Nástrojárna

17. srpna 2019 07:59

DAMA AG

Nabídka švýcarské firmy dama engineering ag zahrnuje širokou škálu strojů pro obrábění tvrdých a křehkých materiálů jako sklo, keramika, tvrdokov, krystaly apod. Z celého spektra zde představujeme dva typy strojů vhodných zejména pro ostřírny a nástrojárny.


Bruska nakulato EASY SHAPE

Bruska byla vyvinuta pro broušení tvrdokovových roubíků, keramických dílů, skla apod. v rozsahu průměrů 0,5 – 100 mm. Lože stroje je zhotoveno z polymerbetonu, který výrazně tlumí kmitání. Brousicí vřeteno má upínací kužel ISO 50 a výkon 2,2 kW (na přání i vyšší). Upínání obrobků se provádí manuálně nebo automaticky za pomoci robota. Různé dialogy podporují obsluhu a zkracují programování, především u jednoduchých geometrií.

Inzerce

  • „Teach‑in“ pro jednoduché redukování průměru v určité délce
  • „loupací broušení“ pro generování geometrie roubíků
  • „orovnávání“ pro orovnávání brusných kotoučů
  • „broušení polygonů“, kde se programují jednoduché kontury 2D

Jako opce může být vřeteno obrobku vybaveno lineárním motorem. Tak lze brousit tvary polygonu (razníky, vačky) nebo poloměry (TK roubíky).


Modulární centrum pro broušení malých nástrojů a mikro nástrojů METEOR MM-12

V základním provedení vhodné pro přesné broušení a zhotovení špiček vrtáků ∅ 0,2 – 13 mm v jednom upnutí. Otáčky vřetene jsou dostačujících 5 400 ot/min. Lze dovybavit mikroskopem s 15násobným zvětšením či doplnit kamerou a monitorem.

Díky modulárnímu systému lze brusku doplnit pro broušení gravírovacích nožíků, jedno- a vícebřitých fréz, rádiusových fréz, vrtáků pro hluboké vrtání, TK destiček nebo pro ostření malých vyvrtávacích tyčí. Bruska je přestavitelná v 6 osách s měřicími pravítky.

www.ingsimunek.cz

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]