Nástrojárna

06. června 2016 00:36

„Malý strojní veletrh“ firmy GF Machining Solutions

V rozmezí 18.–21. 4. 2016 se otevřely dveře firmy GF Machining Solutions (dále jako +GF+) pro nové i stavající zákazníky, kteří zde mohli nahlédnout do moderního showroomu, ukazujícího portfolio působení firmy.

Inzerce

Měl jsem možnost zúčastnit se této akce, kterou bych nazval „malým strojním veletrhem firmy +GF+“. Účast byla až nad očekávaní hojná, každý den dorazilo zhruba 400 návštěvníků. O všechny bylo nadstandardně postaráno. Hostům se dostalo jak chutného občerstvení, tak i množství přínosných informací.

Celou akcí provázel pan Heiko Benz z neměcké pobočky, který se staral o program a hladký průběh akce. Úvodního slova se zhostil Pascal Boillat, ředitel GF Machining Solutions. Soustředil se na představení firmy, vývoj, chystané novinky a plány do budoucna. Následně se představily některé zakaznické firmy a zhodnotily využití a výhody strojů a služeb +GF+. Po zhruba jeden a půl hodiny trvající prezentaci následoval přesun všech zúčastněných do showroomu. Zde se měla odehrát hlavní část akce.

V moderních prostorách bylo k dispozici více než 20 strojů napříč celým firemním portfóliem. U každého stroje byl k dispozici odborný pracovník, který rád a ochotně vše návštěvníkům vysvětlil. Na prezentaci strojů pro klienty z České a Slovenské republiky se podílel i ředitel české pobočky +GF+, pan Karel Kopp.

Zakazníci firmy GF Machining Solutions působí v širokém spektru průmyslových odvětví – od automobilového průmyslu, letecké a kosmické dopravy, až po lékařskou techniku, elektroniku a informační a komunikační technologie. Všude tam, kde jsou zapotřebí různé technologie obrábění.

V rámci frézování se představily stroje nové generace Mikron HPM, které jsou vhodné pro různé pracovní postupy, od těžkého hrubování až po jemnou povrchovou úpravu. Ke zhlédnutí byl například stroj Mikron HEM 700U, jeho menší verze Mikron HEM 500U a další.

EDM (elektroerozivní obrábění) patří k hlavním technologiím ve výrobě forem a nástrojů. Firma +GF+ má v nabídce stroje pro elektroerozivní hloubění, drátové řezání a děrování otvorů. Řešení nabízená společností GF Machining Solutions využívají elektroerozivní vrtání. Na vystavované ploše byly k vidění například stroje AgieCharmilles CUT 3000 S, které se používají k vysokorychlostnímu obrábění vedoucímu k dokonale opracovanému povrchu. Dále například stroj AgieCharmilles CUT 2000 OilTech či AgieCharmilles CUT E 350.

Doplňující a rozšiřující technologií nabízenou +GF+ je dezenování povrchu laserem. Laserová technologie umožní vytvářet textury, povrchové mikrostruktury, gravírovat a označovat aplikováním 2D geometrie přímo na povrch složitých 3D tvarů. V nabídce jsou čtyři typy laserových strojů, konkrétně jsem zhlédnul stroj AgieCharmilles LASER P 400.

Firma +GF+ je lídrem v oboru automatizace, a to nejen zásluhou výroby automatizačních linek, ale také z důvodu vývoje vlastního softwaru. V showroomu byla postavena menší automatizační linka, která obsahovala zhruba deset strojů a také System 3R Transformer.

Závěrem bych rád zmínil nové stroje AgieCharmilles AM S 290 Tooling. Jde o novinku v oblasti laserové aditivní technologie výroby se zaměřením na oblast nástrojáren. Využívá se např. při výrobě konformních chladicích kanálků u forem, které lze jinou technologií realizovat jen velmi obtížně. Tento systém výrazným způsobem zkvalitňuje výrobu a kvalitu forem a následně pak i samotného výlisku.

Celá akce byla na profesionální úrovni a jsem přesvědčen, že pro klienty +GF+ splnila a snad i předčila jejich očekávání.

Redakce magazínu NÁSTROJÁRNA+

 

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Teco uvedla na trh novou generaci řídicího systému Tecomat TC800

Ve dnech 17. – 20. května 2022 se po veletržní přestávce způsobené pandemií opět konal na Výstavišti v Brně veletrh AMPER – mezinárodní veletrh elektrotechniky, […]

Mipexa ukazuje, že i menší české firmy mohou v robotizaci patřit mezi světové lídry

Rozhovor: ČR v robotizaci velmi zaostává, je na úplném konci dvacítky srovnávaných zemí světa Český průmysl se připravuje o svou budoucnost. Byť je ČR považována za […]

Obrobky upnuté až o 90 % rychleji!

Vždy překvapující: S upínacím systémem s nulovým bodem od firmy AMF lze obrobky upínat až o 90 % rychleji. Tím se nejen prodlouží doba chodu stroje a tedy i […]