Nástrojárna

06. června 2017 01:08

Aplikace broušení a ještě víc…

Výrobce brusek firma ELB/aba, dodává díky své technologické vyspělosti ta nejlepší možná řešení vašich úkolů broušení, a to také ve spojení s dalšími technologickými operacemi.

Tajemstvím úspěchu brusek ELB/aba je modulární stavebnicový koncept, na jehož základě mohou být vyrobeny jak vysoce přesné brusky pro broušení naplocho a komplexní broušení profilů, tak i automatizované výrobní systémy pro víceosé a vícevřetenové obrábění např. komponentů leteckých motorů.

Inzerce

Výrobní program ELB/aba zahrnuje širokou škálu standardních brusek s rozsahem broušení 600 × 400 až 2 000 × 750 mm, brusky s otočným stolem, s horizontálním, vertikálním nebo naklápěcím vřetenem, portálové a speciální brusky či brousící buňky. Lože a stojany většiny brusek jsou z minerální litiny, která propůjčuje stroji zásadní vlastnosti pro kvalitu broušení: tlumení vibrací a termickou stabilitu.

I další komponenty při stavbě strojů pocházejí od předních německých výrobců. Zákazník má na výběr z několika konceptů pohonu stolu, vedení, orovnávacích přístrojů a řídicích systémů.

Nové flexibilní brusné obráběcí centrum – smartLine millGrind – jako nejvyšší stupeň stavebnicového systému je vhodné pro nasazení nejrůznějších technologií obrábění.

Pro obrobky, které vyžadují různé výrobní operace na různých strojích, nabízí tento více technologický koncept možnost integrovat další operace do jednoho zařízení. Je -li na obrobku velký podíl broušení, lze vedlejší úkoly, jako třeba vrtání děr, provést na jedno upnutí. Tím se redukují průběžné časy a prostoje obrobku, klesají náklady a výsledná rozměrová přesnost se významně zlepší.

Další možnost aplikace je výkonové frézování (HPC) v kombinaci s broušením. Tím se využijí výhody obou metod: rychlý a velký úběr materiálu frézováním a precizní dokončení broušením. Pro změnu technologie může být stroj millGrind vybaven výměníkem nástrojů, který lze osadit např. orovnávací kladkou, měřicí sondou, laserovou hlavou pro kalení, značení nebo navařování materiálu.

Modulární koncept řady smartLine nabízí značné výhody při konstrukci strojů i využití pro rozdílné aplikace zákazníků. Mnoho funkcí a opcí ze špičkových strojů je zde převzato do standardních provedení brusek při zachování tuhosti, dynamiky, kvality a výkonu.

Stroje je možné zhlédnout ve výrobním závodě v růz ných konfiguracích a v technologickém centru lze provést zkoušky broušení dle požadavků zákazníka. Výrobce nabízí také retrofity starších brusek a prodej již repasovaných strojů. Pro zákazníky je k dispozici také české servisní zastoupení.

www.ingsimunek.cz

Mohlo by se Vám líbit

Odolné proti rázům a vibracím

Nové ultra odolné moduly congatec s procesory Intel Core 11. generace s pájenou RAM Inzerce Společnost congatec – přední dodavatel výpočetní techniky pro vestavné systémy […]

Udržitelnost je možná jen s digitalizací

Společnost ENGEL dává digitalizaci do ekologického kontextu Na sympóziu live e‑symposium 2021 spojuje společnost ENGEL dva velké trendy naší doby: digitalizaci a udržitelnost. „Potřebujeme změnu […]

VisuNet FLX – firma Pepperl+Fuchs představuje novou platformu pro vysoce flexibilní provoz a dohled

Nová modulární pracovní stanice HMI VisuNet FLX je součástí ucelené řady provozních a monitorovacích systémů od společnosti Pepperl+Fuchs pro zóny 2/22 a divize 2 ATEX/IECEx […]