Nástrojárna

06. června 2018 00:35

Dotkněte se budoucnosti – Novinky z Technologického semináře DATRON 2018

Kdo by nechtěl alespoň na chvilku nahlédnout do budoucnosti? Společnost DATRON TECHNOLOGY takový pocit dopřála účastníkům jarního technologického semináře, kteří si vyzkoušeli frézování na CNC strojích budoucnosti a mohli si porovnat vlastnosti řídicího systému DATRON next a HSCpro.

(r)evoluční systém obsluhy obráběcích CNC strojů

Vloni NEO, letos NEXT

V loňském roce uvedla společnost DATRON AG na český a slovenský trh nový inteligentní frézovací CNC stroj, který pojmenovala NEO. Jeho tvůrci přišli s tím, že nový stroj revolučním způsobem dokáže zjednodušit práci. „Ovládání stroje je skoro tak snadné jako u domácího spotřebiče – člověk ho vybalí z krabice, kabel zastrčí do zásuvky a frézuje. NEO vyniká jednoduchou obsluhou a promyšleným příslušenstvím, navíc je velmi subtilní, takže nezabere tolik místa,“ dodává Jiří Malůš, ředitel zastoupení německé společnosti DATRON pro Českou republiku a Slovensko.

Inzerce

Nezůstalo však jenom u NEA. Inovativní řízení DATRON next se postupně začalo přenášet na celou modelovou řadu strojů DATRON a nyní je k dispozici u strojů M8Cube, MLCube a M10Pro. Aktuálně se k zákazníkovi dostává zdokonalená verze 2.0, která je důstojným pokračovatelem řízení HSCpro z hlediska ovládání, přehlednosti programů, kontroly nástrojů, nastavení obrobku, simulace a mnoha dalších příkazů. Základem řízení je velký 24″ Multi -Touch displej a s ním spojené dotykové ovládání, jaké známe z tabletů či smartphonů, zobrazující všechny potřebné funkce v podobě dlaždicového designu. Řízení podporuje možnost výběru příslušného jazyka podle potřeb uživatele, a to kdykoliv a v jakémkoliv místě v programu.

Od elektroniky k obráběcím strojům DATRON next s verzí 2.0 představuje logické vyústění vývoje, kterým německá společnost DATRON od svého založení prošla. Firma vznikla v Německu v roce 1969, kdy původně vyráběla elektronické měřicí přístroje převážně pro automobilový průmysl. Po jisté době přišla na to, že si sama potřebuje něco vytvořit a vyfrézovat, a tak vyvinula k tomu vhodné stroje, které dokáže ovládat i nestrojař a nefrézař. První frézovací stroj opustil výrobu v roce 1988 a o 16 let později jich fi rma prodala první tisícovku. „Je tu hodně cítit právě vliv elektrotechniků, kteří se snažili zjednodušit uživatelské rozhraní tak, aby bylo pochopitelné a aby mohl začít frézovat i člověk, který konstruuje a navrhuje elektronické komponenty. U nejnovějších inteligentních frézovacích CNC strojů je vidět, že jednoduchá obsluha a příznivá spotřeba elektrické energie jsou klíči k úspěchu,“ potvrzuje Jiří Malůš.

www.datron.sk


Se značkou DATRON se můžete potkat v 58 zemích světa, firma má 28 obchodních zástupců ve 36 zemích. V Německu, konkrétně v místě svého vzniku v Mühltal -Traise a v Darmstadtu, zaměstnává na 250 pracovníků. Od roku 2009 zdvojnásobila obrat a neustále se rozrůstá. Až do roku 2004 slovenský DATRON prodával jenom měřicí techniku, a to jak na Slovensku, tak v Čechách. Poté převzal prodej a servis obráběcích strojů německého výrobce DATRON Electronic GmbH, sídlícího v Darmstadtu, a stal se zastoupením pro obě tyto firmy v Česku a na Slovensku. DATRON Electronic GmbH se posléze přejmenoval na DATRON AG a přeorientoval se na výrobu obráběcích strojů a frézovacích center. V Čechách a na Moravě začali přibývat zákazníci, takže v roce 2014 vznikla společnost DATRON Technology CZ v Brně, kde má fi10rma svou druhou základnu.


 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]