AMPER Veletrh

Profil veletrhu

Veletrh AMPER je po právu považován za největší veletrh elektrotechniky v České republice a na Slovensku. Poslední ročník veletrhu navštívilo na 43 300 návštěvníků, kteří zhlédli expozice 590 firem z 29 zemí světa. Nejvíce zahraničních vystavovatelů přijelo ze Slovenska, Německa, Polska, Rakouska, Číny, Maďarska a Švýcarska. Lze předpokládat, že i následující ročník veletrhu nebude výjimkou, a potvrdí tak statut jedničky mezi veletrhy elektrotechniky a elektroniky ve střední Evropě. Veletrh AMPER je již dlouhodobě ideálním prostorem pro navázání nových obchodních vztahů, posílení image značky, upevnění konkurenční pozice firmy a vztahů se stávajícími zákazníky a v neposlední řadě i efektivní prezentací novinek nejen na samotném veletrhu, ale také prostřednictvím odborných mediálních partnerů veletrhu a na webu amper.cz. Efekt samotného veletrhu tak přesahuje hranice výstaviště i termín jeho konání. Neodmyslitelnou součástí veletrhu je špičkový doprovodný program tvořený odbornými konferencemi, semináři, školeními a workshopy na aktuální oborová témata. Tradiční je také prestižní soutěž ZLATÝ AMPER pro exponáty prezentované na veletrhu AMPER, které vynikají svými parametry a reflektují současné trendy vývoje ve svém oboru. V letošním roce se do soutěže přihlásilo 28 exponátů z 25 vystavujících společností. Veletrh se také pravidelně věnuje tématu elektromobility v rámci doprovodného programu AMPER MOTION.

Historie veletrhu

Veletrh AMPER se rozvíjí již 26 let. Začátky veletrhu v r. 1993 jsou spojeny s pražským Palácem kultury a následně s veletržním areálem na Strahově, kde AMPER probíhal od roku 1996 do roku 1999. S přibývajícím počtem vystavovatelů a zvyšujícími se nároky na kvalitu veletržních služeb se veletrh AMPER přesunul na Výstaviště Praha -Holešovice a poté do PVA Letňany Praha.

V roce 2011 byl AMPER pořádán poprvé na Výstavišti v Brně. Spojením jednoho z nejvýznamnějších a nejlépe fungujících výstavišť ve střední Evropě a největšího elektrotechnického veletrhu v ČR i na Slovensku, získalo výstavnictví v tomto oboru naprosto nový rozměr.

Brněnské výstaviště nabízí vystavovatelům nejmodernější haly o celkové čisté výstavní ploše až 130 000 m2 a kvalitu služeb na světové úrovni.

Pozvánka:

28. mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení 17.-20.3.2020 Brno – Výstaviště, Česká republika

Proběhlé akce:

27. mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení 19.3. – 22.3.2019, Brno – Výstaviště, Česká republika

Na AMPERU 2019 se prezentovalo 649 firem z 26 zemí a veletrh navštívilo 43 700 návštěvníků

Obory

  • Bezpečnost, ochrana
  • Doprava, opravárenství, skladování, manipulace, logistika
  • Energetika, elektrotechnika, průmyslová elektronika
  • Finance, pojišťovnictví, investice, reality
  • Informační technologie, kybernetika, telekomunikace, kancelář, ekonomika
  • Regulační, kontrolní a měřicí technika, automatizace

Pořadatelé

  • TERINVEST, spol. s r. o. – veletržní správa

Související články