Nástrojárna

28. listopadu 2018 10:43

Firma Meusburger: Kvalita ve formě

F-desky od firmy Meusburger nabízejí jako výchozí materiál pro výrobu forem řadu výhod.

F-desky od firmy Meusburger jsou ideálním výchozím materiálem pro rámy forem. Jsou kompletně vybaveny otvory pro sloupky a šrouby a ve velikostech od 96 x 96 mm do 996 x 1196 mm jsou skladem. Další výhodou, kterou nabízí Meusburger, je velké materiálové spektrum s celkem 29 materiály. Doplňkové rámy forem s příčným uspořádáním lišt s téměř čtvercovým tvarem ušetří uživateli v mnoha případech přechod k bližší velikosti formy.

Tři žíhací pece pro 240 tun oceli

Při výrobě vznikají v ocelových deskách díky rozličným pracovním procesům pnutí materiálu – například díky nerovnoměrnému působení teplot. Po odpovídající vstupní kontrole jsou u firmy Meusburger veškeré desky žíhány ke snížení pnutí v jedné ze tří pecí po dobu 24 hodin. To vytváří nejlepší předpoklady pro následné opracování dílů s minimální deformací. Denní kapacita všech žíhacích pecí Meusburger činí 240 tun.

Snížit pnutí

Díky žíhání jsou stávající pnutí v materiálu redukovány na minimum, aniž by byla změněna jeho struktura nebo pevnost. Toto se ukazuje být velkou výhodou při dalším opracování. Pokud by pnutí v materiálu zůstaly, projevily by se zkroucením například při řezání nebo frézování. Při žíhání je důležité pomalé a rovnoměrné zahřívání desek a následná doba prodlevy 6 hodin. Toto garantuje, že budou i silnější desky zcela prohřáty.

14 hodin ochlazování

Rozhodující pro optimální následné zpracování je navazující pomalé a rovnoměrné ochlazování. Tato fáze probíhá stále v žíhací peci a trvá 14 hodin. Desky jsou ochlazovány o cca 35°C za hodinu. Při rychlejším procesu ochlazování by v materiálu mohly opět vzniknout napětí nebo dokonce i trhliny.

Rámy forem s Meusburger roztečí

Jsou to jednoduché a snadno pochopitelné nápady, které přinášejí veliká zlepšení. Prospěch zákazníka stojí u firmy Meusburger vždy v popředí. Systematicky uspořádaná rozteč nabízí úplnou průchodnost od nejmenších po největší rámy forem.

Vsazení chladicích otvorů mezi vodicí otvor a šroubové spojení je možné u každé velikosti formy. Vzdálenost od kraje je u všech průměrů vedení vždy stejná. Normované rozteče všech desek forem Meusburger, ale i čelisťových forem a univerzálních rámů jsou konstruovány na stejném principu a nabízejí Vám početné výhody.

Manipulační rohy a vyrovnávací hrany

Na první pohled malé, ale při bližším pohledu jsou manipulační rohy velmi cenným prvkem u tvarových desek o průměru vodicích sloupků nad 20 mm. Uvolněné rohy, které nabízí pouze společnost Meusburger, usnadňují manuální otevírání formy v dělicí rovině stejně jako demontáž tvarových desek. To přináší značné ulehčení práce pro nástrojaře.

Pro umožnění snadného a rychlého vyrovnání formy, mají tvarové desky také vyrovnávací okraj s maximální rovnoběžností k vodícím otvorům.

Upevňovací závity

Tak jednoduché až geniální. Se závitem v lištách F 70 Meusburger forem je upínací deska při demontáži forem rozebírána společně s lištami. To umožňuje nástrojařům rychlé uvolnění vyhazovacího paketu při revizi. Během následné montáže jsou lišty opět namontovány s upínací deskou. Takto může být ušetřen Váš čas.

Fakta

Obrat 2017:                                          291 mil. Euro

Katalogových pozic:                             86 000 – kvóta skladových zásob dosahuje: 97 %

Produkty:                                             Normálie a dílenské potřeby pro nástrojařinu, formařinu a strojírenství; horké vtoky a regulační technika

Zákazníci:                                            Celosvětově přes 18 500

Prodejní pobočky:                                Indie, Čína, Turecko, USA a Mexiko

Zaměstnanců:                                        1 550


www.meusburger.com

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]