Nástrojárna

09. září 2018 14:14

K měření používejte hlavu

Konvenční dotekové snímací systémy snímají body z povrchu měřeného dílce pohybem stroje ve třech osách. Systém PH20 snímá body pohybem hlavice a dosahuje tak mnohem větší rychlosti měření.

Konvenční měřicí systémy jsou vybaveny indexovatelnou hlavicí, která orientuje měřicí sondu do požadovaného směru, v dosažené poloze se uzamkne a k sejmutí bodu dojde pohybem stroje ve třech osách. Moderní pětiosé snímací systémy jsou namísto toho vybaveny hlavicí s neomezeným polohováním a body z měřeného povrchu jsou snímány pohybem samotné hlavice.

Pětiosý spínací dotekový systém
Pětiosá technologie umožňuje realizovat na souřadnicovém měřicícm stroji zcela nové měřicí funkce. Vyšší rychlost měření, rychlé polohování, lepší přizpůsobení měřiího programu tvaru měřené součásti jsou jen některé z hlavních výhod této technologie. Integrovaná spínací doteková sonda TP20 v kombinaci s kompaktním provedením hlavice umožňuje použít systém PH20 i na velmi mlaých strojích.

Ověřená výkonnost
Snímací hlava PH20 přináší uživatelům CMM výhody. Adaptivní polohování v pěti osách přizpůsobuje měřicí program poloze součásti na stroji a eliminuje tak chybu vyrovnání měřeného dílce. Díky novým kalibračním rutinám dochází k úspoře času kalibrace oproti stávajícím měřicícm systémům. Vestavěná sonda TP20 představuje úsporu cenného pracovního prostoru měřicího stroje. Široký výběr výměnných spínacích modulů TP20 doplněný automatickým výměníkem modulů MCR umožňuje vybrat pro měřený prvek nejvhodnější modul s odpovídající měřicí silou.

Vhodná pro modernizaci vašeho stávajícího CMM
Ve spojení s řídícími systémy Renishaw řady UCC lze stávající souřadnicový měřicí stroj snadno modernizovat a pomocí nové pětiosé technologie mu doslova vdechnout nový život.

Řízení UCC je kompatibilní s průmyslovým standardem I++ DME a umožňuje na modernizovaném stroji provozovat původní metrologický software. Plná funkcionalita pětiosého měření je však zaručena při použití moderního softwarového balíku Renishaw MODUSTM s intuitivním uživatelským rozhraním, podpoře zpracování CAD modelů, offline programováním a s možností vytváření grafických protokolů s naměřenými výsledky.

Pro uživatele souřadnicových měřicích strojů představuje PH20 vynikající příležitost modernizovat stávající měřicí stroj na nejnovější 5ti osou technologii. Vyšší efektivita měření je na dosah za zlomek ceny nového stroje.

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]