Nástrojárna

06. června 2017 00:24

Co nového nabízí světová špička v plynových pružinách výrobce SPECIAL SPRINGS a jeho značky SPECIAL SPRINGS a VEP, které Vám dodáváme?

To nejlepší, co v oblasti plynových pružin naleznete, nabízí společnost SPECIAL SPRINGS. Díky 17 pa tentům, dlouhodobému výzkumu a nekonečným tes tům nových technologických řešení v oblasti lisování se podařilo firmě SPECIAL SPRINGS navázat úzkou spolupráci s hlavními automobilovými firmami v Evropě i ve světě.

V roce 2016 byla zařazena firma SPECIAL SPRINGS do hlavního listu dodavatelů firem VW/AUDI, PSA, MERCEDES BENZ. Do ostatních automobilek již řadu let dodává. Zaměření nejen na životnost, ale hlavně na bezpečnost pomohlo vytvořit vůbec nejbezpečnější plynové pružiny na trhu a jako jedna ze dvou firem splňuje podmínky normy VDI 3003 (ISO 11901-1). Dále pak jsou plynové pružiny zařazeny do norem jednotlivých automobilek 39D 878 (VW), B2 4006 (BMW), B8 3180 220 000 001 (MB), E24.54.815.G (PSA), EM24.54.700 (Renault).


Věděli jste, že plynová pružina je vlastně
natlakovaná nádoba, která se při jakémkoliv
nabourání, poškození může roztrhnout
a někoho zranit, případně zabít?


Proto jsou plynové pružiny SPECIAL SPRINGS a VEP vybaveny čtyřmi novými unikátními systémy ochrany proti všem možným druhům poškození.

Systémy: OSAS, USAS, OPAS, SKUDO

Systém OSAS jsou 3 bezpečnostní řešení společnosti Special Springs, které v případě překročení nominální hodnoty pracovního zdvihu řízeným způsobem uvolňují tlak.

 

 

Systém USAS jsou 3 bezpečnostní řešení společnosti Special Springs, které v případě namáhání válce neřízeným zpětným pohybem pístnice řízeně odvádějí tlak bez vymrštění uvolněných součástí. K tomuto obvykle dochází zachycením a ucpáním průvlakových desek nebo lisovaných dílů, které se pod náporem tlaku neřízeným způsobem uvolní.

 

Systém OPAS jsou 2 bezpečnostní řešení společnosti Special Springs vestavěné nebo namontované na spodní části válců, které při překročení maximální povolené hodnoty tlaku řízeně uvolní tlak. Toto je obvykle způsobeno během lisování vniknutím znečišťujících látek do plynové komory, čímž se snižuje její objem.

 

 

Systém SKUDO je bezpečnostní řešení společnosti Special Springs, které chrání těsnicí a vodicí části pružiny před tekutými a pevnými znečišťujícími látkami. Díky tomu je bráněno ve zvyšování tlaku uvnitř pružiny. SCUDO je ochranný plastový kryt, bezpečně připevněný na vrcholu pístu bez změny dotykové plochy pístu a desky.

 

Pro silnou orientaci na potřeby zákazníků, servisní a odborné zázemí je od roku 1997 výrobce SPECIAL SPRINGS s. r. l. na českém a slovenském trhu zastupován výhradně společností EICHLER COMPANY a. s. Za 20 let spolupráce jsme měli možnost podílet se na dodávkách mnoha úspěšných projektů a vyvíjet řadu specifických řešení na míru zákazníků, mezi nejzajímavější patří například lisování ve vodním roztoku. Díky vám, našim zákazníkům, jsme se tak měli možnost stát lídrem a předním dodavatelem plynových pružin. Naše společnost disponuje vysokou skladovou a pojistnou zásobou napříč sortimentem, nabízíme zajištění konsignačních skladů a dalších logistických požadavků na přání zákazníků. Mezi samozřejmost patří kontrolní a servisní středisko pro montáž a demontáž plynových pružin, které zajišťujeme dle potřeby v režimu 24/7.

www.eichlercompany.cz

Mohlo by se Vám líbit

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto […]

MSV Metal Studénka uvádí do provozu tři velké letošní investice

Nový CNC horizontální vyvrtávací stroj, průběžný tryskací stroj a CNC elektroerozivní hloubicí stroj. To jsou tři největší investice letošního roku, které v těchto dnech uvádí […]

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]