Nástrojárna

07. října 2019 09:00

DATRON představí na MSV v Brně několik novinek

Podzimní měsíce v DATRONU se již tradičně nesou ve znamení Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letošní prezentace má název (r)evoluční inovace a kromě nejoblíbenějších CNC obráběcích strojů německé firmy nabídne i několik žhavých novinek, jako je například zásobník až na 110 nástrojů HSK E32, který při frézování výrazně zkracuje prostoje způsobené výměnou nástrojů, anebo datronovský patent – fréza se střídavým břitem Cross Cut Milling Tool.

Inzerce

„Fréza je s trochou nadsázky křížencem mezi jednobřitem a dvoubřitem. Její největší výhodou je, že dělá menší třísky a v porovnání s jednobřitem se jedná o tužší nástroj, se kterým se dá rychleji frézovat,“ říká jednatel společnosti DATRON TECHNOLOGY Jiří Malůš.

Základem expozice na stánku v pavilonu P budou dva CNC stroje DATRON, které nacházejí uplatnění ve všech oblastech průmyslové výroby. Jsou určeny pro přesné mikroobrábění a průmyslové frézování hliníku, plastů, nerezové oceli, grafitu, keramiky a prakticky jakéhokoliv neželezného materiálu. Jedná se o M8Cube a také nejmenší DATRON neo, který se od svého uvedení na trh v roce 2016 těší čím dál větší oblibě. V loňském roce si zákazníci pořídili 153 kusů DATRON neo, který se tak stal nejžádanějším CNC strojem v portfoliu společnosti. Oba zmíněné typy strojů jsou vybaveny řídicím systémem DATRON next, jehož nová série 2 obsahuje výkonnější počítač, lepší dotykovou sondu, modernější chlazení s hlídáním průtoků a další drobné inovace.

CNC stroje společnosti DATRON, které jsou vybaveny řídicím systémem Next 2.9, dokáží automaticky nahrazovat opotřebené nástroje v průběhu frézování. Systém Next 2.9 totiž monitoruje životnost nástroje, kdy sleduje různé hodnoty, jako je opotřebení nástroje za určitý čas, délka odfrézované dráhy a další parametry. Jakmile dojde k opotřebení nástroje nebo jeho poškození, systém situaci vyhodnotí, používaný nástroj odloží a sáhne do zásobníku pro nový nástroj stejného typu, aniž by došlo k ručnímu přerušení dané operace. Tento proces označovaný jako správa sesterských nástrojů přináší vyšší uživatelský komfort a především významně šetří čas, zvláště u dlouhotrvajících operací. Další užitečnou funkcí je frézování v rastru, které umožňuje rozložení frézovacího programu, určeného pro výrobu jednoho kusu obrobku, v uživatelem definovaném počtu řádků a sloupců tak, aby byla využita celá plocha polotovaru. Uživatel může také určit, zda se mají jednotlivé díly frézovat postupně – každý všemi nástroji nebo všechny díly postupně nástroji použitými v programu.

Přijďte se na vlastní oči podívat, jak naše stroje pracují, a přesvědčit se, jaké technologie nabízí firma DATRON v jubilejním, padesátém roce své existence. Těšíme se na vaši návštěvu na našem stánku v pavilonu P od 7. do 11. října na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně!

www.datron.sk

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]