Přepravka

Přepravka je manipulační prostředek pro transport a skladování menšího množství zboží, Dnešní přepravky jsou vyrobeny především z plastů nebo z papíru. Existovaly i přepravky vyrobené z plechu a ze dřeva. Přepravky se využívají často pro manipulaci se zbožím od výrobce až po jeho distribuci zákazníku. Pro upoutání pozornosti jsou často opatřeny natištěným logem výrobce zboží. Přepravky patří mezi vratné obaly. Kolují mezi výrobcem a obchodníky. Základní požadavek na přepravky je možnost jejich snadného automatizovaného plnění zbožím, stohování a ukládání na palety ( europalety s rozměrem 1200×800 mm. ) Současně musí přepravka umožňovat ruční manipulaci jediným člověkem. Přepravky tedy mají jak otvory, za které je zvedají balící stroje, tak vhodně umístěné otvory pro pohodlnou ruční manipulaci. Tvar obruby dna přepravky i horního okraje je zvolen tak, aby do sebe jednotlivé přepravky snadno zapadly. Zaoblení horního okraje není diktováno jen ohledem na ruce zákazníků, ale při automatizovaném stohování navádí horní přepravku do spodní. Stohování strojem probíhá tak, že přepravka, která přijela po dopravníku jako první, je zdvižena strojem o výšku mírně větší, než je výška přepravky. Pod zdviženou přepravku podjede další a první přepravka je spuštěna na tu spodní. Tento cyklus se opakuje, dokud není vytvořen stoh přepravek (např. 5 kusů). Se stohem přepravek se manipuluje dále. Uvnitř přepravky může být rošt, který udržuje zboží  na správném místě a bránil např. rozbití. I rošt musí být vytvarován tak, aby umožnil vložení všeho zboží naráz automatickým manipulátorem.

Přepravky pro technický průmysl

V sortimentu přepravky pro technický průmysl najdete široké spektrum produktových řad, které pokrývá nasazené od lehčích typů provozů až po náročné aplikace.

EURO přepravky

Typy

Euro přepravky uzavřené
Euro přepravky včetně víka s panty
Euro přepravky kufry
Uzavíratelné eurokontejnery
Euro přepravky přerušované

Rozměry euro přepravek (cm)

  • 20 x 15 x ..
  • 30 x 20 x ..
  • 40 x 30 x ..
  • 60 x 40 x ..
  • 80 x 60 x ..

Související články

Zdroj:

Wikipedie - Heslo: "Přepravka". https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99epravka. Stránka byla naposledy editována 18. 11. 2014 v 02:40.. Kopie na oneindustry dne: 20. 5. 2019. Námi provedené změny jsou v textu označeny tmavě modře.