Nástrojárna

19. září 2020 08:28

Kennametal uvádí geometrii pro plochá dna otvorů pro KenTIP FS

Kennametal uvádí geometrii pro plochá dna otvorů proKenTIP FS

Kennametal rozšířil svou nabídku vyměnitelných destiček pro řadu modulárních vrtáků KenTIP FS o nové vrtací korunky FEG pro výrobu otvorů s rovným dnem. Vrtací korunky FEG jsou určeny pro aplikace v ocelích, litinách a nerezových ocelích, kde odstraňují nutnost následného frézování stopkovou frézou a umožňují úlohu dokončit v jediné operaci při úspoře času a nákladů na nástroje.

Vrtání otvorů s plochým dnem je výzvou, podobně jako vrtání na šikmé nebo zakřivené ploše, vrtání křížících se otvorů, vrtání desek ve vrstvách a odlitků nebo jiných hrubých povrchů. Nyní už ale nikoliv. Na základě úspěchu svých modulárních vrtáků KenTIP FS vyvinul Kennametal vyměnitelné vrtací korunky s unikátní geometrii (FEG), které zefektivňují mnoho z těchto typů aplikací a zjednodušují vrtání válcových zahloubení, jakož i pilotních otvorů.

„Vrtací korunky FEG jsou tak univerzální, že je můžete použít pro téměř všechny vaše aplikace vrtání,“ říká Georg Roth, globální produktový manažer Kennametalu pro výrobu otvorů modulárními vrtacími nástroji.

Nejnovější člen rodiny KenTIP FS: vrtací korunka FEG odstraňuje při výrobě otvorů s plochým dnem potřebu vrtání a následného frézování – namísto toho lze úlohu dokončit v jediné operaci.

Dostáváme se na špici
Koncepčně je geometrie destiček FEG jednoduchá: obsahuje řeznou hranu s úhlem špičky 180° a kuželový vodicí hrot, který působí jako pilot pro dosažení  mimořádné přesnosti polohy a přímosti. Rohová sražení slouží k ochraně řezných hran a ke snížení tvorby otřepů. Čtyři fazetky poskytují stabilitu u přerušovaných řezů a křížících se otvorů. Řezný materiál KCP15A od Kennametalu, který využívá nanokompozitní povlak AlTiN a jemnozrnný karbidový substrát, poskytuje jak tuhost, tak otěruvzdornost při vrtání ocelí, nerezových ocelí a litin.

K dispozici je rozsah průměrů 6,0–26,0 mm (0,236–1,024 in.) a hloubek vrtání až do 12xD v závislosti na použitém typu těla modulárního vrtáku KenTIP FS.

Kromě vrtání otvorů s plochým dnem v jediné operaci exceluje KenTIP FS-FEG při vrtání křížících se otvorů, u výstupů do šikmých ploch a jako pilotní vrták v aplikacích hlubokého vrtání do 12xD.

KONTAKT:
petr.paroulek@kennametal.com
0 800 900 840


www.kennametal.com

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]