Nástrojárna

07. října 2019 09:00

DATRON představí na MSV v Brně několik novinek

Podzimní měsíce v DATRONU se již tradičně nesou ve znamení Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letošní prezentace má název (r)evoluční inovace a kromě nejoblíbenějších CNC obráběcích strojů německé firmy nabídne i několik žhavých novinek, jako je například zásobník až na 110 nástrojů HSK E32, který při frézování výrazně zkracuje prostoje způsobené výměnou nástrojů, anebo datronovský patent – fréza se střídavým břitem Cross Cut Milling Tool.

„Fréza je s trochou nadsázky křížencem mezi jednobřitem a dvoubřitem. Její největší výhodou je, že dělá menší třísky a v porovnání s jednobřitem se jedná o tužší nástroj, se kterým se dá rychleji frézovat,“ říká jednatel společnosti DATRON TECHNOLOGY Jiří Malůš.

Základem expozice na stánku v pavilonu P budou dva CNC stroje DATRON, které nacházejí uplatnění ve všech oblastech průmyslové výroby. Jsou určeny pro přesné mikroobrábění a průmyslové frézování hliníku, plastů, nerezové oceli, grafitu, keramiky a prakticky jakéhokoliv neželezného materiálu. Jedná se o M8Cube a také nejmenší DATRON neo, který se od svého uvedení na trh v roce 2016 těší čím dál větší oblibě. V loňském roce si zákazníci pořídili 153 kusů DATRON neo, který se tak stal nejžádanějším CNC strojem v portfoliu společnosti. Oba zmíněné typy strojů jsou vybaveny řídicím systémem DATRON next, jehož nová série 2 obsahuje výkonnější počítač, lepší dotykovou sondu, modernější chlazení s hlídáním průtoků a další drobné inovace.

CNC stroje společnosti DATRON, které jsou vybaveny řídicím systémem Next 2.9, dokáží automaticky nahrazovat opotřebené nástroje v průběhu frézování. Systém Next 2.9 totiž monitoruje životnost nástroje, kdy sleduje různé hodnoty, jako je opotřebení nástroje za určitý čas, délka odfrézované dráhy a další parametry. Jakmile dojde k opotřebení nástroje nebo jeho poškození, systém situaci vyhodnotí, používaný nástroj odloží a sáhne do zásobníku pro nový nástroj stejného typu, aniž by došlo k ručnímu přerušení dané operace. Tento proces označovaný jako správa sesterských nástrojů přináší vyšší uživatelský komfort a především významně šetří čas, zvláště u dlouhotrvajících operací. Další užitečnou funkcí je frézování v rastru, které umožňuje rozložení frézovacího programu, určeného pro výrobu jednoho kusu obrobku, v uživatelem definovaném počtu řádků a sloupců tak, aby byla využita celá plocha polotovaru. Uživatel může také určit, zda se mají jednotlivé díly frézovat postupně – každý všemi nástroji nebo všechny díly postupně nástroji použitými v programu.

Přijďte se na vlastní oči podívat, jak naše stroje pracují, a přesvědčit se, jaké technologie nabízí firma DATRON v jubilejním, padesátém roce své existence. Těšíme se na vaši návštěvu na našem stánku v pavilonu P od 7. do 11. října na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně!

www.datron.sk

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]