Elektro

11. března 2015 16:38

Y Soft investuje do be3D 65 milionů

Český výrobce 3D tiskáren be3D získal strategickou investici. Do pražského star-upu investuje brněnská společnost Y Soft, která zároveň získala v be3D 51% podíl. Spojení be3D se společností Y Soft je výsledkem několikaměsíčních jednání, která probíhala ve Spojených státech amerických, kam be3D v posledních měsících expandovalo díky CzechAcceleratoru. Výše investice dosahuje 45 milionů korun s příslibem dalších 20 milionů korun v případě očekávaného růstu společnosti. Ve vedení be3D nadále zůstává její zakladatel David Miklas.

Be3D díky spojení s předním světovým výrobcem softwaru pro správu tisku získá obchodní zastoupení po celém světě – v Japonsku, Austrálii, Singapuru, ve Spojených státech amerických, ve Spojených arabských emirátech a v řadě dalších zemí. Be3D kromě obchodní podpory získá mentoring od specialistů společnosti Y Soft. „Trh 3D tisku sledujeme dlouhodobě a již delší dobu zvažujeme po 2D tisku vstoupit také do tohoto segmentu. Integrací s be3D se pro nás 3D tiskárny stanou strategickým produktem, který v krátkodobém horizontu uplatníme na mezinárodních trzích,“ říká Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft.

„Be3D využije potenciál a zkušenosti společnosti Y Soft v oblasti výroby, logistiky a centrálního nákupu. Tyto procesy vytváříme řadu let, a díky propojení firem dokážeme výrazně zlevnit a zefektivnit celý výrobní a logistický proces,“ dodává Marcel Fejtek, člen představenstva společnosti Y Soft odpovědný za výrobu a logistiku.

Be3D začalo s vývojem 3D tiskáren v prosinci 2012. Za dobu své existence představilo tři tiskárny založené na technologii FDM – tisk z termoplastů. V současné nabídce jsou dvě tiskárny, které jsou dostupné prostřednictvím distribučních sítí v Evropě a Spojených státech amerických. „Spolupráce se společností YSoft pomůže be3D k výraznému růstu. Věřím, že pomocí zkušeností společnosti Y Soft se nám podaří globalizovat naše produkty, a významně tak zvýšit prodeje. Propojení výroby, nákupu a logistiky zefektivní celý proces od výroby až po prodej. Zefektivnění procesů přinese vyšší marži, která nám s plánovaným rozšířením výroby umožní věnovat se vývoji nových produktů,“ říká David Miklas, CEO a zakladatel be3D. Není bez zajímavosti, že ačkoliv jde o české firmy, dohoda o strategickém propojení vznikla v USA. Společnost be3D totiž v USA procházela programem CzechAccelerator od agentury CzechInvest a majitelé obou firem se poprvé setkali na akci pořádané právě CzechAcceleratorem, která se konala v rezidenci honorárního konzula České republiky Richarda Pivničky. Y Soft vstoupil na americký trh v roce 2009 akvizicí tamější společnosti XpertImage, a je tak na tomto kontinentu přítomný již řadu let. Y Soft i be3D však i nadále zůstávají hrdými českými společnostmi.

www.be3d.cz


O společnosti be3D.cz

Značka be3D.cz je předním dodavatelem 3D technologií na českém trhu. První tiskárnu be3D.cz představilo v květnu 2013 na veletrhu Reklama-Polygraf. V září 2013 spustilo be3D.cz první e-shop s 3D modely v České republice. V listopadu 2013 byla představena větší tiskárna DeeRed, která je určena průmyslovým podnikům. V březnu 2014 představili v pořadí již třetí tiskárnu DeeGreen na německém veletrhu CeBIT. Be3D.cz je také výhradním distributorem 3D tužek 3Doodler pro ČR a SR. Be3D.cz spadá pod společnost DO-IT, s. r. o. Společnost DO-IT a její značku be3D.cz podporuje ČVUT v rámci projektu InovaJET.

O společnosti Y Soft Corporation

Y Soft je ryze českou společností působící na globálním trhu prostřednictvím vlastních zastoupení v 16 zemích na 5 kontinentech. Hlavním produktem firmy je tiskové řešení YSoft SafeQ, které umožňuje organizacím spravovat a optimalizovat tisk, kopírování a skenování. Celosvětové prodeje tohoto produktu za fiskální rok 2014 přesáhly půl miliardy Kč. Vizí společnosti je vyvíjet a dodávat chytrá řešení, která přinesou firmám vyšší efektivitu a jejich zaměstnancům produktivnější a kreativnější pracovní život.


 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]