosheimu uvítat více než 1 000 návštěvníků. O nejnovějších trendech vývoje v oborech frézování, soustružení a generativní výroby se přijelo informovat více než 2 800 návštěvníků z 1 200 firem.

Opět vzrostl i počet zahraničních návštěvníků. Hermle AG tak po čtyři dny veletrhu přivítala více než 800 mezinárodních hostů. Největší delegace přijely z České republiky, z Itálie, ze Španělska, z Ruska, Nizozemska, Dánska a Turecka. Ale i zájemci z Japonska, Indie, USA a z mnoha jiných evropských zemí využili Open House k tomu, aby se dozvěděli něco o nových trendech. Výkonnost výrobků Hermle se názorně předváděla na více než 20 zajímavých součástech z nejrůznějších oborů. Při zajímavých obráběních se tak vyfrézovaly lodní vrtule, motocyklové ráfky, součásti motorů, nejrůznější matrice pro výrobu nástrojů a konstrukci forem. Pozornost návštěvníků upoutaly ale i klasické exponáty, jako umyvadlo vysoce přesně obrobené z jednoho hliníkového bloku o hmotnosti 260 kg, které po třískovém obrábění vážilo jen 40 kg, titanový blisk o ∅ 800 mm z leteckého motoru nebo komplexní kolo ventilátoru, které bylo nově vyrobeno pro traktor Porsche Junior z roku 1959.

Velký zájem projevili návštěvníci o nový model stroje C 250, který byl zařazen do sortimentu výrobků Hermle. Toto vysoce přesné, rychlé a velmi spolehlivé 3osé a 5osé obráběcí centrum s atributy si určitě najde své odběratele.

Rovněž největší obráběcí centrum ze škály výrobků Hermle, C 62 U / C 62 U MT (provedení Mill/Turn), bylo představeno v přepracované verzi a díky hmotnosti obráběných obrobků až 2 500 kg bylo impozantní podívanou v technologickém a školicím centru.

Při exkurzích po podniku s průvodcem si mohli návštěvníci udělat obrázek o vysoce moderní výrobě a montáži, vzdělávacím oddělení a o dceřiné společnosti Hermle pro automatizace Hermle-Leibinger Systemtechnik. Při četných odborných přednáškách se mohli návštěvníci dozvědět vše o nejnovějších trendech ve frézování. Velmi frekventovaná byla také speciální přehlídka více než 60 vystavovatelů z oborů nástrojové techniky, CAD/CAM, softwaru a řídicí techniky.

Na téma Průmysl 4.0 byla jak živě na obráběcích centrech, tak i ve škole uživatelů Hermle představena nastavení Hermle pro vyladění strojů v závislosti na úloze třískového obrábění, funkce regulátoru Hermle pro zvyšování přesnosti a produktivity pomocí inteligentních nastavení dynamiky strojů a řídicí nástroje Hermle pro pomoc při obsluze a její větší přehlednost.

Dceřiná společnost Hermle Maschinenbau GmbH se ve svém veletržním stánku prezentovala součástmi generativně vyrobenými pomocí technologie, MPA (nanášení kovového prášku).

V odděleném prostoru byla na dvou obráběcích centrech předváděna servisní kompetence Hermle. Podrobná diagnostika a servisní nástroje mohly návštěvníkům ukázat, jak rychle a kompetentně je servis Hermle k dispozici a jak se vypořádá s problémy zjištěnými na místě. Velké oblibě se rovněž těšilo oddělení odborné přípravy Hermle s předváděnými koncepcemi vzdělávání.

www.hermle.cz

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto […]

MSV Metal Studénka uvádí do provozu tři velké letošní investice

Nový CNC horizontální vyvrtávací stroj, průběžný tryskací stroj a CNC elektroerozivní hloubicí stroj. To jsou tři největší investice letošního roku, které v těchto dnech uvádí […]

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]