Nástrojárna

29. srpna 2019 08:19

Firma SIC VENIM s. r. o. je významným dodavatelem laserových značicích systémů SIC MARKING do různých oblastí průmyslu – strojírenského, automobilového, elektrotechnického, leteckého atd. Nabízí nejen široký sortiment, ale i servis a poradenskou službu

Značicí laserové systémy SIC MARKING jako laserového zdroje využívají nejnovější technologii vláknového laseru. Tyto zdroje mají proti standardním pevnolátkovým laserům mnoho výhod, zejména mnohem vyšší účinnost, kompaktnost, minimální potřebu údržby, delší životnost budicích diod, vysokou kvalitu laserového paprsku, nejmenší provozní náklady a nízkou cenu.


Laserové značení vytvoří na dílci nesmazatelnou a perfektně čitelnou značku s přesností na desetiny milimetru jako například různé texty, 1D a 2D Data Matrix kódy, loga apod. Značit můžete různé slitiny kovů, tvrdokov, ocel, hliník, plasty, gumu atd.

V naší nabídce máme několik variant laserového značení: integrační verze do výrobních linek, pracovní stanice standardní a zakázkové pracovní stanice. Všechny pracovní stanice jsou vybaveny bezpečnostním krytováním a splňují bezpečnostní třídu 1. U výroby zakázkových pracovních stanic nabízíme komplexní služby, počínaje konzultací, návrhem řešení, výrobou a konče předáním a zaškolením u zákazníka.

Všechny námi dodávané laserové systémy obsahují pomocný naváděcí laser, který slouží k zobrazení značeného textu, kódu nebo loga na dílu, pro jeho snadnější a rychlejší ustavení. Samozřejmostí je široká škála příslušenství jako otočná osa D, programovatelná osa Z, odsávání, karuselový otočný stůl a další.

Značící software, který je v češtině, podporuje vektorové i bitmapové soubory, má silné šrafovací funkce, díky kterým si přesně nastavíte ideální značku pro Váš typ materiálu. Software podporuje import dat, různé druhy fontů, značení pomocí rotační osy D a psaní textu přímo na plochu. Důležitá je podpora různých formátů 1D čárových a 2D Data Matrix kódů.

K laserovým systémům dodáváme různé vyhodnocovací kamery ve stacionárním nebo ručním provedení. Kamery mohou být integrovány přímo ve značící hlavě. V tomto případě je kód přečten okamžitě po označení, odpadá tak čas mezi značením a čtením. Jsme schopni označit a přečíst 2D Data Matrix kód ve velikosti menší než 2 mm. Takový kód lze potom umístit kdekoliv na díl a může sloužit pro Vaši vlastní identifikaci.

Tip

Poslední novinkou jsou HD lasery, které umožňují proti standardním vláknovým laserům v kratším čase kontrastnější značení plastů a kovů, dále čitelnější značení malého textu.

Více informací ohledně této technologie najdete na našich webových stránkách nebo nás kontaktujte na telefonních číslech +420 596 744 230 (ČR) nebo +421 362 702 893 (SR).

www.venim.cz
www.sic-slovensko.sk

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]