Nástrojárna

06. června 2016 00:38

Lehce na těžkoobrobitelné materiály

Společnost Dormer Pramet každoročně uvádí na trh nové výrobky ve dvou vlnách, a to na jaře a na podzim. V letošním roce byl jejich vývoj zaměřen především na obrábění těžkoobrobitelných materiálů, včetně korozivzdorných ocelí. Nové nástroje pro soustružení, frézování a obrábění otvorů mají za cíl usnadnit zákazníkům obrábění v nepříznivých řezných podmínkách.

Nová čelní fréza pro rovinné frézování korozivzdorných ocelí

Rozšířili jsme nabídku karbidových technických fréz značky Dormer, která byla uvedena na trh v loňském roce. Nové typy fréz byly vyvinuty speciálně pro různé druhy obráběných materiálů. Frézy s geometrií ST jsou určeny pro obrábění ocelí, zatímco VA je ideální pro korozivzdorné oceli. Obě nově uváděné geometrie jsou k dispozici v různých tvarech, usnadňují ovladatelnost nástroje a mají vysokou teplotní odolnost, což prodlužuje životnost nástroje. Nejnovější vysoce výkonné frézy umožňují až o 50 % vyšší rychlost úběru materiálu v porovnání se standardními karbidovými frézami.

Inzerce

Karbidové technické frézy Dormer

Další novou geometrii GRP doporučujeme pro obrábění sklolaminátu a kompozitních materiálů. GRP je k dispozici ve variantě s vrtacím i frézovacím čelním břitem. Speciální geometrie eliminuje štípání a zlepšuje vstupní a výstupní kvalitu povrchu. Sortiment karbidových technických fréz byl navíc doplněn o 3 nové sady. Každá sada obsahuje 5 různých tvarů fréz ve stejné geometrii, umožňující široké použití ve vybraném druhu obráběného materiálu.

V oblasti soustružení byl sortiment rozšířen o nový utvařeč NMR a hladící destičky. Nový utvařeč NMR nabízí spolehlivou volbu pro podélné a čelní soustružení s velkým úběrem materiálu ve středních a hrubovacích operacích. Tato nová geometrie dále rozšiřuje nabídku oboustranných utvařečů Pramet pro všechny operace. Sortiment pro soustružení korozivzdorných ocelí zahrnuje i utvařeč NM pro střední soustružení a NF pro dokončovací až střední soustružení.

Nové hladicí destičky

Řada hladicích destiček pro soustružení korozivzdorných ocelí byla rozšířena o dva nové utvařeče W-FM a W-NM zvyšující produktivitu obrábění. Díky novému hladicímu břitu umožňují vyšší posuvy a zároveň vysokou kvalitu obrobeného povrchu. Při soustružení válcových a čelních ploch přináší hladicí efekt oproti standardním destičkám výrazně nižší drsnost povrchu. Vhodným použitím je možno nahradit broušení, což přináší další úsporu v nákladech.

Sortiment pro rovinné frézování korozivzdorných ocelí doplňuje i nová řada fréz S45OE09Z určena pro větší hloubky řezu a větší stroje. Destičky OEHT 09 s 8 řeznými hranami jsou ideální pro ekonomické frézování do hloubky 5 mm. Univerzální nástroj také umožňuje sloučit hrubování i dokončovací operace.

Široký sortiment nových fréz o průměru 80–315 mm disponuje i vnitřním přívodem pro procesní kapaliny, a to i u velkých průměrů fréz. Do stejného tělesa frézy lze upnout i další typy nových destiček – kruhové REHT 24 pro čelní a kopírovací frézování a hladicí destičky XEHT 09.

Nejvýznamnější sortiment našich fréz s destičkami typu AD pro frézování do rohu byl rozšířen o destičky ADEX s geometrií HF2, pro frézování vysokými posuvy a kopírování. Tato geometrie je určena především pro frézování tvrdých materiálů skupiny H a litin.

Přehled všech nových výrobků najdete v novinkových tiskovinách: Pramet nové výrobky 2016.1 a Dormer karbidové frézy 2016. Tištěné vydání katalogů a další informace získáte na pobočce Dormer Pramet. Elektronickou verzi si můžete stáhnout na www.dormerpramet.com.

Nové výrobky v reálném nasazení můžete vidět na YouTube kanálu společnosti: www.youtube.com/dormerpramet.

www.dormerpramet.com/cs-cz

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]