Nástrojárna

06. června 2016 00:51

Biatlonová mánie i díky bruskám ISOG

CNC centra pro broušení nástrojů jsou známá jako spolehlivý partner při výrobě a ostření nástrojů, ale nejen to…

Pouze tři procenta medailí v mezinárodních biatlonových závodech se vyhrávají bez zbraní ANSCHÜTZ a tudíž i bez vysoce přesných součástí broušených na bruskách ISOG

 

Inzerce

Bruska S20 F31+

Nyní Vám představíme další stránku firmy ISOG jako partnera pro přesnou výrobu součástek. Brusky se stále častěji uplatňují také přímo ve výrobě. A úspěšně: se zbraněmi pro biatlon od firmy ANSCHÜTZ pomohl ISOG k zisku již desítek zlatých medailí. U zbraní ANSCHÜTZ jde o tisíciny milimetru – proveditelné díky bruskám z bavorského Weilheimu.

Dobrá myšlenka! Proč by měl být speciální recept kvality ISOG vyhrazen pouze nástrojům? Také ve výrobě se brusky mohou podílet na výrobě dílů s vysokou přesností. Také zde obdržíte přesně ten kousíček perfektnosti navíc, který můžete od těchto brusek očekávat.

Historie biatlonových zbraní, tak jak je známe dnes, se začíná psát na olympiádě v Innsbrucku v roce 1976. Myšlenka bezpečnější zbraně s menším kalibrem, slabým zpětným rázem a tišším chodem se zrodila o rok dříve na popud Bundeswehru. Díky kladnému ohlasu biatlonistů, kteří závodili doteď vzhledem k velikosti a charakteru zbraně prakticky ve vojenské disciplíně, začal Dieter Anschütz nově vyvinutou sportovní zbraň vyrábět. Nový koncept v roce 1978 zcela nahradil dříve používaný velký kalibr.

Aby střelec přesně trefil cíl, hraje závěr klíčovou roli. Jednotlivé díly závěru jako západka a spoušť se se stoprocentní přesností brousí na bruskách ISOG 22. Neboť již nejmenší odchylky mohou způsobit, že střela jde vedle.

Hlaveň: Nástroje pro obrobení hlavně jsou know-how, které si vyrábí firma ANSCHÜTZ sama. Pro jejich broušení jsou nasazeny brusky ISOG 20 a ISOG 22. Přitom je požadována nejvyšší přesnost. Několik tisícin milimetru rozhoduje o tom, zda medaile bude nebo nebude.

Úderník: Klínek narazí na patronu a způsobí zapálení hnací směsi – tedy výstřel. Aby úderník bezvadně fungoval, musí jeho kvalita povrchu dosahovat extrémně nízkých hodnot drsnosti – opět díky perfektní kvalitě broušení.

Zaměřovač: Zaměřovač pomáhá střelci při míření na cíl. Aby se mohl trefit do černého také tehdy, když fouká silný vítr, zaměřuje střelec šroubením na mušce. Také tyto malé šroubky získají na bruskách ISOG vysoce přesný závit.

Výsledkem jsou vysoce přesné zbraně, které používá také český biatlonový tým. Předložte nám i Vy požadavky na výrobu vysoce přesných součástí!

www.ingsimunek.cz

Mohlo by se Vám líbit

Řešení horkých vtoků od společnosti Oerlikon HRSflow na K 2022: Pokročilá řešení horkých vtoků zvyšují flexibilitu a udržitelnost vstřikování

Na veletrhu K 2022, který se bude konat od 19. do 26. října v Düsseldorfu, se společnost Oerlikon HRSflow zaměří na rozsáhlou řadu horkých vtoků […]

I přes recesi automobilového průmyslu je zde nabídka míst stále vysoká

Nejdůležitější průmyslový obor v ČR zažil již lepší roky.  Za problémy tuzemských automobilek stojí nejen covid a jím způsobené výpadky v dodávkách dílů, zejména čipů a kabeláže, […]

MSV Brno 2022: Inovativní produkty HIWIN s vysokou přidanou hodnotou pro požadavky inteligentní výroby

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí ucelenou nabídku polohovací a lineární techniky, která se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí. Produkty svým charakterem […]