Elektro

11. března 2015 16:38

Y Soft investuje do be3D 65 milionů

Český výrobce 3D tiskáren be3D získal strategickou investici. Do pražského star-upu investuje brněnská společnost Y Soft, která zároveň získala v be3D 51% podíl. Spojení be3D se společností Y Soft je výsledkem několikaměsíčních jednání, která probíhala ve Spojených státech amerických, kam be3D v posledních měsících expandovalo díky CzechAcceleratoru. Výše investice dosahuje 45 milionů korun s příslibem dalších 20 milionů korun v případě očekávaného růstu společnosti. Ve vedení be3D nadále zůstává její zakladatel David Miklas.

Be3D díky spojení s předním světovým výrobcem softwaru pro správu tisku získá obchodní zastoupení po celém světě – v Japonsku, Austrálii, Singapuru, ve Spojených státech amerických, ve Spojených arabských emirátech a v řadě dalších zemí. Be3D kromě obchodní podpory získá mentoring od specialistů společnosti Y Soft. „Trh 3D tisku sledujeme dlouhodobě a již delší dobu zvažujeme po 2D tisku vstoupit také do tohoto segmentu. Integrací s be3D se pro nás 3D tiskárny stanou strategickým produktem, který v krátkodobém horizontu uplatníme na mezinárodních trzích,“ říká Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft.

„Be3D využije potenciál a zkušenosti společnosti Y Soft v oblasti výroby, logistiky a centrálního nákupu. Tyto procesy vytváříme řadu let, a díky propojení firem dokážeme výrazně zlevnit a zefektivnit celý výrobní a logistický proces,“ dodává Marcel Fejtek, člen představenstva společnosti Y Soft odpovědný za výrobu a logistiku.

Be3D začalo s vývojem 3D tiskáren v prosinci 2012. Za dobu své existence představilo tři tiskárny založené na technologii FDM – tisk z termoplastů. V současné nabídce jsou dvě tiskárny, které jsou dostupné prostřednictvím distribučních sítí v Evropě a Spojených státech amerických. „Spolupráce se společností YSoft pomůže be3D k výraznému růstu. Věřím, že pomocí zkušeností společnosti Y Soft se nám podaří globalizovat naše produkty, a významně tak zvýšit prodeje. Propojení výroby, nákupu a logistiky zefektivní celý proces od výroby až po prodej. Zefektivnění procesů přinese vyšší marži, která nám s plánovaným rozšířením výroby umožní věnovat se vývoji nových produktů,“ říká David Miklas, CEO a zakladatel be3D. Není bez zajímavosti, že ačkoliv jde o české firmy, dohoda o strategickém propojení vznikla v USA. Společnost be3D totiž v USA procházela programem CzechAccelerator od agentury CzechInvest a majitelé obou firem se poprvé setkali na akci pořádané právě CzechAcceleratorem, která se konala v rezidenci honorárního konzula České republiky Richarda Pivničky. Y Soft vstoupil na americký trh v roce 2009 akvizicí tamější společnosti XpertImage, a je tak na tomto kontinentu přítomný již řadu let. Y Soft i be3D však i nadále zůstávají hrdými českými společnostmi.

www.be3d.cz


O společnosti be3D.cz

Značka be3D.cz je předním dodavatelem 3D technologií na českém trhu. První tiskárnu be3D.cz představilo v květnu 2013 na veletrhu Reklama-Polygraf. V září 2013 spustilo be3D.cz první e-shop s 3D modely v České republice. V listopadu 2013 byla představena větší tiskárna DeeRed, která je určena průmyslovým podnikům. V březnu 2014 představili v pořadí již třetí tiskárnu DeeGreen na německém veletrhu CeBIT. Be3D.cz je také výhradním distributorem 3D tužek 3Doodler pro ČR a SR. Be3D.cz spadá pod společnost DO-IT, s. r. o. Společnost DO-IT a její značku be3D.cz podporuje ČVUT v rámci projektu InovaJET.

O společnosti Y Soft Corporation

Y Soft je ryze českou společností působící na globálním trhu prostřednictvím vlastních zastoupení v 16 zemích na 5 kontinentech. Hlavním produktem firmy je tiskové řešení YSoft SafeQ, které umožňuje organizacím spravovat a optimalizovat tisk, kopírování a skenování. Celosvětové prodeje tohoto produktu za fiskální rok 2014 přesáhly půl miliardy Kč. Vizí společnosti je vyvíjet a dodávat chytrá řešení, která přinesou firmám vyšší efektivitu a jejich zaměstnancům produktivnější a kreativnější pracovní život.


 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]